DREAM oprócz wyłonienia mistrzów wagi lekkiej i średniej zamierza również wyłonić mistrza wagi ciężkiej. W przeciwieństwie jednak do dwóch pierwszych gdzie mistrzem zostanie zwycięzca Grand Prix, w wadze ciężkiej wszystko rozstrzygnie najprawdopodobniej jeden pojedynek (na początek dobre i to, nie zamierzam wybrzydzać).

CroCop został najprawdopodobniej zwolniony ze swojego bierzącego kontraktu z UFC i stąd jego udział w DREAM.

Nowa organizacja jest prowadzona przez Sadaharu Tanikawę, prezydenta FEG, oraz Keeichi Sasaharę, który był drugim po Nobuyuki Sakakibarze człowiekiem w Pride.

Podczas konferencji prasowej zostały wyświetlone wypowiedzi Fedora Emelianenki i Royce’a Gracie, którzy zapowiedzili swój udział w DREAM.

DREAM zawarło porozumienie z M-1 Global w sprawie występów Fedora Emelianenki podczas ich gal.

Kilka fajnych fotek znajduje się na stronie Yarennoka! Polecam zajrzeć 🙂

Na konferencji prasowej byli obecni m.in. Daisuke Sato (Pride video maker), Yoshihiro Akiyama, Kazushi Sakuraba, Kiyoshi Tamura, Kin Taiei, Hideo Tokoro, Norifumi „KID” Yamamoto, Mirko Cro Cop, Caol Uno, Hayato Sakurai, Tatsuya Kawajiri, Mitsuhiro Ishida, Minowaman, Masakazu Imanari, Hidehiko Hasegawa, Kazuyuki Miyata, Daisuke Nakamura, Ryuki Ueyama, Koutetsu Boku, Masakatsu Funaki, Katsuyori Shibata, Vadim Finkelstein (M-1 Russia, nie koniecznie osobiście lecz przynajmniej w przekazie audio/video). Szczególnie cieszy obecność Daisuke Sato (oczywiście nie umniejszając tak wspaniałej grupie fighterów), człowieka który zajmował się wszystkimi zapowiedziami wideo itp. w Pride.

Norifumi KID Yamamoto otrzyma swoją klasę wagową, najpewniej będzie to FW.

Sasahara powiedział, że jego team nie będzie pomagał przy galach Sengoku. Tak więc ekipa produkcyjna Pride będzie pracowała dla DREAM a nie World Victory Road.

Poprzednie nieporozumienia między ekipą DREAM a Kazuo Misakim zostały wyjaśnione (podpisanie przez Misakiego kontraktu na występy w Sengoku skrytykowane przez Sadaharu Tanikawę, ekipa FEG ponoć nie została o tym poinformowana; rewanż z Akiyamą coraz bardziej prawdopodobny, zapewne odbędzie się podczas MW GP).

Ani Akira Maeda ani też Nobuhiko Takada nie będą zajmowali oficjalnych pozycji w nowej organizacji.

Team Sasahary utworzy nową grupę. Nie będą oni pracownikami FEG.

A tu macie stream z konferencji prasowej:

http://yarennoka.com/streaming/080213_a.asx
http://yarennoka.com/streaming/080213_b.asx
http://yarennoka.com/streaming/080213_c.asx

Wrzucać do WinAmpa i oglądać 🙂

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.