Fot: KSW

Borys Mańkowski (MMA 19-7-1) był mistrzem KSW przez trzy i pół roku. Został strącony z tronu wagi półśredniej przez Roberto Soldica na grudniowej gali KSW 41. Fani zaczęli zastanawiać się, co dalej z „Diabłem Tasmańskim”. Jak się okazuje, Poznaniak nie będzie kolejnym rywalem Soldica. Ten w kolejnym boju skrzyżuje rękawice z Dricusem Du Plessisem.

Powyższe informację przekazał współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski w rozmowie z portalem sport.pl:

Rewanż z Mańkowskim to realna opcja, ale nie na teraz. Są dwie szkoły. Jedni uważają, że skoro Mańkowski przez wiele lat był mistrzem wagi średniej, to zasługuje na rewanż niezależnie od przebiegu pojedynku. Inni twierdzą, że skoro Soldić wyraźnie wygrał walkę, to Borys musi poczekać na swoją kolejną szanse. Powiem szczerze, że Polak nie pali się do rewanżu. Nie chcę go też usprawiedliwiać, ale widziałem już przed galą, że Borys nie był sobą. Nie wiem, czy to kwestie osobiste, czy przygotowanie fizyczne. On się nie chce tłumaczyć, więc ja tym bardziej tego nie będę robił. Rywalem Soldicia w najbliższej walce o pas wagi półśredniej będzie Dricus Du Plessis, który miał być rywalem Mańkowskiego w Spodku, ale wypadł przez kontuzję.

Du Plessis (MMA 11-1) pierwotnie miał być rywalem Mańkowskiego na KSW 41, jednak musiał wycofać się z tego starcia z powodu kontuzji ręki.

51 KOMENTARZE

 1. Ja to nie jestem pewien czy Borys kiedykolwiek pokona tego Soldica, takze ten rewanz i to tak szybko, po prostu nie ma sensu. Moze za jakis czas, jak troche sie "wzmocni" 😉

 2. Powiem szczerze, że Polak nie pali się do rewanżu.

  Dziwne żeby się palił, skoro wie, że druga walka będzie miała podobny przebieg.

  Nie chcę go też usprawiedliwiać, ale widziałem już przed galą, że Borys nie był sobą. Nie wiem, czy to kwestie osobiste, czy przygotowanie fizyczne.

  Szczyt. Zaraz się okaże, że Borys cierpiał na poważną, ale bliżej nieokreśloną kontuzję i ku ucieszy gawiedzi niczym heros zdecydował się podjąć wyzwanie. :bad: Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – Robert był zwyczajnie lepszy. O wiele lepszy.

 3. Czy ktoś z Was dobrzy ludzie wyjaśni mi co tam się odjebało ? Bo ja to dziś jestem w szoku.

  Nigdy nie widziałem, żeby Borys od kogokolwiek dostał taki WPIERDOL. To była dosłownie egzekucja, a Borys to kawał dzika. OCB ? Soki Soldicia czy problemy Borysa ?

 4. Są dwie szkoły. Jedni uważają, że skoro Mańkowski przez wiele lat był mistrzem wagi średniej, to zasługuje na rewanż niezależnie od przebiegu pojedynku.

  Dobrze, że Martin zna swoich zawodników 😉

 5. Napierdolił Mańkowskiego jak amatora – ja myślałem że to po prostu nie ta liga. Ale jak się okazuje Mańkowski miał pewnie sraczke, dlatego został zmielony, podobnie jak popek, ktory to przegrał  przez rwanie w nerze. Przyczyny ostatnich porażek wyjasnione :mamed:

 6. Czyli w krs1 scierają się ze sobą dwie szkoły prawa matchmakingu. Jedną na pewno reprezentuje Wojek, kto zatem stoi w opozycji?

 7. Czy ktoś z Was dobrzy ludzie wyjaśni mi co tam się odjebało ? Bo ja to dziś jestem w szoku.

  Nigdy nie widziałem, żeby Borys od kogokolwiek dostał taki WPIERDOL. To była dosłownie egzekucja, a Borys to kawał dzika. OCB ? Soki Soldicia czy problemy Borysa ?

  zobacz na zdjecie z artykulu, to moze ci troche rzucic swiatla na ten wpierdol, po drugie soldic 10 cm wyzszy, na pewno siadlo przygotowanie fizyczne u borysa, bo odbil sie od soldica jak od sciany, ale swoja droga mlody nakoksowany wiekszy przeciwnik z ambicjami i tyle wystarczylo. Borysa dwie ostatnie walki to sparingi, a walka z plackiem maguire to wogole porazka, wkoncu trafil na kogos kto chcial wygrac.

 8. Nie lepiej by było:

  CO Z REWANŻEM MAŃKOWSKIEGO Z SOLDICEM ?

  ZNAMY ODPOWIEDŹ ! <click>

  :frankapprove:

 9. Dupesis musiałby tym razem coś z nogą zrobić :joe:

  To będzie za mało, jak przed Borysem miał 3 kontuzje tak teraz będzie musiał cały w gips wskoczyć

 10. To będzie za mało, jak przed Borysem miał 3 kontuzje tak teraz będzie musiał cały w gips wskoczyć

  Mumiessis. :damjan:

 11. Mumiessis. :damjan:

  Zgaśnie światło ten zjedzie na linie wprost do okrągłej klatki, światło się zapali i widowni ukaże się Dricus owiniety bandarzami tłumaczący się, przy okazji proponując Borysowi walkę o miano pierwszego pretendenta, wybierając mniejsze zło, bo po namyśle woli obskoczyc wpierdol od Borysa niż Roberta :fly:

 12. Ja widzę to tak. Teraz Jewtuszko vs Parke. Wygrywa prawdopodobnie Irlandczyk. Potem Parke vs Borys i wygrany o pas ze zwycięzcą Soldic vs Du Plessis.

 13. Czy ktoś z Was dobrzy ludzie wyjaśni mi co tam się odjebało ? Bo ja to dziś jestem w szoku.

  Nigdy nie widziałem, żeby Borys od kogokolwiek dostał taki WPIERDOL. To była dosłownie egzekucja, a Borys to kawał dzika. OCB ? Soki Soldicia czy problemy Borysa ?

  Serio jesteś w szoku? Gość wreszcie dostał zawodnika, który reprezentuje poziom i został zweryfikowany. Tyle w temacie. O polskich zawodnikach ciężko powiedzieć, że są „Dzikami” skoro rzadko który ma okazję sprawdzić swoją wartość z solidnym rywalem. Soldic to naprawdę potencjał i po prostu przejechał się po Borysie. I powiem Ci, że ja się cieszę. Czekam tylko jeszcze na Gamrota, któremu zniknie szczelnie chronione 0 z rekordu. Duma i pycha zjada naszych „mistrzów” tak przerażająco, że nie da się ich słuchać. Najwidoczniej propaganda duetu Kawulski & Lewandowski jest tak skuteczna, że pierze mózgi nie tylko fanów, ale także i zawodników.

 14. dla mnie gamrot na 5 r by przejebal z parke.

  Nie przegrałby, bo najdalej w trzeciej leci paluch na oko, no contest i płacz, że Parke to pizda :crazy:

 15. Nie przegrałby, bo najdalej w trzeciej leci paluch na oko, no contest i płacz, że Parke to pizda :crazy:

  zapomniales dodac, ze w 1 i 2 kop w jaja ot tak, zeby wyrownac szanse.

 16. Kurwa jakbym zebral wpierdol zycia od goscia ktory jest ode mnie 2 razy wiekszy to tez bym sie nie palil do rewanzu… Borys dobra decyzja!:fly:

 17. Soldic – Du Plessis mega starcie jak na ksw, w sumie chyba interesowaloby mnie bardziej niż niedawno ogłoszona 'petarda'  Khalidov-Narkun.

  Ciekawe jak będzie z Soldiciem, czy jak wygra 3 walki w ksw to ucieknie do UFC czy jednak zmieni zdanie jak nasi zawodnicy i stwierdzi, że tak na prawdę nigdy nie marzył o ufc, tylko o ksw.

 18. To Borys do Tajlandii pojechal po odzywki i musi przyjebac cykl triple dzik jak spejson dominator puchacki, bo inaczej nie nada.

 19. Jakoś mnie nie dziwie że rewanżu nie dostanie od tak, po takim wpierdolu od Soldicia. Po kilkunastu sekundach walki mózg Borysa wysłał sygnał do  kupy, że spotkanie jest w gaciach.

 20. Ale bedą jaja  jak Soldić okaże sie takim samym plackiem jak Fernando.

  Tylko, że Fernando żadnym wirtuozem nie jest to wiadomo było już po walce z Bedorfem, w której nic nie pokazał, ale Polak przygotowywał się chyba jedynie na rowerku stacjonarnym i Brazylijczyk jakoś to ugral.

 21. Pan Mańkowski został zweryfikowany i jest już skończony. Dajmy miejsce prawdziwym bohaterom z dywizji FrikFajt. A pan Mańkowski to niech sobie walczy na ALMMA czy tym podobnym.

 22. Przed tą walką faktycznie było widać, że to nie ten sam Borys. Był taki niespokojnie spokojny, mało wywiadów udzielał, wchodził do ringu jakby pogodzony z losem. Obserwując jego social media wciąż widać takie pozorne szczęście, maskę, jakby wciąż się z czymś zmagał.

  Ale wróci silniejszy, wierzę.

 23. Serio jesteś w szoku? Gość wreszcie dostał zawodnika, który reprezentuje poziom i został zweryfikowany. Tyle w temacie. O polskich zawodnikach ciężko powiedzieć, że są „Dzikami” skoro rzadko który ma okazję sprawdzić swoją wartość z solidnym rywalem. Soldic to naprawdę potencjał i po prostu przejechał się po Borysie. I powiem Ci, że ja się cieszę. Czekam tylko jeszcze na Gamrota, któremu zniknie szczelnie chronione 0 z rekordu. Duma i pycha zjada naszych „mistrzów” tak przerażająco, że nie da się ich słuchać. Najwidoczniej propaganda duetu Kawulski & Lewandowski jest tak skuteczna, że pierze mózgi nie tylko fanów, ale także i zawodników.

  No ok kumam, ale w szoku jestem bo Borys prezentował równy wysoki poziom od dłuższego czasu, wcale nie wyglądał źle z Mamedem który nie jest wcale leszczem a jest większy, a Soldić ma 22 lata :damjan:

  Nie spodziewałem się takiej masakry ni uj :jon:

 24. No ok kumam, ale w szoku jestem bo Borys prezentował równy wysoki poziom od dłuższego czasu, wcale nie wyglądał źle z Mamedem który nie jest wcale leszczem a jest większy, a Soldić ma 22 lata :damjan:

  Nie spodziewałem się takiej masakry ni uj :jon:

  Ten „równy wysoki poziom” jest widoczny tylko na tle zawodników z niższej półki. Troszkę przerysowując to gość z obiema nogami zawsze będzie grał lepiej w piłkę od tego na wózku. A nie musi do tego być zawodowym piłkarzem. Natomiast sam wiek nie gra roli, kiedy ktoś ma potencjał i warunki pozwalające na szybsze przyswojenie umiejętności. I myślę tu nie tylko o swoich fizycznych predyspozycjach, ale także (a może przede wszystkim?) o miejscu, gdzie te umiejętności nabywa. Będę podtrzymywał, że polska szkoła MMA jest niewystarczająca. Każdemu z zaangażowanych przez UFC Polaków kibicuję w jak najszybszym znalezieniu zagranicznego klubu.

 25. Ten „równy wysoki poziom” jest widoczny tylko na tle zawodników z niższej półki. Troszkę przerysowując to gość z obiema nogami zawsze będzie grał lepiej w piłkę od tego na wózku. A nie musi do tego być zawodowym piłkarzem. Natomiast sam wiek nie gra roli, kiedy ktoś ma potencjał i warunki pozwalające na szybsze przyswojenie umiejętności. I myślę tu nie tylko o swoich fizycznych predyspozycjach, ale także (a może przede wszystkim?) o miejscu, gdzie te umiejętności nabywa. Będę podtrzymywał, że polska szkoła MMA jest niewystarczająca. Każdemu z zaangażowanych przez UFC Polaków kibicuję w jak najszybszym znalezieniu zagranicznego klubu.

  tutaj sie nie zgodze, wiek robi kolosalna roznice, jak ja zaluje, ze rodzice mnie nie zapisali na sztuki walki w podstawowce, kurwa jak teraz widze tych malolatow w klubie co cwicza od dziecka, to masakra, zajezdzaja czasem naprawde dobrych zawodnikow.

 26. tutaj sie nie zgodze, wiek robi kolosalna roznice, jak ja zaluje, ze rodzice mnie nie zapisali na sztuki walki w podstawowce, kurwa jak teraz widze tych malolatow w klubie co cwicza od dziecka, to masakra, zajezdzaja czasem naprawde dobrych zawodnikow.

  u nas brakuje takiej szkoly mma od podstaw, nawet dobrych zapasow nie ma

  wiekszosc szkolek to, zeby hajs wyciagnac, a nie kogos cos nauczyc

 27. tutaj sie nie zgodze, wiek robi kolosalna roznice, jak ja zaluje, ze rodzice mnie nie zapisali na sztuki walki w podstawowce, kurwa jak teraz widze tych malolatow w klubie co cwicza od dziecka, to masakra, zajezdzaja czasem naprawde dobrych zawodnikow.

  Pełna zgoda. Im wcześniej, tym lepiej. Miałem na myśli to, że przez braki w wyszkoleniu u Borysa ta różnica wieku (czytaj doświadczenia) nie była widoczna.

 28. Pełna zgoda. Im wcześniej, tym lepiej. Miałem na myśli to, że przez braki w wyszkoleniu u Borysa ta różnica wieku (czytaj doświadczenia) nie była widoczna.

  a druga rzecz, to nie oszukujmy sie warunki fizyczne, nie wiem ile on wniosl do ringu, ale wygladalo to jak walka chlopaczka z podstawowki z typem ze sredniej.

 29. tutaj sie nie zgodze, wiek robi kolosalna roznice, jak ja zaluje, ze rodzice mnie nie zapisali na sztuki walki w podstawowce, kurwa jak teraz widze tych malolatow w klubie co cwicza od dziecka, to masakra, zajezdzaja czasem naprawde dobrych zawodnikow.

  Ej chłopy, chłopy tu sami fajterzy-teoretycy 🙂 nie każdy się nadaje do bicia po ryju

 30. Serio jesteś w szoku? Gość wreszcie dostał zawodnika, który reprezentuje poziom i został zweryfikowany. Tyle w temacie. O polskich zawodnikach ciężko powiedzieć, że są „Dzikami” skoro rzadko który ma okazję sprawdzić swoją wartość z solidnym rywalem. Soldic to naprawdę potencjał i po prostu przejechał się po Borysie. I powiem Ci, że ja się cieszę. Czekam tylko jeszcze na Gamrota, któremu zniknie szczelnie chronione 0 z rekordu. Duma i pycha zjada naszych „mistrzów” tak przerażająco, że nie da się ich słuchać. Najwidoczniej propaganda duetu Kawulski & Lewandowski jest tak skuteczna, że pierze mózgi nie tylko fanów, ale także i zawodników.

  Jestem tego samego zdania, nie ma co ukrywać dla wielu "mistrzów" KSW czesto sprowadzano zawodników do obicia zeby budować rozpoznawalnosc i hype na konkretnym nazwisku , ale od czasu do czasu trafia sie dobry zawodnik zzagranicy który bez przygotowania przetacza się przez takiego mistrza jak walec drogowy, przeciez ten pojedynek wyglądał  jakby 15 uczeń walczył z  30 letnim mistrzem podczas sparringu – to była przepaść (a nie jak piszą niektórzy fani "słabszy dzień Borysa")

 31. Jestem tego samego zdania, nie ma co ukrywać dla wielu "mistrzów" KSW czesto sprowadzano zawodników do obicia zeby budować rozpoznawalnosc i hype na konkretnym nazwisku , ale od czasu do czasu trafia sie dobry zawodnik zzagranicy który bez przygotowania przetacza się przez takiego mistrza jak walec drogowy, przeciez ten pojedynek wyglądał  jakby 15 uczeń walczył z  30 letnim mistrzem podczas sparringu – to była przepaść (a nie jak piszą niektórzy fani "słabszy dzień Borysa")

  Niestety, wielu będzie i tak uważać, że to wina wszystkiego innego, niż mniejszych umiejętności Mańkowskiego. Ciekawe dlaczego w przypadku podobnych deklasacji na zawodnikach UFC nikt nie podnosi argumentów o "słabszym dniu". Propaganda Krs1 działa 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.