Przed momentem otrzymaliśmy wiadomość od naszego kolegi – Łukasza Bosackiego i mamy przyjemność jako pierwsi oficjalnie poinformować o kolejnych pojedynkach Polaków reprezentowanych przez Slugfest Management. Tym razem naszych czeka wyprawa na Inflanty. Dwaj fighterzy związani z Radomskim Klubem Taekwondo – piórkowy Kamil Korycki (MMA 3-2, #8 w rankingu PL) i półciężki Marcin Elsner (MMA 6-3, #6 w rankingu PL) wystąpią na gali MMA Raju 8, która odbędzie się 22 października w estońskim Tartu.

Naprzeciw Kamila Koryckiego stanie miejscowy zawodnik, reprezentant klubu Voimla Tartu – Lauri Ulenurm (MMA 2-1). Pojedynek zakontraktowany został w limicie -65,8 kg. Rywal Polaka ostatni raz występował w lutym 2010 roku na czwartej edycji gali Raju, gdzie został poddany przez Litwina Arvydasa Ziliusa (MMA 3-5). Natomiast Korek w tym roku wychodził na ring trzykrotnie i wszystkie walki wygrywał przed czasem. W ostatnim pojedynku na duńskiej Fighter Galla 22 odklepał trójkątem nogami Shamala Tashkilota (MMA 0-2).

W kategorii półciężkiej Marcin Elsner skrzyżuje rękawice z Alikiem Tseiko (MMA 4-1) ze stołecznego 3D Treening Tallinn. Estończyk jest w tym roku na fali dwóch zwycięstw, m.in. poddał Saku Heikolę (MMA 1-5), z którym większy z braci Elsnerów miał okazję spotkać się na ubiegłorocznej gali Shooto Finland. Popularny Bimber w tym roku również może pochwalić się znakomitą passą. Na majowym, piętnastym evencie Union Nation Cup po emocjonującej walce poddał balachą mocnego Igora Sliusarchuka (MMA 6-3). A ostatnio zwyciężył w grupie East Europe turnieju ProFC Grand Prix Global, odklepując kolejno Czecha Lukasa Olejnika (MMA 1-4) i niepokonanego Białorusina Dmitrya Voitova (MMA 5-1). Trzymamy kciuki, kibicujemy, no i liczymy na kolejne efektowne poddania oraz zwycięstwa Polaków!

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.