Piątkowy wieczór zapowiada się krwawo. Organizacja GROMDA powraca do gry, a wraz z nią wielkie emocje towarzyszące starciom na gołe pięści. Promotorzy Mariusz Grabowski oraz Mateusz Borek zapowiadają jedną z najlepszych gal w tym roku pod szyldem GROMDA i wszystko wskazuje na to, że zawodnicy przygotowani na piątkową odsłonę spełnią oczekiwania kibiców. Równie dobrze przygotowany jest bukmacher Betclic, który oficjalnie wspiera organizację i przygotował dla fanów ofertę oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

17 września dojdzie do szóstej gali GROMDA na polskim rynku sportów walki. Podczas wydarzenia obejrzymy turniej walk na gołe pięści, który wyłoni kolejnego pretendenta do nagrody głównej – 100 tysięcy złotych. Zawodnicy, którzy wystąpią w turnieju, zostali rozdzieleni w drabince, która przedstawia się następująco.

Oficjalny skład turnieju zaprezentowany przez organizację GROMDA:

Dawid 'MAXIMUS’ Żółtaszek
Arkadiusz 'KARABIN’ Sauter
Patryk 'CHACIA’ Chacia
Marcin 'WĄSKI’ Kunikowski
Tomasz 'KALINIAK’ Kalinowski
Mateusz 'ŚWIR’ Wijas
Przemysław 'REKSIO’ Rekowski
Daniel 'JAPA’ Utkowski

Warto przypomnieć o zasadach, które obowiązują podczas pojedynków. Dotyczą one zarówno turnieju, jak i super walk, które także pojawią się podczas gali. Pierwszym aspektem, który wymusza na zawodnikach bez rękawic nieustanną presję, jest mały ring 4×4 metra. Początkowo rywalizacja toczy się na dystansie czterech rund po dwie minuty, następnie, jeżeli walka nie zakończy się przez nokaut, odbywa się piąta runda, która nie ma limitu czasowego. W pierwszych czterech odsłonach zawodnik może odpocząć, a jego ciosy po wznowieniu znowu są dynamiczne i tym samym zwiększa się możliwość nokautu. Cóż, jeżeli nadal po 8 minutach nie ma zakończenia starcia, to o dalszych losach zdecyduje charakter oraz kondycja. Ostatnim, bardzo ważnym aspektem jest brak kategorii wagowych. Zatem spotkamy tutaj silnych i ciężkich Gromdziarzy, ale także lżejszych i dynamicznych puncherów.

TURNIEJ

Na wstępie należy podkreślić, że szczęście w zmaganiach turniejowych odgrywa dużą rolę, a wiele zależy także od losowania. Zawodnik, który chce w finale pokazać pełnię swoich umiejętności, musi wyjść z dwóch wojen bez szwanku. Mimo wszystko biorąc pod uwagę osiągnięcia, doświadczenie oraz treningi pięściarzy w mediach społecznościowych — faworytem zmagań jest Dawid 'MAXIMUS’ Zółtaszek i będzie on także moim wyborem #1.

 • Dawid 'MAXIMUS’ Zółtaszek – 1,60

Dawid Żółtaszek ma całkiem niezły rekord, jeżeli chodzi o K-1. Na zawodowych ringach wygrywał 16 razy, a przegrywał 5 razy. Mierzył się na galach takich jak: SuperkombatDSF Kickboxing Challenge oraz Enfusion. Po raz ostatni widzieliśmy go w klatce MMA podczas gali Babilon MMA 17, gdzie przegrał z Tonim Valtonenem, ale nie oszukując się, silną stroną Żółtaszka nie są zapasy, a walka w stójce. Na ringach GROMDA o mały włos nie wygrał drugiego turnieju. Przegrał po pełnej dominacji w finale z Mateuszem Kubiszynem, ponieważ ten idealnie trafił go w lewe oko i pojawiło się poważne rozcięcie wraz z opuchlizną. Nie ujmując absolutnie niczego Kubiszynowi, ale to on w tym starciu był na skraju nokautu, a jest przecież jednym z najlepszych Gromadziarzy w Polsce. Wielkiego ’MAXIMUSA’ cechuje przede wszystkim atomowe uderzenie, którym momentalnie odesłał Łukasza Parobca oraz Dariusza Rzepińskiego. Wydaje mi się, że Dawid jest bardzo zmotywowany, aby wygrać szóstą odsłonę i zmierzyć się w finale o 100 tysięcy złotych z Bartłomiejem Domalikiem. O ile nie pojawią się kontuzje w drodze do 3 starcia, to jest on pewniakiem na kuponie, jednak kurs wynosi tylko 1,45 za zwycięstwo 'MAXIMUSA’. Biorąc pod uwagę ryzyko związane z każdą, kolejną bójką, warto przemyśleć czy warto postawić.

Wyborem #2 w moim odczuciu jest Arkadiusz 'KARABIN’ Sauter, który ma podłoże bokserskie. Arkadiusz może pochwalić się brązowym medalem na Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie w kategorii do 91 kilogramów. Wiemy, że na ringach amatorskich występował i występuje, zatem możemy liczyć na dobrą technikę i przygotowanie kondycyjne.

 • Arkadiusz 'KARABIN’ Sauter – 15,00

Na rozkładzie bukmacherskim Betclic pojawia się także jeszcze jeden zawodnik – wybór #3, o którym warto wspomnieć. Patryk 'CHACIA’ Chacia to Gromadziarz, który z pewnością jest w dobrym treningu. Patryk na co dzień pomaga w przygotowaniach Patrykowi Tołkaczewskiemu, który oczekuje na debiut w boksie. W dodatku na toruńskiej sali może liczyć na wsparcie Daniela 'Huntera’ Więcławskiego, który znany jest z ringu GROMDA. Patryk w przeszłości wygrał swój pojedynek na THE WAR, więc również zapoznał się z pojedynkami na gołe pięści. Za kulisami mówi się, że Chacia jest czarnym koniem zmagań, dzięki mocnym przygotowaniom, a kurs jest atrakcyjny. W dodatku znajduje się po drugiej stronie drabinki turniejowej, więc najprawdopodobniej w finale spotka się z 'MAXIMUSEM’.

 • Patryk 'CHACIA’ Chacia – 5,50

Ostatnią alternatywą #4 na zakład jest Przemysław 'REKSIO’ Rekowski, który został zapowiedziany przez organizatorów jako zawodnik kick-boxingu. Według doniesień ma on stoczonych blisko 150 walk na ringach amatorskich K-1 oraz 15 razy znalazł się w dyscyplinie boksu.

 • Przemysław 'REKSIO’ Rekowski – 8,00

POJEDYNCZE ZESTAWIENIA, KTÓRE SĄ GOTOWE DO TYPOWANIA 

 • Patryk 'CHACIA’ Chacia (1,33) vs Mateusz 'ŚWIR’ Wijas (2,90)-TYP: Typem pewnym jest Patryk Chacia, myślę że jest to dobry zakład na kupon.
 • Marcin 'WĄSKI’ Kunikowski (1,25) vs Arkadiusz 'KARABIN’ Sauter (3,35)-TYP: Warto postawić w tym zestawieniu na Sautera, który ma doświadczenie w boksie i może zaskoczyć, a my dobrze zyskać na kursie 3,35.
 • Dawid 'MAXIMUS’ Żółtaszek (1,10) vs Daniel 'JAPA’ Utkowski (5,20)-TYP: Bezapelacyjnie faworytem jest Dawid, trafił na rywala, który doświadczenie wyniósł z ulicy. Na papierze Zółtaszek nie może tego przegrać.
 • Przemysław 'REKSIO’ Rekowski (1,55) vs Tomasz 'KALINIAK’ Kalinowski (2,20)-TYP: Niestety, nie wiemy niczego o Tomaszu Kalinowskim. 'REKSIO’ doświadczenie wyniósł z K-1, więc skłaniam się w stronę Przemysława, ale raczej odradziłbym strzelania na kuponie.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

 

SUPER WALKI

Na szóstej edycji GROMDA tradycyjnie zobaczymy super walki, czyli pojedyncze starcia zestawionych ze sobą zawodników. Tym razem losowania promotorów wyłoniły następujące zestawienia:

 • Łukasz 'GOAT’ Parobiec (2,20) vs Bartłomiej 'KRUSZYNA’ Bielas (1,55)

Łukasz 'GOAT’ Parobiec stał się już twarzą największej organizacji walk na gołe pięści w Polsce. Popularny i lubiany 'GOAT’ w swojej zawodowej karierze w MMA startował w najróżniejszych organizacjach: KSW, BAMMA, ACB, Cage Warriors czy BRAVE CF. Bez rękawic wygrywał z Kamilem Mękalem, Miłoszem Wodeckim oraz Karolem Grzesiukiem. Parobca stać jest na mocne uderzenie i bazuje na prowadzeniu pojedynku z zachowaniem dystansu. Jego mocną stroną nie jest kondycja, jednak paliwa wystarczy na 3 rundy po 2 minuty tak, aby znokautować swojego rywala.

Do ringu powraca Bartłomiej 'KRUSZYNA’ Bielas, który dał świetną batalię na GROMDA 4 i pokonał Łukasza Parobca. Zawodnik ma za sobą bogate doświadczenie w K-1, a w dodatku trenuje w klubie WCA. Warto podkreślić, że Bielas stawia na kondycję oraz szybkość mimo 210 cm wzrostu i 145 kilogramów wagi, a to jest rzadko spotykane przy tak dużej wadze.

Uważam, że to starcie, które jest rewanżem – ponownie wygra 'KRUSZYNA’. Zawodnik podczas ważenia przyznał, że tym razem skupił się tylko na boksie, a w dodatku jest cięższy od rywala o ponad 30 kilogramów. Starcie to zakończy się około 4 rundy przez wymęczenie Parobca.

 • Karol 'KING KONG’ Grzesiuk (1,18) vs Kamil 'KOSA’ Al-Temimi (4,00)

Miejmy nadzieję, że w końcu po porażce na GROMDA 5 odblokuje się Karol 'KING KONG’ Grzesiuk. Ogromny Gromadziarz wcześniej pojawił się w organizacji WOTORE, wnosząc do okrągłego placu boju ogromne doświadczenie ze sportów walki. Grzesiuk wygrał wtedy z Damianem Burym, ale to nie było do końca to, czego po nim można się spodziewać. Karol lubi trzymać rywali na dystans, korzysta ze swoich warunków fizycznych i tego też będzie szukał w najbliższym starciu — przymierzyć, uderzyć i zakończyć przed czasem bój, aby nie marnować sił w bliskim dystansie.

Kamil Al-Temimi znany jest z ringów amatorskich. Boksował między innymi z Arkadiuszem Szwedowiczem, przegrał to starcie przez rozcięcie, ale z pewnością ma charakter. Na GROMDZIE pojawił się w ostatniej chwili i nie wiemy, czy jest dobrze przygotowany. Występ stoi pod znakiem zapytania, a w dodatku jest lżejszy o 40 kilogramów od Grzesiuka.

Ten pojedynek wytypuję dla zmotywowanego 'KING KONGA’, który różnicą warunków fizycznych przesunie szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obstawiam, że walka zakończy się nokautem.

WALKA WIECZORU

 • Vasyl Halych – 1,90
 • Tomasz Gromadzki – 1,75

Zadyma vs Vasyl — wielki finał o 100 tysięcy złotych przed nami! W walce wieczoru poznamy jednego z najmocniejszych Gromadziarzy w Polsce. Z jednej strony do ringu zamelduje się twardy, świetnie przygotowany kondycyjnie — Tomasz 'ZADYMA’ Gromadzki, a z drugiej strony samotny wilk z ciężkim uderzeniem — Vasyl 'VASYL’ Halych.

To starcie nie jest łatwe do typowania, ponieważ obaj panowie mają doświadczenie na ringu bokserskim i cechują się dobrą techniką. Tomasz Gromadzki to bardzo utytułowany zawodnik karate, kick-boxingu a także boksu. W karierze amatorskiej nawiązującej do pięściarstwa zdobył Puchar Polski Juniorów, był Wicemistrzem Śląska oraz Wicemistrzem Grand Prix Pucharu Polski. Na ringach zawodowych jego bilans wynosi 11 wygranych, 4 przegrane oraz 1 remis. W walkach na gołe pięści pod szyldem GROMDA nigdy nie przegrał, na jego rozkładzie znajduje się — Wiktor Szadkowski, Rafał Łazarek, Dominik Machlik, Daniel Więcławski oraz Paweł Strzelczyk. Popularny 'ZADYMA’ w starciach bez rękawic za każdym razem wciąga rywali w swoją grę — przeciąga pojedynki poza dystans 4 rund i wygrywa dzięki kondycji. W dodatku bardzo sprytnie broni się przed ciosami, daje pole do popisu, wszystko po to, aby przeciwnicy tracili cenny tlen. Za Gromadzkim przemawia przede wszystkim ogromne doświadczenie ringowe, charakter i pojemność płuc. 'ZADYMA’, aby zgarnąć 100 tysięcy złotych, potrzebuje wymęczyć Vasyla i rozbić go po długim i ciężkim boju.

Vasyl Halych nie będzie w żadnym wypadku chłopcem do bicia, wręcz przeciwnie, dla wielu jest on faworytem tego starcia. Ukrainiec w ostatnim czasie postawił na mocne nabudowanie masy mięśniowej i to zaowocowało podczas GROMDA 3. Samotny wilk w tej odsłonie turnieju rozprawił się z Dawidem Stolarskim, Karolem Żołowskim a na końcu znokautował w ciągu dwóch rund Denisa Załęckiego. W ostatnim czasie Halych mierzył się na ringu zawodowym z Oskarem Wierzejskim i zaprezentował się z dobrej strony. Nie pokazał on może idealnego i technicznego boksu, ale z pewnością udowodnił, że 6 rund nie stanowiło dla niego ciężkiej przeprawy kondycyjnej. W walkach na gołe pięści za Vasylem będzie przemawiać dynamika, która jest powiązana z siłą ciosu. Ten pięściarz potrafi szybko doskoczyć do rywala i zasypać go serią ciosów.

TYP: Uważam, że starcie wygra Vasyl Halych, aczkolwiek moje zdanie nie jest pewne. Walka jest strasznie wyrównana i nie można odebrać niczego obu Gromadziarzom. Jeśli jednak miałbym postawić na któregoś z panów, to byłby to Ukrainiec. Przewiduję, że jedną z kombinacji dopadnie on Gromadzkiego w ciągu dwóch rund i zgarnie 100 tysięcy złotych. Aczkolwiek, jeżeli starcie wyjdzie poza 4 rundę, to wszystkie pieniądze powinny trafić na konto Tomasza, który bojów na wyniszczenie nie przegrywa.

Zachęcamy do zapoznania się z walkami Tomasza Gromadzkiego oraz Vasyla Halycha pod szyldem organizacji GROMDA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Bantamweight

3,148 komentarzy 4,270 polubień

maximus bierze ten turniej aczkolwiek kurs 1.60 nie jest dla mnie jakis szczegolnie atrakcyjny znajac przebieg gal gromdy i ilosc kontuzji ktora jest w tych turniejach

Odpowiedz polub