(fot. Tracy Lee / CombatLifestyle.com)

Komisja w stanie Kalifornia podała do publicznej wiadomości zarobki ze środowej gali UFC on Fuel TV: Munoz vs Weidman w San Jose.

Widzowie: 4250
Wpływy z bramki: 163 tys. 495 $
Zarobki łącznie: 446 tys. $ (+ bonusy 160 tys. $)

Walka wieczoru:

185 lbs.: Chris Weidman (22 + 22 tys. $) pok. Marka Munoza (42 tys. $)

Główna karta:

205 lbs.: James Te Huna (14 + 14 tys. $) pok. Joeya Beltrana (15 tys. $)
170 lbs.: Aaron Simpson (23 + 23 tys. $) pok. Kenny’ego Robertsona (8 tys. $)
185 lbs.: Francis Carmont (10 + 10 tys. $) pok. Karlosa Vemolę (14 tys. $)
135 lbs.: T.J. Dillashaw (10 + 10 tys. $) pok. Vaughana Lee (8 tys. $)
155 lbs.: Rafael dos Anjos (20 + 20 tys. $) pok. Anthony’ego Njokuaniego (14 tys. $)

Pozostałe:

135 lbs.: Alex Caceres (10 + 10 tys. $) pok. Damacio Page’a (11 tys. $)
125 lbs.: Chris Cariaso (10 + 10 tys. $) pok. Josha Fergusona (8 tys. $)
185 lbs.: Andrew Craig (8 + 8 tys. $) pok. Rafaela Natala (12 tys. $)
170 lbs.: Marcelo Zilio Guimaraes (6 + 6 tys. $) pok. Dana Stittgena (6 tys. $)
135 lbs.: Raphael Assuncao (17 + 17 tys. $) pok. Issei Tamurę (8 tys. $)

Bonusy po 40 tys. $

Walka wieczoru: James Te Huna vs. Joey Beltran.
Nokaut wieczoru: Chris Weidman
Poddanie wieczoru: Alex Caceres

W przypadku zwycięzców zarobki w nawiasie to suma gwarantowana + bonus za wygraną.

W powyżej podanych kwotach nie są brane pod uwagę koszty przyznania licencji oraz podatki, jednocześnie liczby te nie zawierają pieniędzy płaconych przez sponsorów, które często stanowią znaczącą część zarobków zawodnika. Kwoty nie uwzględniają też specjalnych bonusów, które organizacje często płacą swoim zawodnikom.

63 KOMENTARZE

 1. I znowu UFC na minusie, widmo bankructwa się zbliża 🙂 nie no żartuje …

 2. @mazzi36

  Dlaczego uważasz , że mamed by nie miał szans z weidmanem , mamed ma lepszą stójkę od niego ..

 3. Walki były bardzo dobre więc jakieś dodatkowe czeki pewnie się posypały.

 4. weidman bez problemu powinnien obalić mameda, bo to guwna wada mameda obrona przed obaleniami, i tam kontrolowć walke , wiem ze mamed jest dobry z plecuw , ale moim zdaniem weidman be zproblemu przechodził by pozycje i wymenczył zwycienstwo

 5. sorry od 5 lat mieszkam w stanach a w polsce jestem na wakacjach zapomnaiłem już ortografi

 6. @mazzi

  weidman bez problemu powinnien obalić mameda, bo to guwna wada mameda obrona przed obaleniami, i tam kontrolowć walke , wiem ze mamed jest dobry z plecuw , ale moim zdaniem weidman be zproblemu przechodził by pozycje

  po czym na końcu…
   

  wymenczył zwycienstwo

  Brak konsekwencji + ortografia = kompromitacja.
  Anzor „Perełka” Azhiev & Kamil „Perła” Waluś

 7. sorry od 5 lat mieszkam w stanach a w polsce jestem na wakacjach zapomnaiłem już ortografi

  pewnie miales 2 lata jak wyjechales, nie?

 8. W 5 lat się tego nie zapomina, tymbardziej że przeglądasz strony typu mmarocks, które są w języku polskim, a naprawdę słowa zakończone na -ów to wstyd pisać je 'uw' :). Zarboki Weidmana mnie naprawdę zdziwiły.

 9. Weidman jest o krok od walki o pas, a to wiąże się z ogromna kasą od sponsorów. Walka w mainevencie, to również duża kasa od sponsorów. Plus bonus… Mamed powinien o tym pomyślec, bo 20 plus 20 to tylko część gaży. Bonus w postaci 1 tysiąca w Polsce to nie to samo co bonus w UFC.

 10. Weidman jest o krok od walki o pas, a to wiąże się z ogromna kasą od sponsorów. Walka w mainevencie, to również duża kasa od sponsorów. Plus bonus… Mamed powinien o tym pomyślec, bo 20 plus 20 to tylko część gaży. Bonus w postaci 1 tysiąca w Polsce to nie to samo co bonus w UFC.

   

  A Mamed swoim zachowaniem sprawia wrażenia jakby o tym nie wiedział , co mnie dziwi. Czy nikt go nie uświadomił o tym , czy on tylko udaje?

 11. Ha ha teraz kazdy raport o zarobkach w UFC bedzie się kojarzył z Mamedem. Oczywiście Czeczen do UFC nie trafi nigdy i bedzie mozna pisac jak to jest lepszy i od kogo.

 12. Druteron: 100 tysięcy dolarów obóz i 200 tysięcy dolarów jedzenie, 50 tysięcy dolarów suplementy, nocleg kolejne 50 tysięcy. Łącznie 400 tysięcy dolarów. Nie opłaca się. Trzeba zostać w KSW.

 13. 200tys dolarów jedzenie- to Alistair mógłby sobie jeść araby z Janowa Podlaskiego 😀

 14. Weidman dostał 22 koła i walczy juz kilka walk, a mamedowi marzy się 40 buahhaahaha

 15. Odnoszę wrażenie, że komentarze w tematach o zarobkach to jakieś apogeum głupoty na naszej stronie. Od osób przekonanych, że Anderson Silva zarabia 200 tys. $ za walkę, po tych porównujących Mameda to każdego zawodnika, u którego zobaczą zarobki z dwójką z przodu.

 16. Przejście Mameda do UFC nie rozwiąże problemu osób święcie przekonanych, że Anderson walczy za 200 tys. $.

 17. Tak samo jak Anderson nie walczy za 200 tysięcy, tak samo Mamed nie walczyłby za 20 (plus20) tysięcy. Dochodzi jeszcze kasa od sponsorów. Glover Teixeira po 1 walce w UFC dostaje Rampage’a, z pewnością na main cardzie i z pewnością będzie to się wiązało z dobrą kasą ze sponsoringu. Mamed ma potencjał na podobny los. Oczywiście jest ryzyko, jest zabawa ale w KSW również może przegrać i Kowalscy/Polsat mogą się natychmiast odwrócić.

 18. Jak Mamed gardzi tym 20+20, to ile on dostaje w KSW?Po każdej Konfrontacji powinni podawać taką samą informację na temat zarobków(chyba, że podają, a ja o czymś nie wiem).

 19. Moze jak mma w Polsce bedzie regulowane przez komisje wojewodzkie to doczekasz sie rafikomp oficjalnych dnaych na temat zarobkow zawodnikow, narazie na to nie licz.

 20. No szkoda 🙁 Przesadzasz z tymi komisjami wojewódzkimi, wystarczyłaby jedna na cały kraj, niektóre stany są większe od Polski

 21. Chłopaki zarabiają taką fortunę, że mogą sobie relaksacyjnie w wolnym czasie postać na bramkach i jak się pewnie domyślacie korzystają z tej możliwości. Sie wiedzie.

 22. rafikomp nie wiem ile masz lat, czy też pan ma lat. To napisz o swoich zarobkach, ile dostajesz miesięcznie.. chyba, że nie pracujesz to pochwal się zarobkami rodziców. Skoro już tak nas interesuje czyjaś kieszeń.

 23. Chael P. Sonnen w moim pytaniu nie miałem na myśli Mameda, ale jak widać w obecnym czasie nie da się porozmawiać na temat pieniędzy. Proszę Cię też byś zamilkł, jeżeli masz w ten sposób odpowiadać.

 24. Cztery tygodnie w dobrym teamie w USA razem z przelotem, jedzeniem, mieszkaniem, wynajęciem samochodu to jakieś 10-15 tys. $.

 25. Więc lepiej jakby sponsorzy płacili niż z właśnej kieszeni dawać :))

 26. Sponsorzy w Polsce wręcz się zabijają, żeby opłacać naszym zawodnikom takie wyjazdy.

 27. Koszty obozu treningowego w USA to indywidualna sprawa w każdym przypadku, często w opłacaniu wyjazdów pomagają sponsorzy, więc ciężko obliczyć rzeczywiste koszty jakie ponosi zawodnik, bo przecież w każdym przypadku będą to inne kwoty, jak równiez inna pomoc od sponsorów etc. W boksie całościowo koszty przygotowań pokrywa promotor. W MMA jest inaczej, ale też nie jest tak że zawodnik z własnej kieszeni wykłada każdą złotówkę.

 28. Ciekawe na jakim skraju biedy żyje 19 zawodników z tej gali…za co jedzą? za co kupują benzynę? skąd mają na czynsz? może kradną? trenują pewnie na salach gimnastycznych w szkołach swoich dzieci oczywiście w zamian myją rano klasy…12+12, 10+10, 8+8, jeden nawet przegrał to dostał tylko 6 tysięcy dolarów, od tego podatki, marże dla menago, żeby mu chociaż ze 2 tysiące zostały…ale może stopem wróci do domu…

 29. Venom, dolewasz oliwy do ognia.. Czy promotorzy Mameda są niepełnosprytni, że nie są w stanie podjąć choćby próby znalezienia mu jakiegoś sponsora w Stanach? Czy jesteś pewien, że nie ma w Polsce sponsora zainteresowanego amerykańskim rynkiem i gotowego zapłacić 50k Zuffie za to? Tak, co drugi zawodnik z undercardu UFC walczy przecież bez sponsora na spodenkach, bo znalezienie takiego, który choćby 5k dorzuci graniczy z cudem.

  Te wyliczenia odnośnie dobrego campu powodują, że może się wydawać, iż ci, którzy zarabiają w UFC poniżej 20k, to chyba są na utrzymaniu mamusi i trenują w sali gimnastycznej, przymierając trochę głodem. Jeszcze jak dodamy, że te 20k to nie na rękę i trzeba odjąć podatki, to wtedy już absolutny dramat. Mój Boże..

  Mameda życie, Mameda decyzja, Mameda kasa i nic nikomu do tego – prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że – przy założeniu, iż ofertę UFC odrzuci – strzelił sobie bardzo mocno nie tyle w stopę, co w kolano, jęcząc przed milionami Polaków o angaż w UFC. Oczywiście, suma sumarum, może mu się to opłacić, bo kasa z KSW będzie wyższa (pewnie i tak by była), a opinie rozczarowanych fanów po nim spłyną, ale rolą oberwatorów tego całego spektaklu jest komentowanie. A pozytywnych komentarzy po całej tej szopce bym się nie spodziewał. No, chyba że ziemia się zatrzęsie i jednak wyląduje w UFC.
  Blog mam

 30. A gdzie ja pisałem coś o Mamedzie? Pisząc te dwa posty miałem na myśli raczej innych polskich zawodników, którzy w ostatnim czasie trenowali lub będą trenować w USA.

  Wbrew logice jest też porównywanie zawodników, którzy z Polski lecą na kilka tygodni trenować do USA, z tymi, którzy mieszkają w USA, trenują i reprezentują dany team, często jeszcze sami są trenerami. Moje wyliczenia opierają się na dokładnych informacjach od zawodników.

 31. Mamed z polskich zawodników ma akurat największe możliwości znalezienia sponsora, który mógłby opłacić mu obóz w Stanach. Z oczywistych przyczyn – jest najbardziej rozpoznawalny, lubiany i doceniany

 32. Sean McCorkle w jednej ze swoich wypowiedzi na forum Underground pozwala nam lepiej ocenić jak zarabiają fighterzy na tym poziomie. Kontrakt Amerykanina wynosił 10+10 w jego ostatniej walce w UFC, dwukrotnie walczył na undercardzie, raz na głównej karcie numerowanego pay-per-view. Według McCorkle’a przy każdej ze swoich walk otrzymywał bonus za aktywne jej promowanie i za każdym razem Zuffa wypłaciła mu 150% kontraktowej kwoty. Dodatkowo McCorkle ujawnia, że wpływy od sponsorów wynosiły 75% podstawy. Amerykanin kończy swój wywód stwierdzeniem, że jeśli raportowane zarobki fightera wyniosły 12+12 to najprawdopodobniej zarobił w okolicach 50 tysięcy dolarów za walkę.

  Bardzo ciekawy fragment z tekstu Tidzeja, dotyczący głównie zawodników z niskiego poziomu płacowego w UFC.

 33. Największe możliwości znalezienia sponsora, który mógłby opłacić mu obóz w Stanach ma Pudzian 😉

 34. @Tens <- daj spokój, przecież Mamed ma tak słabych menedżerów, że wyszedłby w czystych białych spodenkach, bez koszulki, bez czapki i tylko z logo KSW zrobionym henną na całych plecach. Dopłacłby jeszcze gdyby przyjął takie ochłapy jak 20+20 tysięcy $, przecież to ledwo 135 tysięcy złotych, wychodzi ciut ciut ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie razy jakieś 3 walki to przecież głód, smród i ubóstwo…menadżerowie biorą pewnie z 50%, podatek ze 25%, i zostaje gdzieś 30 tysięcy złotych na odzywki, dietę i treningi…makabrycznie, tylko się powiesić.

  Ja tam nie wiem ale chodzą słuchy, że można wygrać walkę na UFC, a nawet dwie przygotowując się do walki w Europie…ale to może plotki.

  EDIT: Jeszcze jedno, skoro Marcin Held jakoś wiąże koniec z końcem walcząc dla BFC to może najlepszy polski zawodnik MMA bez podziału na kategorie wagowe dałby radę w UFC.

 35. Marcin Held ma 20 lat i Bellator oferuje mi więcej pieniędzy niż KSW 🙂

 36. KSW nie oferuje mu więcej piniedzy, bo im się nie opłaca. Musieliby go wypromować w Polsce, a to zajęłoby trochę czasu. Jak sam Marcin powiedział w czasie konwentu na temat swojej rozpoznawalności, zdarza się, że ktoś go rozpozna na ulicy w rodzinnych Tychach i nic poza tym.
  OD DZIŚ WALECZNOŚĆ MA NOWE IMIĘ, NAZYWA SIĘ MICHAŁ MATERLA! CHYLĘ CZOŁA…

 37. KSW nie oferuje mu więcej piniedzy, bo im się nie opłaca. Musieliby go wypromować w Polsce, a to zajęłoby trochę czasu. Jak sam Marcin powiedział w czasie konwentu na temat swojej rozpoznawalności, zdarza się, że ktoś go rozpozna na ulicy w rodzinnych Tychach i nic poza tym.

  Tym bardziej mówił że celuje w najwyższe cele,chce walczyć z najlepszymi.

 38. Punkt dla Marcina. Czym dłużej będzie walczył w USA tym szybciej będzie tam rozpoznawalny. Jeśli mierzy wysoko, to jedyna droga. Tylko jeszcze niech popracuje nad stójką, bo jest tragedia.

 39. Zauwazcie ze Venom pisze loigicznie ,sensownie. Mowi o 2 skrajnosciach.
  Nie broni Mameda tak do konca. Mamed ma PRAWO do swojej decyzji ,a my jako kibice ją uszanujemy. To nie oznacza ,ze zostajac w PL zrobi dobrze dla samego siebie.To bedzie ,patrząc dlugofalowo po prostu błąd. To wie kazdy z nas poswiadomie z Venomem na czele:)
  Skoncza mu sie przeciwnicy ,nawet ogorki..

  Dodam tlyko ze gadanie ze Marcin nie oplaca sie KSW nie ma sensu. Facet wyglada jak chlopczyk i sklada groznych ludzi…mozna go naaaprawde ładnie wypromowac wsrod np nastolatkow:) ogolnie wsrod Polakow. kto niel ubi jak taki Heldzik np składałby Puhakke?

  Ktokolwiek mowi ze Marcin dla polskiego rynku to „nikt” i nic sie nie da zrobic „, chyba nie zauwaza ze w KSW jest Bazelak , przegrywajacy Rozal i Kamil Walus- skainad madry miły chłop …. ktorego nie znano nawet w Wawie . Helda chociaz znaja w Tychach:)

  PS Chael P i Doozy bardzo fajne posty.

 40. bolą te wasze rozmowy, oj bolą… dobrze, że nauczyłem się trochę spokojniej odbierać rzeczywistość

 41. Wszedłem w ten temat sprawdzić tylko czy już ktoś zbeształ Mameda…no i nie zawiodłem się

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.