Kolejną porażkę zanotował były mistrz kategorii ciężkiej KSW, Fernando Rodrigues Jr., który rywalizował w Rosji. Brazyliczyk został poddany przez weterana mieszanych sztuk walki w osobie Alexeia Oleinika.

Do starcia zawodników kategorii ciężkiej doszło na gali RCC 17. Wydarzenie odbyło się 15 grudnia w Jekaterynburgu w Rosji. Walka Rodriguesa Jr. z Oleinikiem była czwartym od końca pojedynkiem gali. Rywalizacja zakończyła się praktycznie w połowie drugiej rundy. Oleinik poddał wówczas swojego przeciwnika, kiedy to zapiął duszenie trójkątne. Popularny „Santo Forte” nie miał innego wyjścia jak tylko odklepać i pogodzić się z goryczą porażki. Weteran UFC, gdzie stoczył 17 pojedynków, przełamał za to serię dwóch przegranych na zasadach MMA.

Rodrigues Jr. (MMA 13-9) poniósł piątą przegraną w MMA na sześć ostatnich walk. W kickboxingu udało mu się w tym roku wygrać z Gadzhim Navruzovem, jednak to było jego pierwsze zwycięstwo w tej płaszczyźnie. W dwóch wcześniejszych konfrontacjach musiał uznać wyższość rywali. Również walki na gołe pięści nie okazały się szczęśliwe dla byłego mistrza KSW. Jak dotąd jedyne starcie w tej dyscyplinie, z Carlosem Felipe, to przegrana przez decyzję.

Brazylijczyk w latach 2016-2017 był mistrzem organizacji KSW. Pas zdobył na KSW 37, kiedy to pokonał Karola Bedorfa ciosami w drugiej rundzie. Trofeum stracił w pierwszej obronie, kiedy to w 16 sekund znokautował go Marcin Różalski na pierwszej gali polskiej organizacji na PGE Narodowy w maju 2017.