AslambekSaidov

Jak podaje „Kurier Olsztyński” prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec wszystkich czterech zatrzymanych zawodników MMA, w tym Aslambeka Saidova.

We wtorek olsztyński sąd zadecydował o przychyleniu się do wniosku Federacji Rosyjskiej w sprawie o ekstradycję Asłana A, który został zatrzymany 21 sierpnia, wraz z trzema innymi zawodnikami mieszanych sportów walki.

– Sąd przychylił się do naszego wniosku, ale do ekstradycji jest jeszcze bardzo długa droga – mówi Jan Przybyłek, prokurator okręgowy.

 W sprawie pojawiły się niejasności dotyczące przeszłości Asłana A. Mężczyzna walczył w wojnie czeczeńskiej i według obrońców, ekstradycja i oskarżenie o zabójstwo w Kaliningradzie, to sprawa polityczna.

Dzisiaj również skierowano do sądu akty oskarżenia w sprawie wszystkich mężczyzn zatrzymanych w sierpniu zawodników MMA.

– Dzisiaj skierowano akt oskarżenia wobec Aslambeka Saidowa, Asłana A., Piotra P. i Michała Sz. Akt oskarżenia nie zawiera zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej – poinformował nas również prokurator Przybyłek.

Poniżej natomiast zamieszczamy komunikat prokuratury:

Piotra P. i Michała Sz. oskarżono o dokonanie szeregu przestępstw m.in.  rozboju, wymuszenia rozbójniczego, stosowania gróźb i przemocy w celu zwrotu wierzytelności (tj. przestępstwo  z art. 280 § 1 kk, art. 282 kk, art. 191 § 2 kk i inne). Nadto Piotra P. oskarżono o użycie groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka Pawła B., a Michała Sz. o dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia i ukrycie dokumentów  Konrada M.

Aslambeka S. i Aslana A.  oskarżono o to, że w okresie od czerwca 2013 roku do lipca 2014 roku działając wspólnie i w porozumieniu poprzez stosowanie gróźb oraz przemocy fizycznej zmuszali Konrada M. do zwrotu wierzytelności w łącznej kwocie około 200 tys. złotych ( tj. o przestępstwo z art. 191 § 2 kk i inne).

Aslana A. oskarżono też o wielokrotne, wprowadzenie w błąd urzędnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i wyłudzenie w ten sposób dokumentu  w postaci karty stałego pobytu na terenie RP,  tj.  o przestępstwo z art. 272 kk , oraz o posłużenie się wyłudzoną kartą pobytu w takcie wykonywanych z jego udziałem czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn Południe, to jest przestępstwo z art. 273 kk.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.