Browarski.vs.Nemkov.Weigh

Dziś wieczorem w Rosji, dokładniej w leżącym niedaleko ukraińskiej granicy Belgorodzie odbędzie się regionalna gala Osvobozhdenie, czyli Wyzwolenie. Wydarzenie współorganizowane jest przez klub legendarnego Fedora Emelianenko – starooskolski Alexander Nevskiy i największą rosyjską organizację M-1 Global. Impreza uświetni obchody rocznicy wyzwolenia tego rosyjskiego miasta spod okupacji niemieckiej, a na karcie walk reprezentanci najbardziej znanego z klubów MMA za Bugiem zmierzą się z zagranicznymi rywalami. Co więcej, wśród przeciwników Rosjan zobaczymy aż trzech Polaków!

W walce wieczoru trójeczka naszego Rankingu PL, półciężki zawodnik AKS Spartan Chorzów – Maciej Browarski (MMA 9-4, #3 w Rankingu PL) spotka się z wychowankiem Fedora Viktorem Nemkovem (MMA 18-4), uważanym za jednego z najlepszych Rosjan w tej kategorii wagowej. Zawodnik z Oskołu plasuje się na drugiej pozycji tuż za Mikhailem Zayatsem. 26-letni Nemkov to silny fizycznie stary wyjadacz mat sambo i aktualnie najpoważniejszy kandydat do wakującego tytułu mistrzowskiego organizacji M-1. My jednak mamy nadzieję, że podopieczny Maćka Poloka sprawi w tym roku kolejną dużą niespodziankę i przywiezie od naszych wschodnich sąsiadów solidny skalp.

Z kolei niedawny pogromca Browarskiego, szczecinianin Michał Gutowski (MMA 6-3, #4 w Rankingu PL) stanie na przeciw debiutującego starooskolanina Vadima Nemkova (MMA 0-0). Zawodnik ten do tej pory intensywnie występował jedynie w formule sambo. Do największego sukcesu należy mu zapisać zwycięstwo na marcowych Mistrzostwach Rosji, gdzie zdominował kategorię poniżej 100 kg. Gutek po wartościowych zwycięstwach nad Marcinem Elsnerem i wspomnianym wyżej Browarskim, w maju poległ z rąk Tomka Narkuna (MMA 7-1, #2 w Rankingu PL). Pojedynek z rosyjskim sambistą będzie doskonałą okazją do przysłowiowego odbicia się.

Główną kartę otworzy doświadczony półśredni Michał Elsner (MMA 12-11, #12 w Rankingu PL). Radomianin skrzyżuje rękawice z 22-letnim reprezentantem gospodarzy Nikolay’em Aleksakhinem (MMA 5-2). Utalentowany Rosjanin zdobył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostw Rosji w Bojowym Sambo i walczył już dla największych rosyjskich organizacji M-1, ProFC czy Fight Nights. Młodszy z braci Elsnerów, który swoim przeciwnikom w parterze uwielbia kompletnie burzyć plan walki, ostatnio błyskawicznie odklepał solidnego bytomianina Arkadiusza Żabę (MMA 8-5), a w ubiegłym roku równie błyskawicznie poddał czołowego grapplera z bloku postsowieckiego – Alexandra Butenko (MMA 27-7-1). Michał ma duży bagaż doświadczeń z gal ProFC, tak więc rywalizacja na trudnym rosyjskim terenie wydaje się być dla niego bułką z masłem.

W wadze średniej pochodzący z odległego Chabarowska, weteran M-1 i Bodog – Dimitry Samoilov (MMA 14-6-1) z pewnością nabije rekord na anonimowym Hiszpanie Tato Primera (MMA 0-0), a w limicie piórkowym znokautowany przez Anzora Azhieva podczas marcowego KSW Czech Pavel Svoboda (MMA 7-1) będzie mieć nie lada orzech do zgryzienia, w postaci podopiecznego trenerskiego duetu Michkov-Voronov – Alexey’a Nevzorova (MMA 6-1).

Poniżej prezentujemy szczegółową rozpiskę i zdjęcia z ceremonii ważenia. Niestety Rosjanie nie opublikowali wyników ważenia, ale jak poinformował na facebookowym profilu Slugfest Management, menedżer Łukasz Bosacki – wszyscy Polacy bezproblemowo zrobili wagę. Na transmisję trudno liczyć, więc będziemy z niecierpliwością oczekiwać dobrych nowin z frontu wschodniego, gala już trwa.

Walka wieczoru:

93 kg: Maciej Browarski (9-4) vs. Viktor Nemkov (18-4)

Główna karta:

84 kg: Tato Primera (0-0) vs. Dmitriy Samoilov (14-6-1)
84 kg: Adam Polgar (9-7) vs. Anatoliy Tokov (8-1)
66 kg: Pavel Svoboda (7-1) vs. Alexey Nevzorov (6-1)
93 kg: Alexander Boyko (5-3) vs. Artur Astakhov (4-1)
93 kg: Michał Gutowski (6-3) vs. Vadim Nemkov (0-0)
77 kg: Michał Elsner (12-11) vs. Nikolai Aleksakhin (0-0)

Pozostałe:

Open: Yuriy Rudenko (0-0) vs. Alexey Stoyan (1-1)
77 kg: Ovanes Abgoryan (0-0) vs. Alexander Chernov (0-0)

Gutek.vs.Nemkov

Elsner.vs.Aleksakhin

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.