Bytomianin Artur Kadłubek (MMA 11-8, 9 w Rankingu PL) to kolejny polski fighter, który po półciężkim Marcinie Zontku (MMA 8-5, 7 w Rankingu PL) został zakontraktowany do fightcardu gali Heroes Gate 5, która odbędzie się 20 października w Pradze. Rywalem Hajera będzie doświadczony Bohumil Lungrik (MMA 14-12). Pojedynek rozgrywany będzie w kategorii średniej na dystansie trzech pięciominutowych rund. Obowiązywać będą zasady UFC.

Zawodnik bytomskiego South Legion wraca po kontuzji, która wykluczyła go z walki wieczoru duńskiej Fighter Galla 22. W Odense miał on skrzyżować rękawice z solidnym Mortenem Djursą (MMA 8-3). Walka w praskiej Arena Sparta będzie dla Kadłubka piątą w tym roku i szansą na czwarte zwycięstwo z rzędu. Wcześniej uderzeniami demolował kolejno Denisa Gunicha, Milana Tomesa (na trzeciej odsłonie Heroes Gate) i Stanislava Molodtsova.

Weteran czeskiej sceny MMA, 35-letni Bohumil Lungrik reprezentuje klub Gladiators Prague. Dla Czecha walka z Hajerem będzie pierwszym występem w tym roku. Ostatni raz wchodził do ringu w grudniu 2010, wówczas wypunktował swojego rodaka Tomasa Penza (MMA 5-5). Wcześniej Lungrik kilkukrotnie przegrywał z Polakami m.in. z Robertem Joczem, Michałem Materlą czy Łukaszem Chlewickim.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.