Wersja audio

Wszystkie nasze wywiady przed KSW 19 znajdziecie pod tym linkiem.

87 KOMENTARZE

 1. No i wszystko, dobrze, że tu jeszcze wszedłem, bo nie miałem czego se puścić do snu. Kawulski przez 53 minuty będzie jak znalazł. 🙂

 2. To nam oceniać Panie Kawul czy byłeś Pan dyplomatyczny, miły, przystępny i niekontrowersyjny. Ocena pozytywna, oby tak dalej.Smile

 3. Escobar jak Ty to robisz? Kumacie sie z Kawulem na piwko, czy jak?
  Podczas wywiadów z Tobą jest on zupełnie innym człowiekiem, niz gdy wywiady prowadzi Razor / Sarna

 4. Szkoda że nie przypomniał sobie zawodnika. Wywiad pozytywny!!:-)

 5. Dobry wywiad. Wywiadami mmarocks powinien zajmować się tylko i wyłącznie Escobar.

 6. Bo Escobar zadaje dobre pytanie a nie powtarza to samo co inni. Bardzo lubie ogladac twoje wywiady oby tak dalej 😉

 7. Jak zwykle… ZAJEBISTY wywiad. Zrobicie jeszcze wywiady min. z Soszynskim, Wallacem czy Silvą?

 8. Tidzej i Escobar nagrali wczoraj kilkanaście wywiadów, wszystkie się pojawią dzisiaj i jutro.

 9. Ciekawe ile razy Kawul wspomniał w całym wywiadzie o harkorowych fanach

 10. Mówią, że Sapp by sie nie załapał do 300-500 w rankingu, a jest 243 ; D

 11. Fightmatrix w wadze ciężkiej ma 250-osobowy ranking i nie ma w nim Boba Sappa.

 12. Kawulski znowu bredzi co do Sappa. Bob był wskazywany przez ludzi na przeciwnika Pudziana, ale w pierwszych jego walkach, a nie teraz. Kolejny raz Kawulski mydli oczy.

 13. Co to za ściema że oficjalne ważenie będzie zamknięte i nie można wnosić aparatów ani kamer ?
  29:35- Kawulski mówi: ja nie wbiegnę i nie powymieniam karteczek no, nie jestem Piotr Bagiński…… znaczy nie on pomylił, nie żartuję”
  hehe oj Kawulski się wygadał jak było naprawdę 😀

 14. Wyjątkowo dobry wywiad z Kawulem. Bez psioczenia na MMAA i co chwila zapewniania jak wspaniałą organizacją jest KSW. Chyba zrozumiał że dla fan mma nie łyka tego co zwykły widz polsatu.

  Teraz czekam na dobrą galę i dobre walki.

 15. wygrany z walki Naruszczka/Mańkowski powinien bić się z Moksem. Choć z tego co z nim rozmawiałem nie za bardzo by chciał się bić z Bosrysem.

 16. Wszytko to samo, tylko, że Maciek wypowiada się jak po Prozacu czy Persenie.

 17. Esco może w następnym z wywiadów zaproponowałbyś Kawulskiemu, aby udostępnił bazę zawodników z którymi mają podpisane kontrakty.

  Wtedy sytuacja była by może troszkę bardziej jasna i nie było by gdybania z kim kto może walczyć no i my bylibyśmy troszkę bardziej zorientowani

 18. Przebieg wywiadów z Kawulskim jest uzależniony od postawy osoby prowadzącej wywiad oraz jakości zadawanych pytań.
  Ewentualnie Escobar działa na swoich rozmówców uspokajająco/usypiająco i stwarza poczucie ciepła ogniska domowego 🙂
   

 19. Czasem mnie denrwuje Maciek w innych wywiadach, ale tutaj super, końcówka mega. Wiele zależy chyba od tego czy Kawul lubi osobę prowadzącą czy nie, z mma tv jest pewnie wkurwiony jeszcze przed włączeniem kamery. Zresztą nie dziwię się.

 20. Jest kilka rzeczy z którymi się nie zgadzam, ale skoro się starał to sobie daruję. 🙂 Nie wiem czy to zasługa Escobara, czy Maciek po prostu chciał trochę ocieplić wizerunek, ale dobrze to wyszło, bez większej napinki. Albo Kawul strzelał, albo się pomylił, ale finał bitwy na głosy był tydzień temu.

 21. Nie dziwie się sympatii Kawulskiego wobec Escobara. Jest on świadomy, że podczas tego wywiadu nie padną żadne kompromitujące dziennikarza pytania typu „Kiedy Kita w KSW?”…

  Bardzo fajna rozmowa, a brak chamskiej złośliwości wobec konkurencji świadczy tylko dobrze o Kawulskim.
  Dobra robota, Escobar.

 22. Jak się pracuje w Przeglądzie Sportowym trzeba miec pojęcię o różnych sportach.

 23. No i widać,że jak się chce to się potrafi – Maciek się nie unosił a Escobar nie zadawał durnych pytań. Jeden dobry wywiad i znam odpowiedzi na wiele pytań. Z kilkunastu poprzednich,robionych przez konkurencję, nie dowiedziałem się niczego.

  Maciek bez większego problemu mówi o tym,że Sapp dlatego,że Pudzian po prostu musi wygrać i od następnej walki prawdopodobnie skończą z freakami. Ponad to pracują nad Mamedem w Strikeforce,co mnie bardzo cieszy. Jak widać SF nie chce go na wyłączność. Wyjaśniła się również sytuacja z rywalami Mameda – może nie było konkretów ,ale fakt,że starali się o Santiago czy Cote sprawia,że wierzę im, iż Rodney to najlepszy wybór z obecnie możliwych. Temat Santiago nadal otwarty,więc można czekać dalej:)

  Cóż tam interesującego jeszcze było? Zmiany w składzie turnieju kobiet – mam nadzieje,że zastępstwem za Paulinę Raszewską będzie zwyciężczyni ALMMY Aśka Jędrzejczyk 🙂 Ma na koncie Pauline Suskę oraz Martę Chojnoską(w MT). 

  Ogólnie ten wywiad rzuca trochę inne światło na KSW. Nie należę do osób które uważają,że KSW robi wszystko byle nas wkurwić – czasem wystarczy kilka dobrych odpowiedzi.

  “jak pięknie rybami pachnie ” heh grube ryby gruba kasa

   Dobre

 24. Podczas wywiadów z Tobą jest on zupełnie innym człowiekiem, niz gdy wywiady prowadzi Razor / Sarna

  W dużej mierze to kwestia przygotowania. Nie chcę bronić Kawulskiego, bo jego zachowanie wobec redaktorów Sarny i Razora uważam za naganne. Ale sami się zastanówcie ile można odpowiadać na te same pytania? Zwłaszcza, gdy te pytania są często głupie i podszyte pretensjami. Denerwującym jest poświęcanie czasu komuś, kto źle przygotował się do wykonania swojej pracy. Dobry przykład, jak Escobar ograniczył pytania o MMAA tylko do aspektu sportowego, zaznaczając, że odpowiedź na pozostałe składowe imprezy padła w wywiadzie z Razorem.

  Zrobienie wywiadu to trudna sprawa. Tym bardziej należy pogratulować mmarocks, że mają w ekipie takich gości jak Escobar i TJ. No i podziękować, za dobrą robotę!

 25. W tym wywiadzie Kawul spoko wyszedł, ale nie wiem dlaczego zawsze z Sarną albo ostatnio na boxingnews też coś burczał do dziennikarza.

 26. Świadkowie będą. Zostałem już kilka razy zapewniony, że będę mógł przyjść i osobiście sprawdzić, czy wszyscy zrobili wagę.

 27. A co kamery i świadkowie dają na ważeniu? I tak na wagę spogląda zwykle człowiek federacji, wiec jeśli by chciał, mógłby podać wynik z kosmosu. Nikt z trybun nagle nie wyskoczy, by spojrzeć na wagę, czy faktycznie taka liczba jest.

 28. Warto spojrzec na dostepne na profilu KSW na dailymotion filmiki z gal Sengoku zeby wyobrazic sobie jak moze wygladac wazenie bez publicznosci i tlumu dziennikarzy.

 29. No i od razu lepiej 🙂 dobrze się tego słuchało. trochę jeszcze więcej szacunku do zawodników i już w ogóle będzie super – ale w sumie image polskiego Dana White’a musi być 😉 jaki kraj taki Dana 😉

  „postmodernizm” – huehuehue. Czy ktoś wie jakie wykształcenie ma Kawul?

  Fajnie, że w Polsce jest coś takiego jak KSW i już się nie mogę doczekać gali

 30. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że Kawul ocenia środowisko 'hardkorowych fanów’ na podstawie tych głupszych komentarzy które uda mu się przeczytać na mmarocks. A co do lubienia czy nielubienia właścicieli KSW to już bardziej arogancki wydaje mi się Martin mimo, iż do niego również nic nie mam i szanuję ziomka. 😉

  Powierciłbym mu też dziurę w brzuchu o Narkuna i Sajewskiego głównie dlatego żeby wzmocnić półciężką (żeby była jakaś alternatywa dla J. Błachowicza) oraz wzbogacić lekką o kolejnego Polaka.

  Aschugbabjan bardziej by mi pasował dla Moksa, natomiast Crawford dla Naruszczki lub Borysa.

  Gdyby był problem z rywalem dla Materli w przyszłości to zawsze można popróbować zrobić mu rewanż czy to z Evangelistą Santosem, z Rimbonem czy z Samurajem Mendesem.

  Szkoda bo Raszewska bardzo ładna, nie ukrywam że wiązałem z nią spore nadzieje 😀

  Ja do ringu nic nie mam, KSW już mi się kojarzy z ringiem i niech w nim pozostanie, co najwyżej niech dołożą kolejną linę 😉

  A co do 66 do poważnym argumentem jest to, że mają już Anzora mimo iż oficjalnie jego kategorii w KSW nie ma. 😉

 31. Ciekawy tylko jestem, gdzie są ci, którzy twierdzili ostatnio, że już nigdy żadnego wywiadu z Kawulem nie będą oglądać? Konkretne pytania były, to i mieliśmy konkretne odpowiedzi. Już przy okazji wywiadu z Pudzillą o tym wspomniałem. Widać, że Escobar się przygotowuje do wywiadów, a konkurencja ma zawsze te same „asy w rękawie” typu: „czemu nie chcecie puścić Mameda do UFC?”… Escobar jest dla mnie nr 1 jeśli chodzi o polskie wywiady mma, Tidzej natomiast wymiata w wywiadach po angielsku. Dobrze, że mamy chociaż jeden portal branżowy, w którym pracują profesjonaliści.

 32. wywiad b. dobry, ciekawe czy Iwona Guzowska bedzie walczyć na KSW, bo w którymś z wywiadów Martin mówił, że są nią zainteresowani.

 33. generalnie wywiad udany, widać że Kawul przegląda cohones. Zmiana o 180 stopni z postawy "mam w dupie hardkorowych fanów" na lekko ironiczne "wszystko dla hardkorowych" in plus, tak samo widoczna zmiana w podejściu do Cholewy i MMAA. Kawulskiemu chyba w końcu ktoś powiedział, że robienie komuś na siłę czarnego PR, wiećej szkodzi niż pomaga.

  Lekko zabawna wpadka z pomyleniem gogoplaty i anakondy/brabo (gogoplatę wykonuje się przy uzyciu stopy), kolejna z "Ameican Top team Kockboxinng", czy jakoś tak 🙂 Warto pamiętać, gdzie zawodnik trenuje/trenował na przyszłość.

  Po raz kolejny potwierdza się, że to Kmita układa kolejność walk, nie K&L. to in minus. I zdecydowanie nie rozumiem stwierzenia "syndrom Kliczki" w kontekście Mameda. Mistrz mistrzowi nie równy i twierdzenie, że Mamed jest zawodnikiem takiego formatu, że teraz to inni mają przyjeżdżać i zabiegać o walkę jest lekko nienamniejscu. Nie wiem czy to już megalomania czy jeszcze mydlenie oczu. Wszyscy wiemy, kogo Mamed ma na rozkładzie…

 34. No Pan Kawulski tak spokojnie i bez nerwów jakoś, dużo lepiej się słucha jak nie próbuje sprowadzać innych na niższy poziom i o MMAATTACK złego słowa nie było ;p a Escobar jak zawsze profesjonalizm. Fajny wywiad.

 35. No Kawul jestem pod wrażeniem wreszcie konkretne odpowiedzi nawet wyglądały na to że w końcu mówisz prawde a nie mydlisz oczy (może faktycznie chce zmienić PR, choć nie podobała mi się opinia o walce Zikic vs Chmielewski to ni było tak, że Chmielewski wygrał tylko za mało była widoczna praca i stąd ta kontrowersja, Chmielewski po prostu PRZEGRAŁ z Zikiciem na całej lini)

  Tutaj, także trzeba bardzo pochwalić Escobara, zadał wszystkie istotne pytania, był obiektywny i dobrze przygotowany, pewne istotne sprawy, które myślałem że pominie, pytał. Gratuluję

  Właśnie Lewy, za co ?? namówiłeś Kawula na walki kobiet, w tak króciutkim fight cardzie, dobrze powiedział Escobar rozwinąć 66 a nie dawać na takiej wielkiej gali zapchaj dziury w postaci walk z „3 ligi”, te miejsce powinno być dla wielu wielu zdolnych i perspektywicznych zawodników tj. Sajewski, w sumie dziwię się, że większe federację się nim nie interesują;p

  cóż nie można mieć wszystkiego

 36. Oceniajmy występy dziewczyn po gali. Kategoria kobiet tak samo zasługuje na pomóc w rozwoju jak i 66. Ponad to,dziewczyny przyciągną więcej ludzi niż kategoria piórkowa. Zabieg jest po prostu kontrowersyjny,a kontrowersje się sprawdzają. Wiem po moich znajomych – podczas gali MMAA koleś się mnie pytał kiedy walczą dziewczyny. Wyjaśniłem mu,że to nie ta gala i odziwo nie miał problemów z rozróznieniem KSW i MMA Attack. Kowalskie się edukują 🙂

  Ja jestem zadowlony – MMA Attack ma piórkową,KSW dywizje żeńską. Mam wszystko 😛

 37. Rozumiem pijar tego przedsięwzięcia, ale piszę po prostu co ja o tym myślę, chcę oglądać jak najlepsze sportowo mma i nie jestem ciekawy co z tego wyniknie, jak mówił Kawul to coś takiego ja freakfight one nigdy nie będą mocne tak jak faceci, ale każdy się zastanawia co z tego wyniknie, a mi zależy bardziej na widowisku sportowym niż na zainteresowaniu kowalskich;p

 38. @Yagiel

  Edukują, powoli, ale edukują. Jak mnie znajomi pytali przed walką Koksa, czy walczy na KSW czy MMA Attack, to z jednej strony się cieszyłem (rozróżniają federacjeYahoo), ale z drugiej wolałbym, żeby się pytali o Damiana Grabowskiego… Ale mam nadzieję, że wszystko przyjdzie w swoim czasie.

 39. Bardzo dobry wywiad, normalnie nie poznaję pana Macieja. Jak najbardziej pozytywny odbiór tego wywiadu.

 40. Po obejrzeniu wywiadu Razora byłem strasznie ciekaw jak będzie wyglądał ten. Generalnie zgadzam się z kolegami wyżej, Kawulski wypadł zdecydowanie lepiej, przyjemniej, sympatyczniej. Również zgadzam się z tym, iż wpływ na to ma osoba dziennikarza przeprowadzającego rozmowę. Escobar wypada świetnie, emanuje z niego przygotowanie i profesjonalizm, a Kawul niewątpliwie zdając sobie z tego sprawę zmienia automatycznie nastawienie 🙂 Naprawdę świetna robota, wielkie brawa i wielkie dzięki.

 41. Pozytywnie, a nawet bardzo. Wiadomo, że nie wszystkie odpowiedzi mnie satysfakcjonowały jak choćby ta, że prawie każdy bardzo chciał żeby Sapp walczył (może dwie walki Pudzianowskiego temu – to tak) no i rozwiązanie typu walka wygrany z pojedynku Mańkowski vs Naruszczka w eliminatorze z Moksem.

  Poza tym wszystko w porządku, widać, że trochę więcej respektu było dla naszego redaktora niż tego, który ostatnio przeprowadzał wywiad, przy okazji mniej może ściemniania, mniej makaronu na uszach, a za to więcej otwartości. Rzecz jasna ogromna zasługa po stronie naszego człowieka, który po prostu doskonale wie co robi podczas wywiadu.

  Gitara!

 42. "nie uważam że jesteśmy dużo gorsi niż żeńskie mma w europie, czy żeńskie mma nawet w stanach zjednoczonych"

  leżę i kwiczę!

 43. Faktycznie o tym zapomniałem. Zatem odnosząc się: jak będziemy mieć kobiece MMA, to będzie można porównywać.

  PS: Tak czy inaczej Kawulski nie okreslił się mianem eksperta w tej dziedzinie, więc zachował sie odruchowo zestawiając swój produkt w taki, a nie inny sposób z Europą czy USA. Przez pryzmat całości można wybaczyć, chyba że trafiło na "hardkorowego fana kobiecego MMA" to wtedy nie ma przebacz.

 44. Wywiad niezły ale Kawul dalej pierdoli głupoty. Szkoda że dalej stara się robić z ludzi idiotów.

 45. Chociaż z drugiej strony wreszcie fajne zachowanie odnośnie konkurencji.

 46. Super wywiad zawsze czekam na te wywiady przed ksw:) Nawet zbytnio nie zadzieral nosa Kawulski i przyznal, ze mmaa zrobilo dobra gale a wczesniej to narzekal na konkurencje.

 47. Od momentu jak poszedł news o UFC Polsce,zauważyłem,że Kawulski przestał używać nazwy tej organizacji 🙂

 48. Czy Pan Kawulski naprawdę powiedział, iż gdyby nie walka Burneika vs. Najman to nikt nie przyszedłby na galę ? Odrobię powściągliwości Panie Macieju.

 49. Ocatgon nie ma co łapać za słówka.wiadomo o co mu chodziło  gdbyby nie ta walka to tyle widzów by nie przyszło i nie zasiadło przed tv.

 50. Nie kumam tego co robią w -77, czyli wygrany Naruszczka-Mankowski ma walczyc z Moksem. To kto wtedy niby mialby byc dla Saidova? Wygrany Mankowski-Naruszczka o pas z Saidovem, a przegrany z Moksem. To by mialo wiecej sensu.

 51. Maciej Kawulski w wersji Light albo Medium. Oczywiście da się wyłapać drobne psztyczki w stronę MMAA, Mirka, "Hardkorowych fanów" ale generalnie bardzo fajnie i emocje zostały zastąpione treścią. Bez mydlenia oczu, szczere odpowiedzi na dobre pytania. Fajnie, że się lubią bo wtedy lepiej się słucha i nie chce się tylko odbębnić wywiadu. Sporo odpowiedzi na nurtujące pytania choć mam trochę dosyć wywiadów, wczoraj obejrzałem prawie wszystkie z 4 portali + KSW Action i już Mnie mdli trochę …%)

 52. panie Kawulski, nie baw sie pan w milego pana, tylko badz pan soba i odpowiadaj pan po swojemu.

 53. Kawulskiemu nie wypada zachowywać się niegrzecznie w stosunku do dziennikarzy MMARocks, biorąc pod uwagę Heraklesy, cały Konwent, Venoma jako sędziego & tłumacza i ogólnie współpracę z portalem. Podobnie z MMA Attack teraz, gdy federacja ta pojawiła się w Polsacie. Rynsztokowe słowa o MMAA ze strony Kawulskiego oznaczałyby, że Polsat promuje szajs, a w końcu do swojego gniazda się nie robi, więc ogranicza się on jedynie do drobnych uszczypliwości.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.