MP_WWBK

Już od najbliższego czwartku Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu rozpoczną się II Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. To kolejna impreza, po organizowanych w tym roku Mistrzostwach Garnizonu Wrocław podczas której żołnierze Wojska Polskiego będą mogli walczyć w klatce na zasadach MMA. Tak współorganizator, kapitan Maciej Kupryjańczyk wspomina pierwsze Mistrzostwa:

W I Mistrzostwach wystartowało  blisko 100 zawodników (zgłoszeń z wojska mieliśmy dużo więcej), co tylko potwierdziło nasze przypuszczenia dotyczące zainteresowania dyscypliną. Pomysł organizacji zawodów spotkał się z dużą aprobatą żołnierzy wywodzących się różnorodnych sportów i stylów walki. To też z pewnością był główny powód organizacji Mistrzostw.”

Do udziału w tegorocznych zawodach zapisało się już ponad 100 zawodników który powalczą w dziewięciu kategoriach wagowych mężczyzn i dwóch kobiet. Tym razem już walki eliminacyjne odbywać się będą w klatce oraz klatkoringu. Organizatorzy podobnie jak rok temu zadbali także o zaproszenie gości specjalnych. Swoją obecność na zawodach potwierdzili tacy zawodnicy sportów walki jak Mariusz Cieśliński, Paweł Jędrzejczyk, Mateusz Masternak czy Janusz Janowski i Patryk Grudniewski. Harmonogram Mistrzostw prezentuje się następująco:

  • 19.05.2016 – Walki Eliminacyjne, godzina 10:30
  • 20.05.2016 – Walki Finałowe, godzina 10:00

Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc każdy chętny może odwiedzić WSOWL czy ulicy Czajkowskiego 109 we Wrocławiu aby śledzić zmagania żołnierzy. Organizatorzy podczas walk finałowych zapowiadają oprawę nie gorszą od profesjonalnych gal MMA a sami zawodnicy walkę do samego końca. Poniżej prezentujemy zapowiedź wideo wydarzenia:

Patronem medialnym Mistrzostw został miesięcznik Polska Zbrojna oraz portal MMARocks.pl i Studio Emotions. Sponsorami wydarzenia są: SMMASH, Pro Patriae, Be Beefy, CKKS oraz Agencja Detektywistyczna De Facto. Partnerem wydarzenia jest także klub Szkoła Walki Drwala.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.