MMAC.8.Poster

Zapowiedź i pełna rozpiska wydarzenia poniżej.

W najbliższą sobotę tj. 12 stycznia w katowickim Spodku odbędzie się ósma edycja MMA Challengers. Dla tej solidnej śląskiej organizacji będzie to już czwarta gala, która umiejscowiona zostanie właśnie w wizytówkowej katowickiej hali i tradycyjnie już zakończy całodniową imprezę Testosteron Męski Maraton. Warto wybrać się bowiem karta walk wygląda bardzo przyzwoicie, a bilety w atrakcyjnej cenie 25 zł uprawniają do wejścia na całe wydarzenie, gdzie jak co roku będzie moc zabawy i można ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Jeżeli chodzi o samą galę – w walce wieczoru podopieczny Macieja Poloka, chorzowianin Maciej Browarski (MMA 7-3, #15 w Rankingu PL) zmierzy się z Marcinem Żabą (MMA 2-2) reprezentującym MMA JJ Bytom Team. Półciężki wychowanek Grzegorza Skibniewskiego w ostatniej walce został wypunktowany przez Ireneusza Cholewę (MMA 8-4-2, #13 w Rankingu PL), z kolei  zawodnik AKS Spartan Chorzów po rundzie dodatkowej z Cholewą wypadł nieznacznie lepiej w oczach sędziów i w ten sposób ułożyła się fajna drabinka między zawodnikami. Tak więc kwestia rywalizacji w drugiej dziesiątce polskiej dywizji półciężkiej pozostaje sprawą otwartą i pewnie prędzej czy później rozstrzygnie się, chociażby na kolejnej gali organizowanej przez Bartłomieja Walczaka, a zapowiadanej w jednym z wywiadów na wiosnę. W limicie średnim drugi z bytomskiej rodziny Żabów, dobrze kojarzony z MMA Attack 2 – Arkadiusz Żaba (MMA 7-3, #15 w Rankingu PL) stanie naprzeciw Pawła Skupina (MMA 0-0, 1 NC) z klubu Bushido Ruda Śląska.  W tej samej kategorii inny zawodnik undercardu drugiej gali Dariusza Cholewy – Livio Victoriano (MMA 2-1) będzie z pewnością w sobotni wieczór polował na nogę niepokonanego rzeszowianina Andrzeja Grzebyka (MMA 4-0). Równie emocjonująco zapowiada się pojedynek Mariusza Radziszewskiego (MMA 9-9-2) z solidnym uderzaczem z przygranicznego Havirova – Czechem  Michalem Kozmerem (MMA 4-1). Dla zawodnika bytomskiego South Legion to już druga walka na przełomie trzech tygodni. Radzik ma za sobą ciężki okres przygotowań oraz wyrzeczeń związanych ze świąteczną dietą, ale na koncie cenną wygraną w Dagestanie nad utytułowanym sambistą Magomedem Magomedovem. Konfrontacja z młodym Czechem przed własną publicznością wydaje się być formalnością. Również z reprezentantem naszych południowych sąsiadów Janem Stavinohą (MMA 0-2) w trzeciej tego wieczoru rywalizacji średniaków został zakontraktowany podopieczny Damiana Grabowskiego – Dawid Drobina (MMA 3-2). Poniżej jeszcze garść informacji od organizatora i pełna rozpiska.

Bilet normalny w rewelacyjnej cenie 25zł oraz VIP+Catering 600zł dostępne w sieci Saturn, Empik, MediaMarkt, na www.eventim.pl oraz w dniu imprezy w kasach Spodka. Dla klubów MMA przewidziano specjalne bilety grupowe.

Ósmą galę zaszczycą swą obecnością goście specjalni w osobach:

– Ryszard Wolny – Mistrz Olimpijski w Zapasach.

– Henryk Średnicki – Mistrz Świata i Europy w Boksie.

– Damian Janikowski – Mistrz Świata w Zapasach, medalista olimpijski z Londynu.

– Damian Jonak – Mistrz Świata w Boksie Federacji WBC.

– Cezary Podraza – Siedmiokrotny Mistrz Świata w Kickboxingu i Full-Contact.

– Damian Grabowski – najlepszy polski zawodnik MMA wagi ciężkiej.

– Marcin Held – najlepszy polski zawodnik MMA wagi lekkiej.

– Krzysztof Kułak – najbardziej doświadczony polski zawodnik MMA (w roli sędziego).

Oficjalne ważenie oraz konferencja prasowa odbędzie się w najbliższy piątek 11 stycznia. Godzina 18.00 – HOTEL SILESIAN, Katowice. Przed galą zapraszamy wszystkich na imprezę Testosteron – Męski Maraton 2013 – szczegóły oraz program na www.ttmm.pl

Walka wieczoru:

93 kg.: Maciej Browarski (7-3) vs. Marcin Żaba (2-2)

Pozostałe:

84 kg.: Livio Victoriano (2-1) vs. Andrzej Grzebyk (4-0)
?? kg.: Jenel Kamil vs. Milan Satek #
77 kg.: Mariusz Radziszewski (9-9-2) vs. Michal Kozmer (4-1)
84 kg.: Arkadiusz Żaba (7-3) vs. Paweł Skupin (0-0, 1 NC)
84 kg.: Dawid Drobina (3-2) vs. Jan Stavinoha (0-2)
?? kg.: Michał Leśniak vs. Miłosz Bochenek #
?? kg.: Przemysław Fabisiak vs. Kamil Mozgalik #
84 kg.: Damian Seweryn (0-1) vs. Adam Seremak (0-1)
?? kg.: Michał Bobrzyk vs. Martin Reznicek #
66 kg: Karol Cichosz (0-0) vs. Mariusz Teodorowicz (0-1)

# – formuła K-1.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.