Nowa organizacja która przyjęła nazwę World Victory Road Inc wysłała w czwartek zaproszenie na konferencję prasową w Tokyo’s Prince Hotel 15 października. Numer kontaktowy na zaproszeniu należy do człowieka pracującego dla firmy J-ROCK która promuje między innymi Hidehiko Yoshide i Kazuhiro Nakamure.

Źródła Sherdoga donoszą że J-ROCK będzie odpowiedzialna za większość operacji związanych z nowo powstałą firmą a były szef UFC- Japan Akira Sakata ma być głównym szefem całej organizacji.

Na konferencji pojawić się mają też Tadao Yasuda, Naoya Kinoshita and Tomiaki Fukuda.

Tadao Yasuda to bogaty sponsor wielu profesjonalnych bokserów i zawodników MMA, prowadzi jedną z największych sieci sklepów w Japonii Don Quijote. Kinoshita jest szefem firmy budowlanej Kinoshita Group która zatrudnia ponad 1600 pracowników i ma swoje interesy w Japonii, Chinach i USA. Fakuda zaś jest prezydentem Japońskiego Związku Zapasów, wiceprezydentem FILA (International Federation of Associated Wrestling Styles). Fakuda znany jest w świecie walk głównie ze swoich mocnych powiązań z PRIDE i Combat Wrestling.

Nowo powstała firma ma zamiar użyć byłego złotego medalisty olimpijskiego Hidehiko Yoshidy jako głównej atrakcji. Dodatkowo najprawdopodobniej niedługo do nowej firmy dołączy inna mega gwiazda Japonii Takanori Gomi. Pierwszą swoją galę nowa organizacja wstępnie zaplanowała na Styczeń 2008 roku.

Mimo że ich rooster prezentuje się na razie słabo bo wiadomo przecież że dwie gwiazdy nie zdziałają nic same, to na rynku MMA jest jeszcze sporo sierot po PRIDE które tylko czekają na to aby wskoczyć do innej firmy niż UFC.

Dla wielu zawodników walka w Japonii była czymś wyjątkowym i tu na pewno nowa organizacja będzie miała przewagę nad UFC, jeśli tylko uda się jej odbudować klimat PRIDE to MMA może znowu być tym czym było przed upadkiem PRIDE FC

4 KOMENTARZE

  1. e!oo niech sie ktos odezwie jak by mogl do mnie na gg 2862510 bo dopiero sie zaczolem interesowac tym sportem i mam pare pytan 😉

  2. Oj zobaczymy zobaczymy może coś z te będzie, jeżeli japończycy zrobią z tego drugi Pride FC to bedzie zajebioza!! Mogli by wziąć jeszcze do spółki Sakakirabe i Takade z dawnego Pride. Oby im sie udało stworzyć nową potęgę MMA 🙂

  3. drugiego fc nie zrobia, bo bez ludzi(mysle o zawodnikach) nie ma spektaklu, choc moze za kilka lat….

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.