Fot: Esther Lin / MMAFighting

UFC planuje zestawienie Alexandra Gustafssona z Gloverem Teixeirą na gali w Sztokholmie, która miałaby się odbyć 28 maja. Według informacji portalu MMAFighting pojedynek miałby być walką wieczoru.

Ta dwójka czołowych zawodników kategorii półciężkiej miała się ze sobą zmierzyć już w 2015 roku na gali UFC w Berlinie, jednak kontuzja Szweda pokrzyżowała plany.

Gustafsson (MMA 17-4) ostatnio przerwał złą passę dwóch porażek z rzędu i wrócił na zwycięski szlak w boju z Janem Błachowiczem, którego pokonał jednogłośną decyzją we wrześniu. Alexander miał wrócić do oktagonu dwa miesiące później, by zmierzyć się z Antonio Rogerio Nogueirą, ale musiał się wycofać z pojedynku z powodu kolejnej kontuzji.

Teixeira (MMA 26-5) powraca po zwycięstwie jednogłośną decyzją z Jaredem Cannonierem na UFC 208.

Gala UFC w stolicy Szwecji ma zostać niedługo ogłoszona. Będzie to piąta wizyta w Sztokholmie największej organizacji MMA na świecie.

17 KOMENTARZE

 1. Zestawienie bardzo fajne! Na tej gali ma wystapic tez Grabowski z porucznikiem Colombo:lol: moze jeszcze ktos z Polakow tam wystapi…

 2. Powrót Gusa i Jonesa jest niezbędny do ożywienia tej kategorii.

  Liczę również, że zobaczymy jeszcze rewanż obu panów, Szwed był najbliższy pokonania Jonesa w jego dotychczasowej karierze a ich pojedynek stał na niesamowitym poziomie, zdecydowanie jeden z moich ulubionych.

 3. Szwed był najbliższy pokonania Jonesa w jego dotychczasowej karierze a ich pojedynek stał na niesamowitym poziomie, zdecydowanie jeden z moich ulubionych.

  To było coś pięknego, uwielbiam tę walkę. Sądzę, że Mauler zostanie jeszcze mistrzem, zajebisty zawodnik. ; ]

 4. Gala blisko, to może jakiś Stasiak, Sobotta albo Jotko mógłby się pojawić 😎

  Stasiak?

  Jestem jak najbardziej ZA !

 5. 93 stoi w miejscu od kilku lat, jedyne starcie ktore moze wzbudzic u mnie wieksze emocje to Johnson vs Jones, reszta to bedzie odgrzewany kotlet

 6. Potwierdzone

  Liczyłem na inny weekend ale nie jest źle. Mogło być gorzej – w dniu KSW

  Loty już sprawdzone :goldi:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.