Fight.Of.Heroes.Poster

Po kliknięciu zapowiedź i karta walk sobotniej gali Fight Of Heroes w Sosnowcu.

Kibice i pasjonaci mieszanych sztuk walki z Zagłębia Dąbrowskiego wreszcie doczekali się imprezy w swoim regionie. Już w najbliższą sobotę, 9 maja w sosnowieckiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 9 odbędzie się gala Fight Of Heroes.

Profesjonalne MMA zawita do stolicy Zagłębia po raz drugi w historii. Ostatnie tego typu wydarzenie w Sosnowcu miało miejsce prawie trzy lata temu. Na tym samym obiekcie gościła gala MMA Coloseum. Generalnie przez ostatnie lata fani MMA znad Przemszy i Brynicy niestety byli pomijani na rodzimej scenie. Podobne wydarzenia możemy policzyć tutaj na palcach jednej ręki – wspomniana wyżej impreza nieistniejącej już organizacji MMA Coloseum, świetna – szkoda, że tylko jednorazowa IFF (2010) oraz pamiętne KSW Extra w Dąbrowie Górniczej (2008). Na szczęście na znakomity pomysł wpadli trenerzy i właściciele stosunkowo młodego, ale dynamicznie rozwijającego się klubu z Sosnowca – Sportowe Zagłębie. Inicjatorami imprezy Fight Of Heroes, która zdecydowanie uderza w regionalną niszę, są: weteran muay thai – Roman Sternik oraz prezes sosnowieckiej akademii sztuk walki – Waldemar Sawicki.

Jako goście specjalni gali zapowiadani są Mistrz Świata IBO w wadze półciężkiej, polski bokser Andrzej Fonfara oraz bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc. Bilety w atrakcyjnej cenie już od 25 zł można zakupić m.in. w sklepie oraz klubie Sportowe Zagłębie, sosnowieckim klubie Manufaktura, restauracji Czarci Młyn, dąbrowskiej siłowni Super Gym i sosnowieckim pubie Zagłębie. Oficjalne ważenie zawodników odbędzie się w piątek w klubie Manufaktura o godzinie 21.00. Retransmisja z gali na antenie TVP Katowice.

W daniu głównym utalentowany dąbrowianin Adrian Błeszyński (MMA 0-0) zmierzy się z Czechem Martinem Hajtmarem (MMA 0-1). Trener i zawodnik Sportowego Zagłębia związany również z dąbrowskim Rio Grappling swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał już w wieku 12 lat od treningów boksu. W formule MMA popularny „Błechu” ma na koncie liczne sukcesy amatorskie – medale z turniejów ALMMA oraz Mistrzostwo Świata w Amatorskim MMA, które zdobył w listopadzie ubiegłego roku w Pradze na imprezie organizowanej pod patronatem federacji WKF. Rywal Polaka wywodzi się z boksu tajskiego. Zawodnik Bellicus Gym Šumperk rok temu otworzył rekord, przegrywając w pierwszej rundzie z doświadczonym Węgrem Laszlo Solteszem (MMA 21-13).

W kategorii ciężkiej utytułowany zawodnik ju-jitsu Dariusz Zimoląg (MMA 5-2) skrzyżuje rękawice z gdynianinem Tomaszem Kowalkowskim (MMA 3-1). Reprezentant klubu Szogun Mysłowice co prawda pauzuje od roku, ale ma za sobą występy w klatce irlandzkiego Celtic Gladiator i na polskiej Fighters Arena. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia ubiegły rok zakończył z bilansem 1-1. „Kredka” na marcowym ProMMAC-u wypunktował Grzegorza Janusa, a na letniej edycji FEN-u przegrał po ciosach z Robertem Maruszakiem. Na karcie walki zakontraktowany został również atrakcyjny pojedynek pań. Dwie rywalki z zapaśniczej maty – Anna Urbanowicz (MMA 0-1) i Marzena Horoszko (0-2) staną teraz naprzeciw siebie w klatce MMA. Doświadczone zapaśniczki zadebiutowały w mieszanych sztukach walki pod egidą PLMMA. Obie przegrywały przed czasem z aktualną zawodniczką UFC, Izabelą Badurek (MMA 5-3, UFC 0-1). Karta walk:

Walka wieczoru:

84 kg: Adrian Błeszyński (0-0) vs. Martin Hajtmar (0-1)

Pozostałe:

Open: Tomasz Kowalkowski (3-1) vs. Dariusz Zimoląg (5-2)
84 kg: Dawid Wanat (0-0) vs. Michał Tarabańka (0-4)
73 kg: Dawid Cichopek (0-0) vs. Maciej Delikowski (0-0)
86 kg: Daniel Grzyb vs. Artur Kula ^
66 kg: Anna Urbanowicz (0-1) vs. Marzena Horoszko (0-2)
67,5 kg: Błażej Majdan (0-0) vs. Paweł Borawski (0-0)
70 kg: Patryk Miszczak (0-0) vs. Daniel Hodor (0-0)
72,5 kg: Rami Hamdan (0-0) vs. Dawid Oleksiak (0-0)

^ – formuła K-1.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.