Menadżer zawodnika oraz sam Yoel Romero nie zamierzają odpuścić komisji sportowej w Chicago. Przypomnijmy, zawodnik po pierwszym ważeniu, na którym nie zrobił limitu kategorii średniej, miał mieć 2 godziny na ścięcie dodatkowych funtów. Według Romero oraz jego współpracowników, dostał on jedynie 45 minut. Jedna z lekarek stwierdziła, że nie chce, aby ten się już odwadniał więc przerwała proces. Jak wiemy ostatecznie Kubańczyk przekroczył limit o 0.2 funta. Menadżer zawodnika zapowiada pozew komisji z tego właśnie powodu.

Pozwiemy ich. Wyślę dokumenty już niedługo. Pewnie w tym tygodniu. Cały plan opierał się na tym, aby wykorzystać całe 2 godziny. Robiliśmy wszystko właśnie w takim tempie. Odpowiednio to rozplanowaliśmy, co do minuty, w ciągu dwóch obiecanych nam godzin.

Co ciekawe Kawa wyznał również, że wiedzieli o tym, iż dostaną doadtkowe godziny gdy nie zrobią wagi za pierwszym razem i skorzystali z nich świadomie.

Tak o tej sprawie wypowiedział się sam Romero.

Nie wiem dlaczego tak postąpili, ale to straszne. Podjęli okropną decyzję. Miałem na dodatkowe ścinanie tylko 45 minut.

Jestem profesjonalistą. Decyzję zostawimy sędziemu. Wiem, że to wygram. Jestem tego pewny w 100%. Nie mogę tego przegrać. Wszyscy wiedzą, że zrobiłbym wagę. Ludzie widzą co się stało. Widzieli też jaka była sytuacja w sobotę w Chicago. Szczerze mówiąc, wygrałem również tę walkę, ale jest jak jest.

Straty jakie poniósł Romero to m.in. 20% gaży czy bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów za najlepszą walkę wieczoru. W przypadku wygranej nie zostałby on mistrzem dywizji do 84 kilogramów – wtedy też straty byłyby jeszcze większe.

19 KOMENTARZE

 1. Decyzję zostawimy sędziemu. Wiem, że to wygram. Jestem tego pewny w 100%.

  :mamed:

  Wszyscy wiedzą, że zrobiłbym wagę.

  :beczka:

  Szczerze mówiąc, wygrałem również tę walkę, ale jest jak jest.

  :eddieconspiracy:

  W przypadku wygranej nie zostałby on mistrzem dywizji do 84 kilogramów – wtedy też straty byłyby jeszcze większe.

  :śmiech:

 2. Co ciekawe Kawa wyznał również, że wiedzieli o tym, iż dostaną doadtkowe godziny gdy nie zrobią wagi za pierwszym razem i skorzystali z nich świadomie.

  Całe kombinatorstwo tego oszusta w pigułce.

 3. tak się kończy cwaniakowanie. nie jest mi go w ogóle szkoda skoro z góry założył, że dostanie 2 dodatkowe godziny na ścinanie. cwaniaczek.

 4. hmm jeżeli ktoś nie potrafi się przyznać do porażki:joanawhat: to niestety zapala mi się czerwona kontrolka że coś jest nie tak z tym osobnikiem :śmiech:

 5. Jedyna słuszna decyzja w sprawie Romero to wypierdolenie go z kategorii średniej i postawienie warunku polegającego na tym że albo walczy wagę wyżej albo zostanie wyjebany z UFC.Jego dalsze walki w dywizji do 84kg to byłby jakiś absurd.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.