W nadchodzącą niedzielę w Charkowie odbędzie się gala Oplot Challenge organizowana wspólnie przez dwa miejscowe teamy: Klub Sportów Walki – Oplot i charkowską Akademię Sztuk Walki – Chest. Kibice w hali Lokomotiv będą świadkami dwunastu walk w formule MMA o charakterze międzynarodowym. Pojedynki rozgrywane będą w klatce – oktagonie, a gościem specjalnym imprezy będzie dwukrotny mistrz ADCC i zawodnik mieszanych sztuk walki – Amerykanin Jeff Monson (MMA 44-13), który po gali poprowadzi seminarium. Event poświęcony jest pamięci żołnierzy 6. Kompanii obstawiającej wzgórze nr 776 w Czeczenii.

W dwóch walkach wieczoru wystąpią dobrze znani polskiej publiczności: triumfator turnieju KSW – Ukrainiec Alexey Oleynik (MMA 33-9-1) oraz znany z ringu KSW i FAŁ – Łotysz Konstantin Gluhov (MMA 20-9). Pierwszy z nich zmierzy się z innym ukraińskim weteranem Sergeyem Terezimovem (8-3), zaś lubiany w Polsce Łotysz przetestuje debiutującego Igora Matviychuka (MMA 0-0).

W limicie półśrednim bytomianin Mariusz Radziszewski (MMA 7-9-1) skrzyżuje rękawice z jednym z najlepszych rosyjskich grapplerów – utalentowanym Alexandrem Butenko (MMA 12-5), a ukraiński sambista Evgeni Fomenko (MMA 5-5) powita na swojej ziemi niepokonanego Hiszpana Ivana Raula (MMA 3-0). Również bardzo ciekawie zapowiadają się konfrontacje lekkich – pochodzący z Tadżykistanu sambista bojowy Iftikhor Arbobov (MMA 0-0) zostanie sprawdzony przez 25-letniego Francuza Yvesa Landu (MMA 5-3), z kolei utytułowany ukraiński bokser debiutujący w formule wszechstylowej walki wręcz Vyacheslav Kozik (MMA 0-0) zakontraktowany został z Czechem Martinem Burkotem (MMA 1-1). Jego solidny rodak Jan Zdansky (MMA 4-1) w wadze średniej stanie na przeciw Mikhaila Kolobegova (MMA 0-1). W kategorii piórkowej pogromca Łukasza Bugary – rostowiczanin Alexander Shabliy (MMA 4-1) zmierzy się z pochodzącym z Gwinei Abudokarem Dukareyem (MMA 0-0). Poniżej rozpiska:

Walki wieczoru:

Open.: Alexey Oleynik (33-9-1) vs. Sergey Terezimov (8-3)
Open.: Konstantin Gluhov (20-9) vs. Igor Matviychuk (0-0)

Pozostałe:

77 kg.: Alexander Butenko (12-5) vs. Mariusz Radziszewski (7-9-1)
70 kg.: Iftikhor Arbobov (0-0) vs. Yves Landu (5-3)
70 kg.: Vyacheslav Kozik (0-0) vs. Martin Burkot (1-1)
70 kg.: Artak Nazaryan (0-0) vs. Ardi Mukhoyan (0-0)
52 kg.: Elena Rassokhina (1-1) vs. Risalat Mingbatyrova (2-1)
Open.: Pasha Ponomarenko (0-0) vs. Alexey Stoyan (0-0)
Open.: Davlet Yagshimiradov (0-0) vs. Rudolf Kriz (2-2)
77 kg.: Evgeni Fomenko (5-5) vs. Ivan Raul (3-0)
84 kg.: Mikhail Kolobegov (0-1) vs. Jan Zdansky (4-1)
66 kg.: Alexander Shabliy (4-1) vs. Abudokar Dukarey (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

15 KOMENTARZE

  1. Spoko, spoko, w zeszłym roku Gluhov walczył z innym debiutantem i po minucie odklepał.

    Grunt by Radzik wygrał.

  2. A tak wszyscy zachwalali Kostie, ze do MMA Attack, ze do Bellatora 😀

  3. @GLF

    Nie widziałem walki z Jermaine van Rooy. On to wygał przez kontuzję KG. Czy jak to było?

  4. MARIO WYGRAŁ NIEJEDNOGŁOŚNĄ DECYZJĄ SĘDZIOWSKĄ PO 2 RUNDACH 5 MINUTOWYCH!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.