Silnyagin.Stasiak.Decision

Kolejny raz wyśmienite zestawienie zaserwowali nam organizatorzy płockiej gali Absolute Championship Berkut 13: Polska vs. Rosja. Tak dobre informacje napłynęły prosto z facebookowego profilu czeczeńskiej organizacji Absolute Championship Berkut. W limicie piórkowym doświadczony Damian Stasiak (MMA 6-2, 8. w Rankingu PL) zastąpi Czeczena Rasula Albaskhanova (MMA 2-1) i zmierzy się 31 stycznia w Orlen Arenie z Kamilem Selwą (MMA 6-4, 4. w Rankingu PL). Czeczen również wystąpi podczas tego wydarzenia, ale jego pojedynek odbędzie się w kategorii muszej. Aktualnie trwają poszukiwania przeciwnika dla Rasula, jak i lekkiego Amirkhana Adaeva (MMA 6-1).

Angaż Stasiaka jest bardzo dobrym ruchem ze strony groźnieńskiej organizacji. Reprezentant United Gym to karateka, ale obyty na ringach MMA. Damian dwukrotnie występował za Bugiem. Na ringu M-1 w poduralskim Orenburgu uległ na punkty mocnemu Magomedowi Magomedovowi (MMA 9-1) i również po decyzji musiał uznać wyższość Dmitry’a Silnyagina (MMA 5-3) podczas stolicznej gali Over Time. Po porażkach w Rosji fighter z Aleksandrowa Łódzkiego w świetnym stylu zwyciężył w turnieju zorganizowanym przez federację 3F w Ełku. Stasiak w finale pewnie wypunktował równie dobrego Łukasza Grochowskiego (MMA 7-6). Przedtem jednak Stasiak musiał przebrnąć przez dwóch turniejowych rywali. Poniżej zaktualizowana rozpiska wydarzenia w Płocku:

Walka wieczoru:

77 kg: Beslan Isaev (31-7) vs. Jose de Ribmar Machado Gomes (37-11-1)

Pozostałe:

77 kg: Arbi Agujev (15-6) vs. Albert Odzimkowski (7-1)
70 kg: Rasul Shovkhalov (11-2) vs. Artem Lobov (10-10-1)
70 kg: Amirkhan Adaev (6-1) vs. TBA
77 kg: Albert Duraev (4-3) vs. Damian Biłas (5-0)
70 kg: Magomed Khamzaev (5-1) vs. Janusz Staszewski (5-1-1 )
66 kg: Damian Stasiak (6-2) vs. Kamil Selwa (6-4)
77 kg: Viskhan Amirkhanov (2-1) vs. Daniel Skibiński (3-3)
64 kg: Zaira Dyshekova (0-0) vs. Izabela Badurek (4-2)
84 kg: Asludin Khuchiev (1-2) vs. Aleksander Rychlik (2-1)
57 kg: Rasul Albaskhanov (2-1) vs. TBA

 

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.