Po przejściu krótka zapowiedź i karta walk sobotniej gali Spartan Fight 1, która odbędzie się w Chorzowie.

W najbliższy weekend śląskich fanów mieszanych sztuk walki czeka lokalne wydarzenie – debiutancka gala Spartan Fight w chorzowskiej hali MORiS. W daniu głównym nasz czołowy półciężki Maciej Browarski (MMA 11-7, 8. w Rankingu PL) podejmie Litwina Rokasa Stambrauskasa (MMA 7-4). Dla Browarskiego ten pojedynek jest idealną okazją do powrotu na zwycięskie tory. Solidny zawodnik ze Śląska po bardzo wartościowych wygranych nad Ireneuszem Cholewą (MMA 9-7-2), Tomaszem Janiszewskim (MMA 5-5) i weteranem UFC, Alessio Sakarą (MMA 17-11, UFC 6-8) podczas marcowej gali FEN po bliskiej walce przegrał na punkty z Marcinem Zontkiem (MMA 14-9, 7. w Rankingu PL). Teraz „Sowa” wystąpi przed własną, chorzowską publicznością, a to nadzwyczaj mobilizuje! Litwin wydaje się łatwym skalpem. Reprezentant Knight Of Plunge w tym roku walczył tylko raz, podczas czeskiej gali Gladiator Championship Fighting został zastopowany przez doświadczonego Jiriego Prochazkę (MMA 13-2-1). W dodatku w ostatnich latach występował bardzo rzadko. W drugiej walce wieczoru Paweł Brandys (MMA 5-2-1) pierwotnie zestawiony został z miejscowym Pawłem Hadasiem (MMA 5-1), jednak zawodnik Spartana Chorzów ze względu na kontuzję musiał wycofać się z pojedynku. Debiutujący promotorzy w tej chwili poszukują rywala dla zawodnika z Oświęcimia.

Oficjalne ważenie przed galą odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w chorzowskim hotelu Focus przy ul. Armii Krajowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają na ceremonię ważenia.

Bilety w cenie: 30 zł – trybuny; 150 zł – płyta; 300 zł – VIP nadal do nabycia w:

– Salon piękności Nails – ul. Obrońców Chorzowa 3, 41-506 Chorzów.
– Bad Haus – ul. Jagiellońska 1a/1, 41-500 Chorzów.
– Bad Haus – ul. Sobieskiego 4a, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Poniżej znajdziecie aktualną kartę walk sobotniej imprezy.

Walka wieczoru:

93 kg: Maciej Browarski (11-7) vs. Rokas Stambrauskas (7-4)

Pozostałe:

84 kg: Paweł Brandys (5-2-1) vs. TBA
60 kg: Michał Królik vs. Jan Szajko ^
93 kg: Maciej Surma (0-1) vs. Mariusz Karski (1-0)
77 kg: Remigiusz Rajwa (0-2) vs. Rafał Lassota (1-3)
77 kg: Robert Michlik (1-0) vs. Michał Labus (2-0)
70 kg: Sergiusz Uzarek (1-1) vs. Rami Hamdan (1-0)
?? kg: Adrianna Mazur vs. Katarina Babisova ^^

^ – formuła K-1
^^ – formuła Muay Thai

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

 1. Sam sie upominalem o informacje o tej gali, wiec troche glupio mi teraz narzekac, ale rywal Macka fatalny a Brandys po wypadnieciu Hadasia widze nadal bez rywala. Szkoda. @Tjo  macie moze jakies informacje na temat tej zapowiadanej transmisji, bo w programie TVS nic takiego nie figuruje w sobote ?

 2. Sam sie upominalem o informacje o tej gali, wiec troche glupio mi teraz narzekac, ale rywal Macka fatalny a Brandys po wypadnieciu Hadasia widze nadal bez rywala. Szkoda. @Tjo  macie moze jakies informacje na temat tej zapowiadanej transmisji, bo w programie TVS nic takiego nie figuruje w sobote ?

  Nie wiem nic o transmisji. Miałem się wybrać, bo mam rzut beretem, ale koniec końców nie dam rady.

 3. Browarski to ma w ogóle pecha. Na FEN wykiwali go z wygranej nad Zontkiem przez jakąś dziwaczną punktację, z kilku walk musiał zrezygnować przez kontuzje, a z wygranej nad Sakarą, który sobie naderwał w paskudny sposób biceps, czyli po prostu było to TKO przez kontuzję, wychujało go FFC, gdzie menago Sakary, który jest jednocześnie jakąś szychą w FFC(!) sfałszował papier z podrobionymi podpisami przedstawicieli Chorwackiej Federacji MMA, że jest to oficjalny No Contest. A teraz dostaje jakiegoś Staumbrauskasa, który ma chyba ze 40 lat i nie wygrał walki od 2009, a najwięcej wygranych ma nad nie wiadomo kim w nie wiadomo jaki sposób z 2001.

 4. Dobrze że coś się dzieje , ale chyba budżet gali niezbyt wysoki . Jakby ktoś znalazł link do ewentualnej transmisji online , niech wrzuci w temat.

 5. Dobrze że coś się dzieje , ale chyba budżet gali niezbyt wysoki . Jakby ktoś znalazł link do ewentualnej transmisji online , niech wrzuci w temat.

  Z tego spotu wynika, ze powinna byc, ale w programie stacji poki co nie figuruje.

 6. Ruszyla transmisja na TVS. W Chorzowie tez pelna hala, fajny obrazek. Komentuje Marcin Held !

  Daj znać jak walka Browarskiego.

 7. Daj znać jak walka Browarskiego.

  Ok. Póki co było K-1. Teraz dwie ostatnie walki MMA. Held świetnie się sprawdza jako komentator.

 8. Podopieczny Macieja Poloka, Maciej Surma szybko poddal trójkątem nogami Mariusza Karskiego. Browarski zabił biednego Litwina, który wyszedł do walki w spodenkach z Polsportu. Sowa udusił go … barkiem, albo Litwin zasłabł, bo wyglądał na 50 lat 😉

 9. Może pójdzie jakaś podmianka i Browarski wskoczy do walki z Zontkiem?:wink: nie zmęczył się( czyli do przewidzenia:sad:) to może coś wymyślą… wiem wiem raczej nie ma szans:sad:

 10. Gratulacje dla Maćka Browarskiego, jego miejsce jest w jednej ze światowych organizacji, ale przez oszustwa w rekordzie nie ma paru wygranych.

  Na pewno oszukali go w walce z Marcinem Zontkiem, rewanżu z Michałem Gutowskim i przy zmianie werdyktu na no contest w walce z Alessio Sakarą, a nie widziałem jego pierwszej walki z Gutowskim i walki z Rafałem Zawidzkim.

 11. Może pójdzie jakaś podmianka i Browarski wskoczy do walki z Zontkiem?:wink: nie zmęczył się( czyli do przewidzenia:sad:) to może coś wymyślą… wiem wiem raczej nie ma szans:sad:

  Wazny kontrakt z FEN wciaz jest, ale wystep zapewne dopiero na kolejnej gali.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.