zdjęcia: Babilon MMA / Armia Fight Night

Kolejne gale w polskim MMA za nami. Czas podsumować walki czołowych zawodników mieszanych sztuk walki w naszym kraju i zaktualizować przed kolejnymi wydarzeniami w Polsce.

W kategorii ciężkiej awans o trzy pozycje zaliczył #9 Filip Stawowy, który na gali Babilon MMA 16 odprawił przed czasem Marcina Kalatę. Powoduje to więc spadek #10 Kamila Mindy i #11 Adama Pałasza. Na dwunastej pozycji debiutuje #12 Michał Piwowarski, który na tej samej gali pokonał Filipa Toego. Tym samym znalazł się on na pozycji wyżej od #13 Kevina Szaflarskiego, który spada o dwa miejsca. Niżej znajduje się #14 Konrad Dziczek oraz #15 Karol Żołowski, który na drugiej odsłonie gali Browar Północny Fight Night pokonał Tomasza Kolcuna. Ranking opuszcza Wojciech Buliński.

Mocny debiut w wadze półciężkiej zalicza #10 Paweł Brandys, który na szesnastej gali Babilon MMA pokonał spadającego o cztery pozycje #14 Mateusza Ostrowskiego. Korzysta na tym #13 Wojciech Janusz, który na FEN 30 pokonał Michała Gutowskiego. Czołową piętnastkę półciężkich w Polsce zamyka #15 Rafał Kijańczuk, natomiast Szymon Kołecki na ten moment opuszcza zestawienie.

W rankingu wagi średniej pojawia się #2 Bartosz Fabiński, który po zdominowaniu Darrena Stewarta nieudanie powrócił do klatki, przegrywając z Andre Munizem. Powoduje to spadek ośmiu zawodników sklasyfikowanych niżej. Ze względu na rok bez walki zestawienie opuszcza Grzegorz Siwy, natomiast miejsce Adriana Błeszyńskiego zajmuje #15 Marcin Krakowiak, który po programie „Tylko Jeden” udanie wrócił do klatki nokautując Łukasza Stanka.

Zmiana kategorii przez Fabińskiego oznacza nowego lidera w wadze półśredniej, którym zostaje #1 Daniel Skibiński. Korzystają na tym również zawodnicy zajmujący niższe miejsca, którzy przesuwają się o jedno „oczko” w górę. Najlepszą piętnastkę zamyka #15 Igor Michaliszyn, który na lipcowej gali RWC 5 pokonał Piotra Danelskiego.

Jedyną zmianą w wadze lekkiej jest awans #11 Łukasza Charzewskiego, który przedłużając swoją świetną serię zwycięstw przeskoczył #12 Grzegorza Szulakowskiego i #13 Gracjana Szadzińskiego.

Kolejny awans w tym roku notuje #5 Patryk Kaczmarczyk, który przesuwa się o dwa miejsca w górę po pokonaniu #11 Adriana Kępy. Tym samym #6 Kamil Łebkowski i #7 Krzysztof Gutowski spadają o jedno miejsce. Zestawienie opuszcza przez brak walki Michał Pogorzelski, na czym korzystają #12 Adam Soldaev, #13 Hubert Lotta i #14 Robert Ruchała, a także debiutujący w zestawieniu #15 Mansur Azhiev, który we wrześniu zaliczył czwarte zawodowe zwycięstwo.

Kategorię kogucią przez brak aktywności opuszcza Dawid Pasternak, co powoduje awans #9 Dawida Romańskiego. Zestawienie najlepszych zawodników w tej wadze w Polsce zamyka #10 Patryk Trytek, który na sierpniowej gali Babilon MMA 15 pokonał Igora Wojtasa.

Zestawienie najlepszych kobiet bez podziału na kategorie wagowe opuszcza Ewelina Woźniak, która już ponad rok czeka na kolejną walkę w MMA. Ranking zamyka powracająca do czołowej dziesiątki #10 Izabela Badurek, która na FEN 30 pokonała Anitę Bekus.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.