Poniżej krótka zapowiedź i rozpiska gali Fight Nights Global 59: Minakov vs. Linderman, która w najbliższy czwartek odbędzie się w podmoskiewskich Chimkach.

W walce wieczoru pogromca Maciejewskiego i Celińskiego, jeden z najlepszych rosyjskich ciężkich Vitaliy Minakov (MMA 18-0) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Amerykaninem D.J. Lindermanem (MMA 20­-11). 33-letni Kalifornijczyk ma za sobą skromny epizod w Bellatorze, na co dzień występuje w klatkach mniejszych organizacji za oceanem, a przez polskich fanów jest kojarzony przede wszystkim z „dwuboju” z Michałem Kitą. Jednakże nawet taki bagaż doświadczeń nie wydaje się przeszkodą dla niepokonanego sambisty z Briańska, gdyż Minakov po prostu przejeżdża po swoich rywalach niczym walec. Rosjanin udowodnił to chociażby swoim angażem w Bellatorze – wygrał turniej, zdobył pas – „gwałt” na Volkovie i obronił trofeum – wygrana z Cheickiem Kongo. W ostatnim pojedynku w minutę poradził sobie ze znanym z KSW Peterem Grahamem. Aż dziwi fakt, że ten ciężki znajduje się jeszcze poza UFC.

W drugiej walce wieczoru weteran UFC, Meksykanin Efrain Escudero (MMA 26-11) zmierzy się z mocno bijącym Dagestańczykiem Akhmetem Alievem (MMA 14-4). Pełna karta walk:

Walka wieczoru:

Open: D.J. Linderman (20­-11) vs. Vitaliy Minakov (18-0)

Pozostałe:

70 kg: Akhmet Aliev (14-4) vs. Efrain Escudero (26-11)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
61 kg: Tomas Deak (15-9-1) vs. Alexander Yanishev (2-0)

84 kg: Roman Kopylov (2-0) vs. Artem Shokalo (19-18)
66 kg: Adi Alic (6-1) vs. Alexander Matmuratov (6-3)
93 kg: Alexey Sidorenko (3-2) vs. Yusup Suleymanov (4-1)

Półfinał Grand Prix Fight Nights
57 kg: Elmar Ibragimov (12-2) vs. Vartan Asatryan (11-5)

Ćwierćfinał Grand Prix Fight Nights
93 kg: Joaquim Ferreira (20-11) vs. Kurban Omarov (5-0)

70 kg: Nariman Abbasov (15-3) vs. Artur Zaynukov (3-0)
57 kg: Rizvan Abuev (8-1) vs. Kanybek Beisheev (3-0)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

5 KOMENTARZE

  1. yonigga 21/02/2017 at 07:22bedzie to gdzies w internetach?————————————-23 lutegoМАТЧ! БОЕЦ -19:45http://sportlook.tv/25-match-boec.html

  2. szkoda że walczy z takimi sredniakami caly czas 🙁 Minakov to wyższa liga 🙂 gdyby siedział w UFC byłby w TOP 5 🙂

  3. Minakov poinformował, że latem może wznowić karierę za oceanem.— ja świadomie nie występował w Bellator, bo chciałem dla siebie bardziej godnego kontraktu. Ale teraz jest duża szansa, że już w letniej serii wystartuję w USA.———————nic dziwnego w FightNight znacznie wyższe wynagrodzenie niż w ufc i Bellatorna ostatnim FightNight58 Brazylijczyk Diego Brandao w Dagestanie więcej, niż wielki Nurmagomedov — w USA

  4. *na ostatnim FightNight58 Brazylijczyk Diego Brandao w Dagestanie zarobil więcej, niż wielki Nurmagomedov — w USA

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.