Już 1 października w czeskim Hlucinie odbędzie się lokalny event Den Bojovniku 3: Bitva o Hlucin. W dość szerokim fightcardzie (szesnaście walk) znalazł się Polak – Wojciech Wilk (MMA 1-2). Piórkowy reprezentujący rybnicki Killer Factory wystąpi w jednej z dwóch walk zakontraktowanych jako pojedynki wieczoru, będzie to drugi występ Wojtka w tym roku. Na styczniowej Fight On The East poddał w pierwszej rundzie skrętówką Michała Lelka (MMA 1-3). W Hlucinie przeciwnikiem Polaka będzie bardziej doświadczony reprezentant gospodarzy Artur Jevsejcik (MMA 5-3), a walka przebiegać będzie w limicie poniżej 65 kg. Czech reprezentujący Jayman MMA Fighting Systems wygrał w 2011 roku wszystkie swoje walki, cztery razy szybko odklepując rywali. Dla przypomnienia Jevsejcik na zeszłorocznej Extreme Fight Arenie został zdemolowany uderzeniami przez radomianina Leszka Kulika (MMA 3-2).

W innej walce wieczoru, w limicie półśrednim raczkujący w mieszanych sztukach walki Jan Stavinoha (MMA 0-1) będzie mieć okazję do rewanżu na niepokonanym Marianie Kotlarze (MMA 5-0). Oba pojedynki odbędą się na dystansie 2×5 min, reszta walk w formule MMA w czasie 3×3 min.

 

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.