W środku cała historia oraz mały wywiad udzielony przez Akiyamę. Zapraszam.

Niestety jedna z największych gwiazd wagi średniej DREAM, mistrz nieistniejącej już organizacji HERO’s, Yoshihiro Akiyama nie weźmie udziału w Middleweight Grand Prix. Powodem jest kontuzja nosa. Fighter nabawił się jej jeszcze podczas walki na gali noworocznej Yarennoka z Kazuo Misakim. Teraz odnowiła mu się ona podczas jednego z treningów. Jak zgodnie stwierdzili razem lekarze oraz główny producent gal DREAM, Keiichi Sasahara, Akiyama nie może wystąpić na zbliżającej się gali gdyż jego nos jest w takim stanie, że każde nawet niezbyt silne trafienie spowoduje obfite krwawienie i zakończenie walki. Sasahara wykluczył również możliwość umieszczenia jakiegokolwiek zawodnika w drugiej rundzie GP jeśli ten nie będzie walczył w rundzie pierwszej. Tyczy się to również samego Akiyamy (nie będziemy mieli już bliźniaczej sytuacji jak z Caolem Uno). Zresztą sam fighter kategorycznie wykluczył takową opcję o czym w wywiadzie poniżej:

Q: Opowiedz nam o swojej kontuzji.
A: Kontuzja nosa, której nabawiłem się podczas ostatniej walki była już praktycznie wyleczona, ale zostałem trafiony w nos kaskiem ochronnym podczas sparingu w połowie kwietnia. Udałem się do szpitala ponieważ mój nos nie przestawał krwawić i okazało się, że znowu go złamałem. Fizycznie jestem wystarczająco dobrze przygotowany do walki, ale bardzo łatwo będzie spowodować u mnie krwawienie i zakończenie walki przez decyzję doktora. Bardzo chciałem walczyć w tym turnieju, ale nie miałem innego wyjścia.

Q: Kiyoshi Tamura powiedział niedawno, że zasługujesz na to by znaleźć się od razu w drugiej rundzie turnieju ponieważ jesteś mistrzem HERO’s. Co o tym myślisz?
A: Nigdy nie wyobrażałem sobie, że ktoś powie coś takiego. Ale nie zrobię tego – nawet jeśli DREAM mi tak każe. Obecnie negocjuję nad tym gdzie odbędzie się moja kolejna walka.

Q: Będziesz walczył w pozaturniejowej walce podczas drugiej rundy LW GP na DREAM.3 11 maja?
A: Gdybym mógł brać udział w tej gali to walczyłbym już 29 kwietnia. Chcę szybko wyleczyć kontuzję i kontynuować trening by wrócić gdzieś w połowie czerwca. Są trzej fighterzy z którymi chciałbym teraz walczyć i jeden z nich weźmie udział w w pierwszej rundzie GP 29 kwietnia.

Q: Czy to Kazushi Sakuraba?
A: Pozostawię to Twojej wyobraźni.

Q: Kim są pozostali dwaj?
A: Powiedziałbym Ci to już gdybym chciał żebyś się dowiedział.

Q: Co z Twoim kolanem?
A: Dużo lepiej niż z moim nosem, ale nie jest w 100% zdrowe.

Swoją drogą według pewnych spekulacji to, że Akiyama nie zawalczy w MW GP jest również spowodowane przez niechęć jaką darzy go Kazushi Sakuraba. No, ale to tylko spekulacje.

Frank Trigg w ostatnich dniach kilka razy zaprzeczał jakoby planował wziąć udział w MW GP. Powodem jest brak DREAM na HDNet oraz to, że Frank nie chce teraz opuszczać swojej żony, która jest w ciąży. Jak sytuacja się rozwinie i sprawa się zakończy dowiemy się już niebawem.

Według ostatnich internetowych doniesień Jon Olav Einemo, Norweg, który w organizacji Pride stoczył walkę z Fabricio Werdumem wystąpi na gali DREAM.2 a jego przeciwnikiem będzie bliżej jeszcze nieokreślony zawodnik z Korei.

Tak oto prezentuje się jeszcze niepełna rozpiska DREAM.2:

OLYMPIA DREAM.2 Middleweight GP 2008 1st Round
Date: April 29th, 2008
Place: Saitama Super Arena in Saitama, Japan

Middleweight GP 1st Round:
Kazushi Sakuraba vs. Andrews Nakahara
Kiyoshi Tamura vs. Masakatsu Funaki
Denis Kang vs. Gegard Mousasi
Ronaldo Jacare vs. Frank Trigg
Kin Taiei vs. Minowaman
Magomed Sultanakhmadov vs. Zelg Galesic
Yoon Dong Sik vs. Shungo Oyama

Lightweight GP 1st Round:
Shinya Aoki vs. J.Z. Calvan

Possible GP Participants:
Dae Won Kim
Daniel Acacio

Possible Participants:
Marcelo Garcia
Jon Olav Einemo
Nick Diaz

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.