Tokov.vs.Zayats.Weigh

(Fot. Absolute Championship Berkut) Jak udało nam się dowiedzieć kolejnych trzech Polaków podpisało umowy wyłącznościowe z rosyjską organizacją Absolute Championship Berkut. Angaże obejmują po sześć pojedynków w klatce spod znaku kaukaskiego orła. Do niedawno zakontraktowanego muszego Marcina Lasoty (MMA 9-1, 1. w Rankingu PL) dołączyli jego klubowi koledzy z Gracie Barra Łódź – utalentowany polski średni Adam Zając (MMA 8-2-1, 8. w Rankingu PL) i czołowy koguci Damian Szmigielski (MMA 6-1, 2. w Rankingu PL). Trzecim z Polaków podpisanych przez promotorów z Groznego jest niepokonany półśredni Emil Różewski (MMA 6-0, 12. w Rankingu PL) z WCA Fight Team.

Dla „Zajca” to nie będzie pierwszy raz w klatce Absolute Championship Berkut. Łodzianin po półtorarocznej przerwie w występach od razu postawił sobie wysokie cele i wziął udział w Grand Prix ACB. Podopieczny Marcina Rogowskiego niestety odpadł na etapie półfinałów, w starciu z czołowym rosyjskim średnim, bardzo silnym Anatoliy’em Tokovem (MMA 20-1). Jednak wcześniej, w ćwierćfinale totalnie zdominował Rosjanina Dmitriy’a Lazurina (MMA 3-1). O ile Zając to obity na zagranicznych ringach fighter, wysoko notowany koguci Damian Szmigielski do tej pory walczył tylko w Polsce, ale zdążył już pokazać się z bardzo dobrej strony. Passę pięciu zwycięstw z rzędu łodzianina przerwał dopiero w listopadzie ubiegłego roku Brytyjczyk Alan Philpott (MMA 13-7). Ten rok zawodnik Gracie Barra Łódź otworzył poddaniem mocnego Dawida Pasternaka (MMA 5-1, 4. w Rankingu PL) podczas gali Slugfest w Murowanej Goślinie. Póki co nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących przyszłych pojedynków tak Zająca, jak i Szmigielskiego w czeczeńskiej organizacji.

Natomiast wiemy już z kim i kiedy zawalczy niepokonany Emil Różewski. Polak zadebiutuje w klatce ACB podczas wydarzenia, które zaplanowano na 12 września. Rywalem „Róży” będzie czarny pas BJJ, doświadczony Amerykanin Samuel Quito (MMA 12-4). Zawodnik z Las Vegas nie występował od 2,5 roku. W ostatnim pojedynku, który miał miejsce na gali Bellatora odklepał balachą na kolano znanego z KSW, Amerykanina Ben Lagmana (MMA 6-5). Reprezentant stołecznego WCA Fight Team od początku kariery nie zaznał jeszcze goryczy porażki i aktualnie notuje wyśmienitą serię sześciu wygranych. Rok 2015 rozpoczął pewnym zwycięstwem nad Damianem Pomocką (MMA 3-4) podczas marcowej gali Slugfest 3 w Trzemesznie.

14 KOMENTARZE

 1. ACB rośnie.

  zgadza się, ACB w tym roku zorganizowało już 8 gal, w tym 1 w Polsce. Mam nadzieję że szybko zobaczymy u nich kolejnych Polaków, zwłaszcza zawodników z Arachionu.

 2. Liczyłem na walkę Szmigielskiego ze Świątkiem na naszym podwórku, a tak nici z takiego zestawienia. Trochę szkoda.

 3. Liczyłem na walkę Szmigielskiego ze Świątkiem na naszym podwórku, a tak nici z takiego zestawienia. Trochę szkoda.

  Zawsze mogą zrobić taką walkę, chociażby na kolejnej gali w Polsce 🙂

 4. A co z tym kontraktem Emila za oceanem?

  ACB rośnie.

  Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Pawła w podcaście GP, to jest lipa z tym XFC

 5. Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Pawła w podcaście GP, to jest lipa z tym XFC

  Chyba nie organizowali gal czy coś takiego.

 6. XFC coś tam od czasu do czasu  pisze na facebooku ale na razie gal ani widu ani słychu.

  Pomysł ze ściąganiem polskich przeciętniaków(z całym szacunkiem dla zakontraktowanej ekipy) do Brazylii od początku był dla mnie podejrzany.

 7. kurczę, nie lubię gdy Polacy walczą z Czeczenami/Rosjanami. Dziwię się, że Bellator nie jest zainteresowany podpisywaniem większej ilości Polaków. Coś wiecie, czemu tak się dzieje?

 8. kurczę, nie lubię gdy Polacy walczą z Czeczenami/Rosjanami. Dziwię się, że Bellator nie jest zainteresowany podpisywaniem większej ilości Polaków. Coś wiecie, czemu tak się dzieje?

  Oni chyba w ogóle rezygnują z ofert Europejczyków. Wiąże się to raczej z kosztami, bo ściąganie zawodników z Europy na walki do USA jest najczęściej bardziej kosztowne, niż ściąganie zawodników od siebie.

 9. Oni chyba w ogóle rezygnują z ofert Europejczyków. Wiąże się to raczej z kosztami, bo ściąganie zawodników z Europy na walki do USA jest najczęściej bardziej kosztowne, niż ściąganie zawodników od siebie.

  To niech kupują im domy/mieszkania w Stanach/Kanadzie- wyjdzie taniej, a niejeden polski zawodnik napewno na to pójdzie. Żarcik.

 10. dobry zaciąg. Niech chłopaki z Łodzi oswajają się z organizacją i grzeją miejsce koledze, bo po kolejnej walce niestety zmieni pracodawcę.

 11. To niech kupują im domy/mieszkania w Stanach/Kanadzie- wyjdzie taniej, a niejeden polski zawodnik napewno na to pójdzie. Żarcik.

  W pewnym sensie mnie rozjebałes Taran ;p (jak ty masz właściwie na imię? )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.