źródło: Facebook.com

Nasza najlepsza zawodniczka kolejny raz stanie przed szansą zdobycia jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie polskiego sportu. Joanna Jędrzejczyk została nominowana do tytułu „Sportowca Roku 2017” w Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Była mistrzyni UFC już dwukrotnie została doceniona przez magazyn w głosowaniu na sportowca roku. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2015 roku. Na dwudziestu nominowanych Joanna zajęła 7. miejsce. W ubiegłym roku również fani mogli oddawać głosy na zawodniczkę MMA. Niestety tym razem nie udało się wejść do finałowej „dziesiątki”.

Najlepszym Sportowcem 2016 roku wybrana została Anita Włodarczyk, wcześniej byli to Robert Lewandowski, Kamil Stoch i pięć razy z rzędu Justyna Kowalczyk. Nasza biegaczka jest pod tym względem bezkonkurencyjna, zdołała wyprzedzić nawet takie legendy polskiego sportu jak Irena Szewińska, Stanisława Walasiewicz czy Adam Małysz (po cztery triumfy).

83. Plebiscyt rozpoczyna się dzisiaj. Głosować będzie można tradycyjną metodą – przez dołączony do papierowego wydania „PS” i „Faktu” kupon (pierwszy pojawi się już w piątkowej gazecie), za pośrednictwem serwisu specjalnego plebiscyt.przegladsportowy.pl oraz strony polsatsport.pl. Ponadto w tym roku możliwe jest głosowanie za pomocą SMS już od pierwszego dnia Plebiscytu.

Nazwisko zwycięzcy poznamy na tradycyjnej Gali Mistrzów Sportu 6 stycznia 2018 roku.