Alf.vs.Duraev

Dzisiaj organizatorzy za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie ogłosili dwa kolejne starcia na karcie walk gali Absolute Championship Berkut 13 w Płocku.

W limicie półśrednim rzeszowski specjalista od skrętówek i trójkątów, niepokonany Damian Biłas (MMA 5-0, 15. w Rankingu PL) podejmie równie dobrego grapplera z Czeczenii, 25-letniego Alberta Duraeva (MMA 4-3). Po intensywnie przepracowanym 2013 roku zawodnik Spartakusa Rzeszów wyraźnie wrzucił niższy bieg. Dla Polaka będzie to dopiero drugie starcie w tym roku. Biłas w swojej ostatniej walce podczas lutowej gali Legion Fight 19 w Soczi poddał trójkątem anonimowego Shamgira Michralieva (MMA 0-1). Wcześniej rzeszowianin wszystkie swoje walki wygrywał przez poddania, w dodatku tylko jeden pojedynek – z Grzegorzem Lipskim (MMA 4-6) na Thunderstrike Fight League – wyszedł poza pierwszą rundę. Albert Duraev to weteran rosyjskiego M-1. Na koncie Duraeva jest wygrana m.in. nad znanym obieżyświatem, Francuzem Xavierem Foupą – Pokamem (MMA 30-20, UFC 0-2). Czeczen mierzył się również z czołówka wagi średniej M-1, przegrywał po ciosach z byłym mistrzem Ramazanem Emeevem (MMA 11-3) i aktualnym pretendentem do trofeum, mocnym Anatoly’em Tokovem (MMA 18-1). W ubiegłym roku na Igrzyskach Sportów Walki (Sport Accord World Combat Games) w Sankt Petersburgu zajął drugie miejsce w formule Grappling NoGi, ulegając w finale naszemu Maciejowi „Alfowi” Glabusowi. Reprezentant groźnieńskiego Berkutu wywodzi się z Sambo Bojowego i w tej dyscyplinie posiada również klasę mistrzowską.

W kategorii koguciej zobaczymy drugiego reprezentanta Spartakusa Rzeszów. Utalentowany Kamil Selwa (MMA 6-4, 4. w Rankingu PL) zmierzy się z Czeczenem Rasulem Albaskhanovem (MMA 2-1). Dziewiętnastolatek z Podkarpacia stoczył w tym roku już cztery walki i mimo wieku może pochwalić się sporym obycie ringowym, w tym również występami poza granicami Polski. Oprócz rodzimej klatki PLMMA Selwa zdążył poznać smak rosyjskiego M-1. Bił się na galach w białoruskim Brześciu i legendarnym Starym Oskole. W sierpniu ze szwedzkiego Malmo wywiózł wartościowe i efektowne zwycięstwo nad lokalnym rywalem Emilem Harstnerem (MMA 5-2). Zawodnik z Kraju Wajnachów nie posiada takiego doświadczenia, jak Polak, jednak jak pokazał dwa tygodnie temu na gali M-1 Challenge 54 & ACB 12 błyskawicznie potrafi zmierzać po swoje. W walce otwarcia na ostatniej tegorocznej imprezie M-1 odklepał duszeniem zza pleców Czecha Ondrieja Skalnika (MMA 6-5). Pojedynek trwał zaledwie 23 sekundy! Warto dodać, że 24-letni Czeczen profesjonalny debiut odnotował dopiero w tym roku. W swojej pierwszej walce poległ w drugiej rundzie z doskonale znanym w Polsce z gal KSW i MMA Attack, Litwinem Sergejem Grecicho (MMA 20-5-1).

Przypominamy, że gala odbędzie się 31 stycznia w płockiej Orlen Arenie i będzie to pierwsza impreza promotorów z Groznego poza granicami Federacji Rosyjskiej. Poniżej aktualna rozpiska:

Walka wieczoru:

77 kg: Beslan Isaev (31-7) vs. TBA

Pozostałe:

70 kg: Musa Khamanev (15-3) vs. TBA
77 kg: Arbi Agujev (15-6) vs. Albert Odzimkowski (7-1)
77 kg: Albert Duraev (4-3) vs. Damian Biłas (5-0)
77 kg: Viskhan Amirkhanov (2-1) vs. Adam Lewandowski (5-1)
70 kg: Asludin Khuchiev (1-2) vs. Aleksander Rychlik (2-1)
70 kg: Magomed Khamzaev (5-1) vs. Janusz Staszewski (5-1-1 )
61 kg: Rasul Albaskhanov (2-1) vs. Kamil Selwa (6-4)

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.