Dziś cykl „Europę da się lubić” wyjątkowo trochę wcześniej niż zwykle. Powód najczęściej jest jeden – kolejna gala czeskiej federacji Heroes Gate. Oprócz tego zajrzymy jeszcze do Wielkiej Brytanii i Estonii, jednak największym wydarzeniem zbliżającego się weekendu będzie opisywana wcześniej na naszych łamach gala ProFC: Bitwa Na Kaukazie.

Heroes Gate 5 w Pradze już dziś, a na karcie walk dwójka Polaków, a w dodatku jeden z nich wystąpi w głównej walce wieczoru. Artur Kadłubek (MMA 11-8) właśnie w pojedynku kończącym czeską galę zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Bohumilem Lungrikiem (MMA 14-12). Drugim z Polaków będzie trenujący aktualnie na Wyspach Marcin Zontek (MMA 8-5), który spotka się również z reprezentantem gospodarzy, Matusem Mecarem (MMA 3-2). O pojedynkach naszych zawodników informowaliśmy już na naszej stronie, tu i tu.

W innej ciekawej walce podczas Heroes Gate 5 zobaczymy ubiegłorocznego pogromcę Attili Vegha, Duńczyka Simona Carlsena (MMA 4-3), który stanie oko w oko z walczącym często w Europie Amerykaninem Robertem Sarkozim (MMA 14-12-1).

W sobotę również nie zabraknie polskich akcentów. Na jednej z największych imprez w Wielkiej Brytanii po raz kolejny zobaczymy polskiego olbrzyma, Tomasza Czerwińskiego (MMA 2-3). Ten ważący 150 kilogramów Polak zmierzy się na gali UCMMA 24: Hands Of War z Anglikiem Ianem Hawkinsem (MMA 3-5). Dla Czerwińskiego będzie to już czwarta walka pod banderą kontynuatorów Cage Rage. Póki co radzi sobie w kratkę, jedna wygrana i dwie porażki. W ostatniej swojej walce Polak uległ późniejszemu mistrzowi UCMMA Darrenowi Towlerowi. Jeśli chodzi o Hawkinsa to fighter ten nie ma ostatnio dobrej passy. W tym roku walczył trzykrotnie i za każdym razem schodził z ringu pokonany, w ostatnich dwóch przypadkach na galach UCMMA, gdzie uległ Marcinowi Bartkiewiczowi, oraz Benowi Smithowi.

Walka Czerwińskiego z Hawkinsem będzie jedną z najważniejszych walk tego wieczoru, jednak nie najważniejszą. Tym mianem został wyróżniony pojedynek o prymat w wadze półciężkiej, gdzie aktualny mistrz UCMMA Jimi Manuwa (MMA 9-0) zmierzy się z Nickiem Chapmanem (MMA 2-0). Wracający po kontuzji Manuwa juz po raz piąty będzie starał się obronić prymat w kategorii do 93 kg. Wcześniej jeden z najlepszych fighterów w tej dywizji nie podpisany przez dużą federację pokonywał m.in. walczącego zawsze i wszędzie Shauna Lomasa, oraz solidnego Włocha Valentino Petrescu. Rywal mistrza podobnie jak on sam jest niepokonany, z tą różnicą że dysponuje mniejszym doświadczeniem. Oprócz nie splamionego porażką rekordu łączy ich jeszcze to, że dla obu będzie to dopiero pierwsza walka w tym roku.

Ponadto ciekawie zapowiada się rewanżowe starcie w wadze lekkiej pomiędzy Michaelem Pastou (MMA 8-2) i Dominickiem Plumbem (MMA 4-2). Ich poprzednie starcie w czerwcu tego roku zakończyło się kontrowersyjnym zwycięstwem tego pierwszego, po tym jak Plumb zaatakował rywala nielegalnymi łokciami. Teraz obaj fighterzy pałają rządzą ostatecznego rostrzygnięcia który z nich jest lepszy.

Kolejny polski fighter, który będzie miał okazję zaprezentować się przed brytyjską publicznością to Grzegorz Jankowski (MMA 2-0). Rywalem trenującego w Wielkiej Brytanii Polaka na gali Fusion Fighting Championship 2: Invincible w Espom Downs nieopodal Londynu będzie dość znany na Starym Kontynencie Francuz Gary Kono (MMA 9-7). Dużo bardziej doświadczony Francuz do tej pory obijał się na galach we Francji, Niemczech, Rosji i Szwajcarii, a teraz zadebiutuje w Anglii. W samym roku 2011 stoczył 7 walk, z których wygrał 4, podczas gdy Jankowski dopiero w lutym tego roku zadebiutował na zawodowym ringu MMA. Póki co zawodnik Nova Forca jest niepokonany, a walka z Kono będzie dla niego najważniejszym  testem w krótkiej karierze.

Na koniec krótka notka o gali Raju 8 w Tartu w Estonii, o której pisaliśmy tutaj. W jednej z walk dobrze radzący sobie w dywizji piórkowej Kamil Korycki (MMA 3-2) stoczy swój trzeci pojedynek w tym limicie, a jego rywalem będzie 36-letni Estończyk Lauri Ulenurm (MMA 2-1).

2 KOMENTARZE

  1. Hajer w walce wieczoru ładnie mam nadzieje że sobie poradzi;)

    Co do Zontka to myślałem że bedzie walczył tylko w UK.

  2. Dużo tego Hajer i Zontek skończa w pierwszej rundzie swoich rywali.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.