screen: bokser.org

Cotygodniowy Przegląd Klatek rozpoczynamy w Australii, gdzie odbyła się gala Hex Fight Series 12. W dwóch głównych pojedynkach kibice zobaczyli pojedynki o tytuły mistrzowskie z ciekawymi zawodnikami. 22-letni Jim Crute (7-0) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Doo Hwan Kima (9-5) w kategorii półciężkiej, natomiast 26-letni Matt Vaile (10-1) w tej sam sposób odprawił Kitta Campbella (8-3) w dywizji półśredniej.

W Lublinie miała miejsce gala TFL 13, podczas której w najważniejszych pojedynkach Rafał Kijańczuk (2-0) znokautował w 19 sekund Jonathana Casariego (2-1), Cezary Oleksiejczuk (1-0) odprawił w drugiej rundzie Jakuba Martysa (2-2), Izabela Badurek (7-4) pokonała Barbarę Nalepkę (4-4), a Hubert Szymajda (6-2) przegrał przez dyskwalifikację z Gilherme Cadeną (13-10).

W Baku odbyła się gala ACB 83, podczas której udanie do zawodowych startów w MMA powrócił Daniel Omielańczuk (20-8). Były zawodnik UFC już w pierwszej rundzie odprawił Bobby’ego Brentsa (17-7). Podczas wydarzenia Alikhan Suleimanov (8-2) pokonał decyzją sędziów Sergeja Grecicho (25-10), Amir Aliakbari (8-1) ciosami odprawił Denisa Smoldareva (13-4), a Rustam Kerimov (11-0) w walce wieczoru niejednogłośnie na punkty pokonał Olega Borisova (20-3), zdobywając pas kategorii koguciej. Pełne wyniki z tego wydarzenia sprawdzicie klikając tutaj.

W Kijowie miała miejsca dziesiąta gala organizacji World Warriors Fighting Championships, gdzie odbyły się trzy walki mistrzowskie. Khusein Askhabov (15-0) w starciu o pas kategorii koguciej poddał w drugiej rundzie Edilsona Teixeirę (25-14), Khasan Askhabov (16-2) w walce o mistrzostwo kategorii piórkowej poddał gilotyną w czwartej odsłonie Mikhaila Odintsova (10-2), a Sergey Spivak (8-0) już w pierwszej rundzie odprawił ciosami Ivo Cuka (16-10), broniąc tytuł kategorii ciężkiej.

W Londynie odbyła się gala Cage Warriors 92, podczas której na sekundę przed końcem pierwszej rundy James Webb (3-1) poddał Marcina Prostko (5-6). Polak tydzień wcześniej udanie odprawił Tylera Thomasa (7-21) kończąc swoją serię pięciu przegranych z rzędu. W najważniejszych pojedynkach Nathan Greyson (6-2) pokonał przez techniczny nokaut Sama Creaseya (9-2), Mauro Cerilli (12-2) w 15 sekund znokautował Karla Moore’a (8-2), a Nathaniel Wood (13-3) w 50 sekund odprawił Lucę Iovine’a (12-2). Stawką tych pojedynków były kolejno tytuły mistrzowskie kategorii muszej, ciężkiej i koguciej.

W zaledwie 6 sekund swój 50. pojedynek w karierze zakończył Vaso Bakocevic (32-17-1), który znokautował debiutanta Bashira Giryanova (0-1). W walce wieczoru tego wydarzenia Edo Cavrk (3-5) poddał w pierwszej rundzie Slobodana Vukicia (0-18).

Pas kategorii koguciej organizacji LFA obronił Ricky Simon (12-1), który w zaledwie 59 sekund odprawił ciosami Viniciusa Zaniego (11-5). Pojedynki przez nokaut zwyciężyli również tacy zawodnicy, jak Jamall Emmers (13-3), Christian Aguilera (11-4), Andre Ewell (12-4) oraz Herdem Alacabek (4-0).

Trzeci tytuł mistrzowski w organizacji ONE Championship podczas marcowej gali próbował zdobyć Martin Nguyen (10-2). Po 25 minutach walki przegrał on jednak niejednogłośną decyzją sędziów z Bibiano Fernandesem (22-3). Swój debiut w zawodowym MMA zwyciężył Garry Tonon (1-0), jeden z najlepszych grapplerów na świecie. Amerykanin pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Richarda Corminala (4-4).

1. galę zorganizowała federacja Invicta FC. Podczas wydarzenia zwycięstwa odniosły między innymi Milana Dudieva (12-7) i DeAnna Bennett (9-3), natomiast w walce wieczoru Virna Jandiroba (13-0) niejednogłośną decyzją sędziów pokonała Mizuki Inoue (12-5), zdobywając pas kategorii słomkowej. Brazylijka pozostaje zawodniczką niepokonaną.

Na koniec kilka słów na temat gali WCB: TR Boxing Show zorganizowanej w Mińsku Mazowieckim przez Rafała Jackiewicza. Podczas tego wydarzenia w ringu odbył się pojedynek grupowy „2 vs 2”, miała również miejsce walka kobiety z mężczyzną, a także walka Rafała Jackiewicza, który jedną rundę zawalczył w kickboxingu, drugą w boksie, a trzecią w MMA. Jak zapowiadał sam Jackiewicz, chce on kontynuować tego typu wydarzenia.