Już 25 marca w Charkowie wystąpi reprezentowany przez Slugfest Management półśredni Mariusz Radziszewski (MMA 7-9-1). Bytomianin skrzyżuje rękawice z jednym z najlepszych grapplerów bloku wschodniego – utalentowanym Alexandrem Butenko (MMA 12-5). Pojedynek odbędzie się w ramach gali Oplot Challenge organizowanej wspólnie przez dwa miejscowe teamy: Klub Sportów Walki – Oplot i charkowską Akademię Sztuk Walki – Chest. W hali Lokomotiv odbędzie się dziesięć walk, do których organizatorzy zakontraktowali także innych zawodników z zagranicy. Event poświęcony jest pamięci żołnierzy 6. Kompanii obstawiającej wzgórze nr 776.

W ubiegłym roku założyciel i instruktor bytomskiego klubu South Legion występował ze zmiennym szczęściem. W pierwszym półroczu na imprezie Union Nation Cup musiał uznać wyższość silnego fizycznie Azera Hamiza Mamedova (MMA 4-4), a później pokonał Ukraińca Ivana Zagubinogę (MMA 5-6). Następnie w sierpniu na turnieju Grand Prix Global organizowanym również przez federację ProFC najpierw szybko odklepał Czecha Pavla Bechtolda (MMA 6-6), by potem przegrać na punkty z Mołdawianinem Vladem Popovskiy’m (MMA 2-0).

Pochodzący z Ukrainy 26-latek to wychowanek młodszego z braci Emelianenko, obecnie trenuje pod okiem innego weterana MMA – Alexeya Oleynika. Jego styl źródłowy to ju-jitsu i sambo bojowe. Praktycznie wszystkie swoje wygrane pojedynki kończył poddaniami. Rywal Radzika uznawany jest za czołowego grapplera za naszą wschodnią granicą, jednak w ostatniej walce na gali Cage Contender 12 w Dublinie został poddany pod koniec pierwszej rundy przez islandzkiego wirtuoza parteru – Gunnara Nelsona (MMA 9-0-1). Wcześniej triumfował nad przeciętnymi Zhanybekiem Amatovem (MMA 1-2) i Gochą Smoyanem (MMA 1-4).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.