zfs

Informacja prasowa organizacji FEN:

Jest nam niezmiernie miło poinformować sympatyków naszej organizacji o dobrych wynikach oglądalności gali FEN 8 „Summer Edition”, która miała miejsce w hali Millenium, w Kołobrzegu, w piątek, 31 lipca 2015r. Poniżej prezentujemy wyniki oglądalności wydarzenia na antenie naszego telewizyjnego partnera, na obu kanałach – Polsat i Polsat Sport.

W przedziale wiekowym od 16 do 49 lat udział procentowy w rynku widowni wynosił od 7,2 % do blisko 12%, a średnia to 9,67%, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Na antenie Polsatu otwartego łącznie wydarzenie oglądało 2,76 mln widzów, a oglądalność na obu kanałach, czyli Polsat i Polsat Sport, wyniosła blisko 3,36 mln widzów, to prawie 1/10 badanej populacji (źródło danych: Telewizja Polsat). Połączone walki MMA i Kickboxingu okazały się sporym magnesem dla widzów mających do wyboru szeroką paletę programową innych stacji.

„Cóż mogę dodać do tych wyników? Chyba tylko to, że po raz pierwszy wyprzedaliśmy wszystkie bilety. Dodatkowo impreza była przeprowadzona w piątek, a nie sobotę, czyli w tradycyjnym dniu gal MMA. Jesteśmy więc zadowoleni z tych wyników. Trzeba też podkreślić i odnieść się do terminu gali. Żadna inna polska organizacja nie zdecydowała się na zorganizowanie wydarzenia w okresie wakacyjnym. My już drugi raz w bardzo udany sposób, pokazaliśmy, że fani Sztuk Walki nie muszą obywać się bez MMA i Kickboxingu latem. Impreza zdaniem wielu fachowców kandyduje do miana gali roku. Dodatkowo paniczna reakcja konkurencji i „artykuły sponsorowane” utwierdzają nas w tym, że gala jest sukcesem, a kolejne są kwestią czasu.” – zaznaczył prezes organizacji Paweł Jóźwiak.

Fight Exclusive Night dziękuje wszystkim sympatykom organizacji, fanom Sztuk Walki i telewidzom za obecność i oglądanie FEN 8 „Summer Edition” w hali oraz na antenie naszego partnera. Oczekujcie kolejnych wydarzeń pod marką FEN, a my Was nie zawiedziemy, dostarczając ogromnych emocji i promocji polskich sportów walki.

Zarząd FEN MMA Federation
Paweł Jóźwiak & Rafał Sawicki

Komentarz redakcji:

Jak już pisaliśmy kilka dni temu, mimo optymizmu organizatorów nie są to dobre wyniki. Polsat na tle swojej największej konkurencji, stacji TVN wypadł słabo. W tym samym czasie TVN emitując film „Harry Potter”, uzyskał niecałe 22% udziału w rynku w grupie komercyjnej (16-49 lat). Gala FEN 8 wypadło przeciętnie również na tle innych produkcji serwowanych w piątkowe wieczory na samym Polsacie. Filmy „Pamięć Absolutna”, „Underworld: Bunt Lykanów” i „Dziewiąty Legion” transmitowane kolejno 12, 19 i 26 czerwca zgromadziły przed odbiornikami telewizyjnymi w Polsacie średnio prawie dwukrotnie większą widownię niż FEN 8. Nie tylko produkcje filmowe oglądane były lepiej w piątkowe wieczory w Polsacie. Disco Festival, transmitowany 3 lipca, obejrzało ponad dwukrotnie więcej widzów z grupy komercyjnej niż FEN 8.

Dla wyjaśnienia, definicja „łącznie wydarzenie oglądało” którą podaje FEN: są tutaj zliczane wszystkie osoby które oglądały galę minimum przez jedną minutę.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

95 KOMENTARZE

 1. Cloud

  Dodatkowo paniczna reakcja konkurencji

  Ktoś z konkurencji panicznie zareagował na tą galę? Jakieś konkretne wypowiedzi konkurentów?

 2. Cloud

  Super! Cieszą dobre wyniki gali FEN 8!

  Przedtem pisaliscie,ze fatalne wyniki ogladalnosci zdecydujta sie na cos :crazy:.

 3. ej miało być mega chujowo, przecież Harry Potter na TVNie 😆 skąd wyszło to pierwsze info o kiepskiej oglądalności ?

 4. Cloud

  „artykuły sponsorowane”

  podejrzewam że do newsa na mmarocks pije Pan z FENu, zatem go przytoczę, brak w nim danych ilościowych są procentowe, które nie odbiegają od tych podanych przez FEN

  FEN:

  W przedziale wiekowym od 16 do 49 lat udział procentowy w rynku widowni wynosił od 7,2 % do blisko 12%, a średnia to 9,67%

  MMAROCKS:

  Według informacji, które nieoficjalnie udało się zdobyć redakcji MMARocks, gala FEN 8, transmitowana w piątek 31 lipca w otwartym Polsacie, miała 8,4% średniego udziału w rynku w grupie komercyjnej (16-49 lat). W tym samym czasie, w największej konkurencyjnej stacji TVN, gdzie emitowano film "Harry Potter", uzyskano niecałe 22% udziału w rynku w grupie komercyjnej.

  Tzw. peak oglądalności ósmej gali spod szyldu Fight Exclusive Night przypadł na walkę Pawła Żelazowskiego z Arturem Piotrowskim, która otwierała transmisję w otwartym Polsacie. Po tym pojedynku oglądalność zaczęła spadać.

  Wyniki te prezentują się słabo nie tylko w porównaniu z filmowym hitem, jaki serwowała konkurencja 31 lipca. FEN 8 wypadło bardzo przeciętnie również na tle innych produkcji serwowanych w piątkowe wieczory na Polsacie. Filmy „Pamięć Absolutna”, „Underworld: Bunt Lykanów” i „Dziewiąty Legion” transmitowane kolejno 12, 19 i 26 czerwca zgromadziły przed odbiornikami telewizyjnymi średnio prawie dwukrotnie większą widownię niż FEN 8. Nie tylko produkcje filmowe oglądane były lepiej w piątkowe wieczory w Polsacie. Disco Festival, transmitowany 3 lipca, obejrzało ponad dwukrotnie więcej widzów z grupy komercyjnej niż FEN 8.

 5. Panie Jóźwiak trzymam kciuki za dalsze sukcesy organizacji FEN. Kawul płacze i się poci , ale to dobrze że KSW czuje na plecach oddech konkurencji.

 6. o%owany

  i gdzie niby te kiepskie wyniki o których informowaliście na poczatku?

  No przecież prezes FEN prawie dokładnie te same liczby. 9.67% to dalej dużo mniej niż 22% jakie wygenerował Harry Potter. To nie jest dobry wynik niestety. Gala była mega dobra, wyniki słabe.

 7. defthomas

  Gala była mega dobra, wyniki słabe.

  czyli zupełne przeciwieństwo ksw 🙂
  generalnie to w chuj nieprofesjonalne gdy mod kpi z wyników pod oficjalnym oświadczeniem @Cloud.

 8. 9,67% to łączony wynik w Polsacie i Polsacie Sport. W samym Polsacie było faktycznie 8,4 tak jak pisaliśmy wcześniej.

 9. o%owany

  jaka niby paniczną reakcja konkurencji jak oni zlali FEstyN ciepłym moczem

  @Szady weź go zbanuj za ten festyn w końcu

 10. Ocenianie oglądalności przez perspektywe łącznej oglądalności (cyt. "łącznie wydarzenie oglądało") to płachta na oczy tylko dla najmniej rozgarniętych obserwatorów.

 11. W takim razie podaje definicje "łącznie wydarzenie oglądało": są tutaj zliczane wszystkie osoby które oglądały galę minimum przez jedną minutę. Dla porównania gala KSW 28 miała takich osób 7.2 miliona. Mnie najbardziej interesuję średnia ilość osób jaka oglądała galę, niestety FEN takich wyników nie podaje.

 12. Po raz kolejny pojawia się informacja o łącznej oglądalności, bez wyjaśnienia, cóż to w praktyce oznacza. Rozumiem, że chodzi o RCH zasięg?

  AMR – średnia oglądalność minutowa,
  RCH – zasięg czyli liczba osób, która oglądała dany program/pasmo przynajmniej przez 1 minutę
  SHR% – udział w rynku.

 13. defthomas

  W takim razie podaje definicje "łącznie wydarzenie oglądało": są tutaj zliczane wszystkie osoby które oglądały galę minimum przez jedną minutę. Dla porównania gala KSW 28 miała takich osób 7.2 miliona. Mnie najbardziej interesuję średnia ilość osób jaka oglądała galę, niestety FEN takich wyników nie podaje.

  Dzięki za wyjaśnienie 🙂

 14. PawelMMATrn

  Przecież to informacja prasowa FEN-u. Co mieli napisać? Że słabe wyniki oglądalności były?

  No tak, dlatego staramy się tłumaczyć żeby potem nie było kwiatków że ponad 3 miliony ludzi obejrzało galę FEN.

 15. Równie dobrze mogli podać, że na hali było 20 tysięcy osób wliczając dożynki sprzed tygodnia, dwa mecze koszykówki i pobliskie targi meblowe.

 16. defthomas

  No tak, dlatego staramy się tłumaczyć żeby potem nie było kwiatków że ponad 3 miliony ludzi obejrzało galę FEN.

  Cóż… w zasadzie to obejrzało 😀

 17. defthomas

  No tak, dlatego staramy się tłumaczyć żeby potem nie było kwiatków że ponad 3 miliony ludzi obejrzało galę FEN.

  Cóż… w zasadzie to obejrzało 😀

 18. Hmmm… Trochę to dziwne takie mydlenie oczów przez Fen. Ograniczyli się tylko do tego, że podali parę dużych cyferek aby zrobić wrażenie, a tak naprawdę w żaden sposób nie odzwierciedlają one tej "prawdziwej" ilości widzów. Gala dobra, ale wygląda na to że oglądalność taka sobie, a szkoda.

 19. No, ale FEN zadowolony, Polsat też, a my tu szukamy dziury w całym i prawdy;)? Wiadomo, że przeciętnych ludzi nie interesuje MMA, musi zainteresować ewentualnie konkretne zestawienie, wcale nie ze względu na umiejętności jakichś osób, a rozpoznawalność. Także jak ponad 2 miliony oglądały chociaż tą minutę to już dużo. To więcej niż "skakanie po kanałach" jednak 😉

 20. defthomas

  No przecież prezes FEN prawie dokładnie te same liczby. 9.67% to dalej dużo mniej niż 22% jakie wygenerował Harry Potter. To nie jest dobry wynik niestety. Gala była mega dobra, wyniki słabe.

  a no tak. Rzeciez to zsumowana widownia. Nie doczytałem. W takim razie zgadzam sie. Wynik bardzo slaby. Gdyby KSW tak podawalo przebilo by ich kilkukrotnie

 21. Kogoś troszkę poniosło z tymi danymi, 3 mln wyglądają fajnie, ale nie oddają to stanu rzeczy. Tak jak ktoś tu napisał, zasięg KSW28 wyniósł 7.2 mln, a średnia oglądalność niecałe 2 mln. Także te podane wyniki przez FEN należy porównywać z tymi 7,2 mln KSW28 a nie ze średnią oglądalnością.

  Dla porównania Harry Poter zgromadził tego dnia, przed odbiornikami w grupie komercyjne (16-49) 21.61% co daje średnią oglądalność minutową(1 026 189), biorąc pod uwagę, że FEN w Polsacie miało 8,4% daje to AMR (398 888) w grupie komercyjnej(16-49). FEN nie podał udziału w 4+, jednak widząc te dane i dane z tego dnia, np Harrego, można założyć, że średnia oglądalność FEN w grupie 4+ wyniosła poniżej miliona.

  Są to beznadzieje wyniki jak na Polsat, biorąc pod uwagę to, że tydzień później puścili Czeską komedię pt. KSIĄŻE I JA, która w grupie (16-49) miała 13,14%. W porównaniu do innych hiciorów stacji, odgrzewany kotlet Seksmisja(19.15%), inny hicior "Kogiel mogiel" (22,48%, drugi wynik miesiąca). Następnym razem ktoś się poważnie zastanowi czy warto pchać w głównym kanale gale FEN skoro na tym tracimy. Wystarczy puścić jakiegoś starego polskiego gniota, który wykręci rewelacyjny wynik. No i koszty są pewnie dużo niższe.

 22. Born2kill

  No, ale FEN zadowolony, Polsat też, a my tu szukamy dziury w całym i prawdy;)? Wiadomo, że przeciętnych ludzi nie interesuje MMA, musi zainteresować ewentualnie konkretne zestawienie, wcale nie ze względu na umiejętności jakichś osób, a rozpoznawalność. Także jak ponad 2 miliony oglądały chociaż tą minutę to już dużo. To więcej niż "skakanie po kanałach" jednak 😉

  Jak Polsat może być zadowolony skoro przegrali z TVNem i mieli gorsze wyniki niż w każdy inny piątek tego miesiąca?

 23. Zdaje mi się, że FEN chciał środowisku MMA założyć "chłyt matetindody" – jak Chińczyk w skeczu kabaretu "AniMruMru"

 24. Nikt przecież nie powiedział że Polsat jest zadowolony a zadowolony być nie może. Jeśli zsumowana ilość osob wyniosła czy miliony to średnia chyba nie zahaczyła nawet miliona. To jest bardzo słabo. Nie przez przypadek FEN nie podaje średniej oglądalności tylko sumuje wszystko na raz.

 25. Born2kill said:

  No, ale FEN zadowolony, Polsat też, a my tu szukamy dziury w całym i prawdy;)?


  A co ma Polsat powiedzieć. było chujowo?

  ps "Dodatkowo impreza była przeprowadzona w piątek, a nie sobotę, czyli w tradycyjnym dniu gal MMA." Sorry, ale tradycyjny dzień gal to niedziela 04:00 nad ranem 😉

 26. defthomas

  Jak Polsat może być zadowolony skoro przegrali z TVNem i mieli gorsze wyniki niż w każdy inny piątek tego miesiąca?

  No to chyba kolejnej gali nie puszczą tylko hit jak np. Rocky I i co tydzień aż do piątki 😉 Jak puszczą to nie będzie to zrozumiałe zbytnio.

 27. PawelMMATrn

  Przecież to informacja prasowa FEN-u. Co mieli napisać? Że słabe wyniki oglądalności były?

  Przecież nikt im nie kazał pisać tego oświadczenia. Mogli po prostu przemilczeć temat zamiast mydlić oczy fanom i nic by złego się nie stało. Przyznaje ze wstydem, że jak czytałem tego newsa to na początku się nabrałem, że wyniki są dobre, bo raz, że się nie znam, a dwa, że się nie zagłębiałem w te cyferki tylko w sam wydźwięk tekstu. Jak czytałem newsa to na dole jeszcze nie było sprostowania od redakcji. W każdym razie takim oświadczeniem FEN traci w moich oczach bo zrobił mnie tym tekstem w chuja, a ja dobry fan ucieszyłem się, że przyzwoite wyniki mają 🙁

 28. Born2kill

  No to chyba kolejnej gali nie puszczą tylko hit jak np. Rocky I i co tydzień aż do piątki 😉 Jak puszczą to nie będzie to zrozumiałe zbytnio.

  Rocky leci na tv4

 29. Masta Blasta

  Przy następnej gali, TVN puści Hobbita #sprawdzoneinfo

  oni w [iatki maja w teorii najlepsze gity, wiec fen ich nigdy nie pobije

 30. Czyli informacje z mojego wcześniejszego newsa potwierdziły się "w punkt". Dziwiły mnie wasze początkowe komentarze tutaj, ale widzę, że def już wyjaśnił na czym to wszystko polega.
  @o%owany
  Unikaj proszę terminu "Festyn". To jest tak samo słabe jak termin "Kup Sobie Walkę" w odniesieniu do KSW.

 31. defthomas

  Jak Polsat może być zadowolony skoro przegrali z TVNem i mieli gorsze wyniki niż w każdy inny piątek tego miesiąca?

  Byc moze wlasnie sa zadowoleni (tego nie wiem na pewno ale potrafie sobie wyobrazic). Juz wyjasniam: Robienie kapitalu na puszczaniu filmow z reklamami to wciaz skuteczny sposob na przyciagniecie widzq, ale zupelnie bez przyszlosci. Wraz z wejsciem na polski rynek takich serwisow jak Netflix na masowa skale, to zupelnie przestanie sie oplacac, a ludzie odejda od ogladania filmu z godzinami reklam pomiedzy (nie zdazylo mi sie to od dobrych 10 lat). To juz nie jest pytanie czy ale kiedy to sie stanie.

  Teraz: Jezeli Polsat patrzy na projekt FEN przyszlosciowo to moze miec nizsza ogladalnosc wkalkulowana w rozwoj tego projektu i czas antenowy w srodku lata moze byc wlasnie tym momentem kiedy sobie na taka kontrolowana porazke z TVN moga pozwolic. Nie ulega natomiast zadnej watpliwosci, ze przyszlosc takich kanalow jak Polsat czy TVN bedzie w coraz wiekszym stopniu zalezal od projektow takich jak FEN, KSW, wiadomosci, talk showy i takie tam. Gdy ten czas nadejdzie Polsat bedzie mial grupe odbiorcow wychowanych na swoim produkcie, a TVN bedzie musial zaczynac od poczatku (Projekt taki jak FEN tworzy nic porozumienia i relacji pomiedzy nadawca a odbiorca, a puszczenie Harry Pottera z godzinami reklam raczej zostanie szybko wymazany z pamieci)

  To tylko moja hipotetyczna interpretacja i moge sie mylic.

 32. To powtarzanie, że wyniki oglądalności FEN były beznadziejne jest trochę słabe. Po co ten komentarz pod oświadczeniem? Oświadczenia KSW też są opatrywane komentarzami negującymi stanowisko K&L? FEN istnieje niecałe dwa lata i miało już 8 gal. Może porównajcie gdzie po tym czasie były inne polskie organizacje? KSW ma 11 letnią markę i Pudziana, który podniósł im oglądalność. Porównywanie KSW 28 do FEN8 ma się jak finał ligi mistrzów do pucharu Polski. Niby ta sama dyscyplina i transmisja, ale jednak inni odbiorcy i oglądalność. A już zestawianie niszowego sportu jakim jest MMA z Harrym Potterem to żart. To tak jakby napisać, że UFC ma słabą oglądalność, bo na Super Bowl oglądalność była 100 razy większa.

  Dla mnie gala była mega i jestem bardzo zadowolony z rozwoju FEN. Oby tak dalej.

 33. defthomas

  9.67% to dalej dużo mniej niż 22% jakie wygenerował Harry Potter.

  Nastepnym razem trzeba go dac w walce wieczoru. Bez wzgledu na koszty :boss:

 34. jp78

  To powtarzanie, że wyniki oglądalności FEN były beznadziejne jest trochę słabe. Po co ten komentarz pod oświadczeniem? Oświadczenia KSW też są opatrywane komentarzami negującymi stanowisko K&L? FEN istnieje niecałe dwa lata i miało już 8 gal. Może porównajcie gdzie po tym czasie były inne polskie organizacje? KSW ma 11 letnią markę i Pudziana, który podniósł im oglądalność. Porównywanie KSW 28 do FEN8 ma się jak finał ligi mistrzów do pucharu Polski. Niby ta sama dyscyplina i transmisja, ale jednak inni odbiorcy i oglądalność. A już zestawianie niszowego sportu jakim jest MMA z Harrym Potterem to żart. To tak jakby napisać, że UFC ma słabą oglądalność, bo na Super Bowl oglądalność była 100 razy większa.

  Dla mnie gala była mega i jestem bardzo zadowolony z rozwoju FEN. Oby tak dalej.

  To nie tak. Skoro wyniki oglądalności były słabe to po prostu napisaliśmy że były słabe (1 news) Fen wydał oświadczenie w którym mydlił oczy, sugerował artykuły sponsorowane wiec wyjaśniłem czytelnikom drugi raz że liczby wcale nie były dobre. Dla mnie też gala była mega, co nie znaczy że miała dobrą oglądalność. Osobiście życzę FENowi jak najlepiej.

 35. defthomas

  To nie tak. Skoro wyniki oglądalności były słabe to po prostu napisaliśmy że były słabe (1 news) Fen wydał oświadczenie w którym mydlił oczy, sugerował artykuły sponsorowane wiec wyjaśniłem czytelnikom drugi raz że liczby wcale nie były dobre. Dla mnie też gala była mega, co nie znaczy że miała dobrą oglądalność. Osobiście życzę FENowi jak najlepiej.

  Nikt do Twojego komentarza zapewne nic nie ma, ale komentarz Chmursona zaraz pod newsem o profesjonalizmie nie za bardzo swiadczy.

 36. mat01

  Nikt do Twojego komentarza zapewne nic nie ma, ale komentarz Chmursona zaraz pod newsem o profesjonalizmie nie za bardzo swiadczy.

  a co w nim złego ? nieprofesjonalnego ? nie popadjmy w hiperpoprawność

 37. defthomas

  Skoro wyniki oglądalności były słabe to po prostu napisaliśmy że były słabe (1 news) Fen wydał oświadczenie w którym mydlił oczy, sugerował artykuły sponsorowane wiec wyjaśniłem czytelnikom drugi raz że liczby wcale nie były dobre.

  Pojecia nie mam jak potocza sie dalsze losy FEN. Zapewne, nawet jesli organizacja prztrwa i bedzie sie rozwijala, nigdy nie osiagnie nawet zblizonego do KSW poziomu popularnosci. Jesli jednak chodzi o mydlenie oczu i zaklamywanie rzeczywistosci to poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyzej i na tym polu KSW jest absolutnym dominantem na krajowym podworku. Faktem jest rowniez to, ze w branzowych ( choc nie tylko ) mediach chetnych do pietnowania potkniec czy niescislosci u innych promotorow nie brakuje, podczas gdy liczba tych nie stroniacych od krytycznej oceny poczynan krajowego giganta systematycznie maleje. Zapewne stad bierze sie frustracja niektorych promotorow, przejawiajaca sie glownie kierowaniem pod adresem niektorych mediow zarzutow o nierzetelnosc czy wrecz o dzialanie na niekorzysc ich organizacji.

 38. VaeVictis

  Pojecia nie mam jak potocza sie dalsze losy FEN. Zapewne, nawet jesli organizacja prztrwa i bedzie sie rozwijala, nigdy nie osiagnie nawet zblizonego do KSW poziomu popularnosci. Jesli jednak chodzi o mydlenie oczu i zaklamywanie rzeczywistosci to poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyzej i na tym polu KSW jest absolutnym dominantem na krajowym podworku. Faktem jest rowniez to, ze w branzowych ( choc nie tylko ) mediach chetnych do pietnowania potkniec czy niescislosci u innych promotorow nie brakuje, podczas gdy liczba tych nie stroniacych od krytycznej oceny poczynan krajowego giganta systematycznie maleje. Zapewne stad bierze sie frustracja niektorych promotorow, przejawiajaca sie glownie kierowaniem pod adresem niektorych mediow zarzutow o nierzetelnosc czy wrecz o dzialanie na niekorzysc ich organizacji.

  Każdy widzi to co chcę widzieć. Ile razy krytykowaliśmy KSW to przez te lata ciężko już naprawdę zliczyć. Ile mieliśmy z nimi kłótni też. Ale jak mówiłem, ludzie widzą to co chcą widzieć.

 39. Ciekawe czy w USA Titan FC się spina, że o UFC mówi się więcej i lepiej czy tylko u nas ludzie są kompletnie pierdolnięci.

  Swoją drogą nie mogę przestać się śmiać, że nawet grafikę zrobili sobie o oglądalności powyżej 3 milionów. Trudno jest mi kibicować komuś kto najwidoczniej ma mnie za debila.

  Ps. Jaką oglądalność miało KSW przed Pudzianem?

 40. defthomas

  To nie tak. Skoro wyniki oglądalności były słabe to po prostu napisaliśmy że były słabe (1 news) Fen wydał oświadczenie w którym mydlił oczy, sugerował artykuły sponsorowane wiec wyjaśniłem czytelnikom drugi raz że liczby wcale nie były dobre. Dla mnie też gala była mega, co nie znaczy że miała dobrą oglądalność. Osobiście życzę FENowi jak najlepiej.

  Napisaliście, że wg mmarocks oglądalność nie była duża i ok. To Wasze zdanie, choć porównania do KSW 28 i HP są w mojej ocenie nie na miejscu. Powtarzanie tego pod oświadczeniem prasowym jest zbędne. Nikt nie każe Wam podniecać się każdą wiadomością od promotorów i właścicieli organizacji, ale takie zbędne zaniżanie wartości jednej z lepszych gal w Polsce nie służy promocji MMA jako całości.

 41. jp78

  Napisaliście, że wg mmarocks oglądalność nie była duża i ok. To Wasze zdanie, choć porównania do KSW 28 i HP są w mojej ocenie nie na miejscu. Powtarzanie tego pod oświadczeniem prasowym jest zbędne. Nikt nie każe Wam podniecać się każdą wiadomością od promotorów i właścicieli organizacji, ale takie zbędne zaniżanie wartości jednej z lepszych gal w Polsce nie służy promocji MMA jako całości.

  Nie jest zbędne bo okazało się że nawet w tym temacie sporo osób nie miało pojęcia o tym w jaki sposób można manipulować wynikami oglądalności. Nie zaniżamy wartości gali bo niby w jaki sposób? Podając prawdziwe liczby? Sportowo sam przecież mówiłem wiele razy że to była świetna gala. W przypadku wyników telewizyjnych dobrze jednak jest się opierać na faktach i tego staramy się pilnować.

 42. defthomas

  Sportowo sam przecież mówiłem wiele razy że to była świetna gala

  Wiele osób twierdzi że gala roku, dla nie Slugfest 3 był galą roku.

 43. No właśnie 🙂 Bardzo się ciesze że jest FEN i Slugfest bo to napędza rynek o którym my przecież piszemy. Im więcej dobrego MMA w polskiej telewizji tym lepiej dla wszystkich :beer:

 44. defthomas

  Im więcej dobrego MMA w polskiej telewizji tym lepiej dla wszystkich :beer:

  Też czekam na Slugfest live w TV 😛

 45. jp78

  Nikt nie każe Wam podniecać się każdą wiadomością od promotorów i właścicieli organizacji, ale takie zbędne zaniżanie wartości jednej z lepszych gal w Polsce nie służy promocji MMA jako całości.

  Fajnie by też było jakby nie pojawiły się zarzuty o "artykuły sponsorowane". Pierwszy wpis na temat wyników oglądalności powstał z mojej inicjatywy i sam go redagowałem. Nie jestem jakimś internetowym anonimem. Wpisy na głównej są podpisane moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Zdobycie wspomnianych wyników (tutaj zadziałało kilka osób z redakcji) nie było takie proste i cieszyłem się z faktu, że mamy news, którego nikt inny nie podał. Potem pojawiają się oficjalne wyniki przedstawione w inny sposób, jednak to wciąż te same liczby. Jeżeli sam szef FEN-u otwarcie mówi, że chce, aby jego organizacja była numerem jeden w Polsce, to dlaczego mamy ją porównywać do PLMMA czy Areny Berserkerów a nie do KSW czy innych wielkich wydarzeń transmitowanych w największych telewizjach? Jak na otwarty Polsat wyniki były słabe – i tak też napisałem w pierwszym newsie + dałem porównanie do innych produkcji, które lecą w piątkowe wieczory na Polsacie.
  Bolą mnie te wszystkie zarzuty trochę (bardzo), bo szczerze kibicuję FEN-owi, a czytam w internecie, że działam na ich szkodę + na zlecenie KSW. Ręce opadają.
  PS. Co do wspomnianej "promocji MMA". Jakiś czas temu zarzucano Cloudowi, że w artykule (analizie) o Jessice Penne przed walką z Asią napisał, że jest słaba. Że lepiej dla "dobra MMA" lepiej byłoby pisać łagodniej… Ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Jasne, promujmy MMA, ale rzetelność musi być na pierwszym miejscu. I tego się będę trzymał.

 46. q.

  Born2kill said:

  No, ale FEN zadowolony, Polsat też, a my tu szukamy dziury w całym i prawdy;)?


  A co ma Polsat powiedzieć. było chujowo?

  ps "Dodatkowo impreza była przeprowadzona w piątek, a nie sobotę, czyli w tradycyjnym dniu gal MMA." Sorry, ale tradycyjny dzień gal to niedziela 04:00 nad ranem 😉

  ha, aż się uśmiechnąłem do tej niedzieli, czwartej nad ranem. so true!!! 🙂

 47. Wujek z Polsatu robi swoje. Czy wyniki będą dobre czy złe to wujek wszystko zaakceptuje.
  Poza tym to KSW rozkrecilo rynek i FEN zaistnial tylko dla tego ze KSW wypromowalo MMA przez Pudziana.

  Wyniki oglądalności dla nich są ok i każdy lokalny organizator dałby wszystko gdyby wujek pomógłby mu wykręcić takie wyniki oglądalności. Jedynie KSW by się nie cieszylo bo dla nich takie wyniki są slabe.

  Jak fen wprowadzi PPV i sprzeda tyle co K SW to powiem ze są mocni.
  Ale brakuje im do nich 20 gal co najmniej.

 48. Krzysztof

  Wujek z Polsatu robi swoje. Czy wyniki będą dobre czy złe to wujek wszystko zaakceptuje.
  Poza tym to KSW rozkrecilo rynek i FEN zaistnial tylko dla tego ze KSW wypromowalo MMA przez Pudziana.

  Wyniki oglądalności dla nich są ok i każdy lokalny organizator dałby wszystko gdyby wujek pomógłby mu wykręcić takie wyniki oglądalności. Jedynie KSW by się nie cieszylo bo dla nich takie wyniki są slabe.

  Jak fen wprowadzi PPV i sprzeda tyle co K SW to powiem ze są mocni.
  Ale brakuje im do nich 20 gal co najmniej.

  Wujek z Polsatu poleci na pysk jak nie będzie generował zysków, choćby miał wywalić program własnego syna.
  KSW rozkręciło – ale wiesz, Polo Cocta czy Dr. Peper nie jest w niczym umniejszone, że sprzedaje cole, a rynek rozkręciła Coca Cola. Prawa rynku. A KSW rozkręciło PRIDE wczesniej.

  Rozumiem, i wiem, że wujek pomógł, ale to za mało.

  Ja powiem, że są mocni jak będą generować 60% tego co KSW. Poza tym KSW po wembley upadnie, a jak nie po Wembley to z powodu braku nowych gwiazd – Mańkowskiego czy Gamera nie wypromują na taki poziom jak Materle, Mameda i Pudziana. A Ci powoli będą się kończyc.

 49. Krzysztof

  Wujek z Polsatu robi swoje. Czy wyniki będą dobre czy złe to wujek wszystko zaakceptuje.
  Poza tym to KSW rozkrecilo rynek i FEN zaistnial tylko dla tego ze KSW wypromowalo MMA przez Pudziana.

  Wyniki oglądalności dla nich są ok i każdy lokalny organizator dałby wszystko gdyby wujek pomógłby mu wykręcić takie wyniki oglądalności. Jedynie KSW by się nie cieszylo bo dla nich takie wyniki są slabe.

  Jak fen wprowadzi PPV i sprzeda tyle co K SW to powiem ze są mocni.
  Ale brakuje im do nich 20 gal co najmniej.

  Swiete slowa. KSW wypromowalo MMA w Polsce. Gdyby nie KSW to ten sport zapewne w ogole nie zaistnialby w naszym kraju, pewnie nie byloby Nastuli, Helda, Jedrzejczyk, Baginskiego, Jakubowskiego, Drwala, Okninskiego, tworcow torunskiego XCage i wielu innych, itp., itd. Chociaz zaraz, przeciez znaczna czesc wymienionych rozpoczela swoj romans ze sportami walki jeszcze zanim pojawily sie magiczne trzy litery i kto wie w jakim miejscu byliby dzisiaj ? Moze dajmy juz sobie spokoj z podchodzeniem do calej sprawy w taki sposob jak gdyby Maciej Kawulski i Martin Lewnadowski wynalezli kolo, w zwiazku z czym nalezy im sie wieczna chwala, czesc i uwielbienie. Odniesli ogromny sukces, znaczaco przyczynili sie do popularyzacji "wszechstylowej walki wrecz" w Polsce, ale jej ani nie stworzyli ani nie wymyslili. Czesto bardzo mocno mijali sie z prawda i manipulowali faktami w wielu kwestiach, wiec moze to po prostu skuteczny sposob, ktory tak jak wiele innych, wlasciciele FEN podpatrzyli i staraja sie wykorzystac. W kazdym razie ta podloga nie jest wcale dana nikomu raz na zawsze i o kazdy jej kawalek toczy sie i toczyc bedzie walka. Kazdy ma prawo ja podejmowac. W idealnym swiecie media troszczace sie o dyscypline jako calosc powinny omijac ten front, albo siedziec na barykadzie okrakiem. Idealny swiat jednak nie istnieje.

  Szady

  Fajnie by też było jakby nie pojawiły się zarzuty o "artykuły sponsorowane".

  Szady

  Bolą mnie te wszystkie zarzuty trochę (bardzo), bo szczerze kibicuję FEN-owi, a czytam w internecie, że działam na ich szkodę + na zlecenie KSW. Ręce opadają.

  Z jednej strony rozumiem Twoje rozgoryczenie, z drugiej ciezko mi uwierzyc, ze nie dostrzegasz jak proste jest rozwiazanie tego problemu. Wystarczy przeciez rownie ochoczo i energicznie, jak to mialo w przypadku ogladalnosci FEN, informowac czytelnikow rowniez o innych sprawach, takich jak chocby odwolanie Amatorskiego Pucharu KSW. Mam swiadomosc, ze kaliber obu wydarzen niewspolmierny, jednak wrazenie pozostaje.

 50. VaeVictis

  informowac czytelnikow rowniez o innych sprawach, takich jak chocby odwolanie Amatorskiego Pucharu KSW

  Podasz jakieś przykłady wspomnianych "innych spraw" oprócz info o odwołaniu Amatorskiego Pucharu, o których informacji zabrakło na MMARocks? Fakt, nasz błąd, że o tym nie napisaliśmy, ale nie wydaje mi się, że oprócz tego było coś negatywnego w KSW w ostatnim czasie, o czym warto było napisać artykuł, a tego nie zrobiliśmy. Jeszcze zanim trafiłem do redakcji, w czasach gdy KSW było bardziej "cyrkowe" pamiętam choćby felietony Jakuba ze sporą dozą krytyki Konfrontacji Sztuk Walki. Ostatnio po prostu coraz mniej rzeczy u nich, do których można się doczepić.
  Moim zdaniem rozwiązanie problemu naszego "prostytuowania się z KSW" nie jest tak proste jak sugerujesz. Wiesz, nie chcę na siłę szukać jakichś negatywów związanych z KSW i potem o nich pisać, żeby udowodniać ludziom, że nie "siedzimy w ich kieszeni". Jak def wyżej pisał – niektórzy widzą tylko to co chcą widzieć.

 51. halibut

  .

  Ja powiem, że są mocni jak będą generować 60% tego co KSW. Poza tym KSW po wembley upadnie, a jak nie po Wembley to z powodu braku nowych gwiazd – Mańkowskiego czy Gamera nie wypromują na taki poziom jak Materle, Mameda i Pudziana. A Ci powoli będą się kończyc.

  co za troll ;D w przeciwieństwie do promotorów amatorów z naszego rodzimego rynku jakos jestem spokojny ze KSW zalicza jeszcze nie jedno 10-cio lecie i przezyja nie jedna organizacje.

 52. Szady

  Moim zdaniem rozwiązanie problemu naszego "prostytuowania się z KSW" nie jest tak proste jak sugerujesz. Wiesz, nie chcę na siłę szukać jakichś negatywów związanych z KSW i potem o nich pisać, żeby udowodniać ludziom, że nie "siedzimy w ich kieszeni". Jak def wyżej pisał – niektórzy widzą tylko to co chcą widzieć.

  Chyba obaj z @defthomas troche zle mnie odbieracie. Ja wcale nie staram sie znalesc za wszelka cene argumentow potwierdzajacych teze o Waszej szczegolnej "slabosci" do KSW, tylko probuje uswiadomic Wam skad sie ona bierze. Praktycznie w kazdej dziedzinie zycia najwiekszym stawia sie najwieksze wymagania, wiec naturalne jest, ze kazde ich potkniecie jest szybciej zauwazane. Czasem odnosze wrazenie, ze jestescie chyba troche przewrazliwieni. Wystarczy zobaczyc reakcje @Jakub Bijan na moje pytanie o to co sklonilo go do polubienia Twojego newsa o slabych wynikach ogladalnosci gali FEN 8.

  Szady

  Podasz jakieś przykłady wspomnianych "innych spraw" oprócz info o odwołaniu Amatorskiego Pucharu, o których informacji zabrakło na MMARocks? Fakt, nasz błąd, że o tym nie napisaliśmy, ale nie wydaje mi się, że oprócz tego było coś negatywnego w KSW w ostatnim czasie, o czym warto było napisać artykuł, a tego nie zrobiliśmy.

  Owszem, zgadzam sie z twierdzeniem, iz powodow do krytyki KSW jest coraz mniej, ale to nie oznacza, ze ich nie ma. Zreszta nie chodzi nawet o krytyke tylko o nazywanie rzeczy po imieniu i zauwazanie niektorych zjawisk i wydarzen. Pare rzeczy jednak by sie znalazlo. Pierwsza jaka przychodzi mi do glowy to wystawienie do wiatru sporej grupy zawodnikow w zwiazku z odwolaniem czestochowskiej gali. Prozno szukac u Was informacji o tym jak duzy jest to dla nich problem i w jaki sposob staraja sie go rozwiazac.

 53. Szady

  Fajnie by też było jakby nie pojawiły się zarzuty o "artykuły sponsorowane". Pierwszy wpis na temat wyników oglądalności powstał z mojej inicjatywy i sam go redagowałem. Nie jestem jakimś internetowym anonimem. Wpisy na głównej są podpisane moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Zdobycie wspomnianych wyników (tutaj zadziałało kilka osób z redakcji) nie było takie proste i cieszyłem się z faktu, że mamy news, którego nikt inny nie podał. Potem pojawiają się oficjalne wyniki przedstawione w inny sposób, jednak to wciąż te same liczby. Jeżeli sam szef FEN-u otwarcie mówi, że chce, aby jego organizacja była numerem jeden w Polsce, to dlaczego mamy ją porównywać do PLMMA czy Areny Berserkerów a nie do KSW czy innych wielkich wydarzeń transmitowanych w największych telewizjach? Jak na otwarty Polsat wyniki były słabe – i tak też napisałem w pierwszym newsie + dałem porównanie do innych produkcji, które lecą w piątkowe wieczory na Polsacie.
  Bolą mnie te wszystkie zarzuty trochę (bardzo), bo szczerze kibicuję FEN-owi, a czytam w internecie, że działam na ich szkodę + na zlecenie KSW. Ręce opadają.
  PS. Co do wspomnianej "promocji MMA". Jakiś czas temu zarzucano Cloudowi, że w artykule (analizie) o Jessice Penne przed walką z Asią napisał, że jest słaba. Że lepiej dla "dobra MMA" lepiej byłoby pisać łagodniej… Ja nie jestem zwolennikiem takiego podejścia. Jasne, promujmy MMA, ale rzetelność musi być na pierwszym miejscu. I tego się będę trzymał.

  @Szady, nie chodzi o to, aby pisać łagodniej, ale żeby zachować równowagę i umiar. Pisanie o pretendentce do pasa, że jest słaba, to przesada. Tym bardziej, że na tle chociażby Correiry zaprezentowała się wybitnie. To nie jest tak, że deprecjonuję Waszą ciężką pracę, bo tak nie jest. Jesteście największym i najlepszym portalem MMA w Polsce. Lepiej chyba, że czasem ktoś napisze Wam, że coś nie gra, aniżeli gdybyście mieli dostawać same laurki. Owszem, FEN chce być największą polską federacją i chwała im za to. Gorzej jakby mówili, że chcą być najmniejszą. Bellator czy WSOF także zapewne mają ambicje być numerem jeden. Może kiedyś im to się uda, a może nie. Ale obecnie nikt nie porównuje zarobów i ich oglądalności do UFC, bo na dzień dzisiejszy to inna liga.

 54. defthomas

  Nie jest zbędne bo okazało się że nawet w tym temacie sporo osób nie miało pojęcia o tym w jaki sposób można manipulować wynikami oglądalności. Nie zaniżamy wartości gali bo niby w jaki sposób? Podając prawdziwe liczby? Sportowo sam przecież mówiłem wiele razy że to była świetna gala. W przypadku wyników telewizyjnych dobrze jednak jest się opierać na faktach i tego staramy się pilnować.

  Dlatego napisałem, że podaliście Waszą opinie raz i wystarczy. Teraz to wygląda jakbyście mieli poda każdą informacją o FEN dopisywać komentarz od redakcji "Ale oglądalność FEN 8 była słaba".

 55. jp78

  Teraz to wygląda jakbyście mieli poda każdą informacją o FEN dopisywać komentarz od redakcji "Ale oglądalność FEN 8 była słaba"

  Ja tego nie widzę. (ale wiem że nikt nie uzna mnie za wiarygodnego cohonesowicza :P)

 56. Grzechu

  Ja tego nie widzę. (ale wiem że nikt nie uzna mnie za wiarygodnego cohonesowicza :P)

  Ech, pewnie to ja się przypierniczam. Taka to ma natura.

 57. Grzechu

  Ja tego nie widzę. (ale wiem że nikt nie uzna mnie za wiarygodnego cohonesowicza :P)

  Ech, pewnie to ja się przypierniczam. Taka to ma natura.

 58. jp78

  Pisanie o pretendentce do pasa, że jest słaba, to przesada.

  Bo Penne jest słaba. Nie napiszemy, że jest mocna, bo nie jest mocna. Proste. Co ma do tego fakt bycia pretendentem do pasa? W tekstach analitycznych będziemy nazywać rzeczy po imieniu i moim zdaniem to jest właściwa droga. Mamy ściemniać w imię "dobra MMA"? No ludzie.

  jp78

  Bellator czy WSOF także zapewne mają ambicje być numerem jeden. Może kiedyś im to się uda, a może nie. Ale obecnie nikt nie porównuje zarobów i ich oglądalności do UFC, bo na dzień dzisiejszy to inna liga.

  Serio? Nikt nie porównuje? Takie porównania są cały czas.

 59. jp78

  Pisanie o pretendentce do pasa, że jest słaba, to przesada.

  Bo Penne jest słaba. Nie napiszemy, że jest mocna, bo nie jest mocna. Proste. Co ma do tego fakt bycia pretendentem do pasa? W tekstach analitycznych będziemy nazywać rzeczy po imieniu i moim zdaniem to jest właściwa droga. Mamy ściemniać w imię "dobra MMA"? No ludzie.

  jp78

  Bellator czy WSOF także zapewne mają ambicje być numerem jeden. Może kiedyś im to się uda, a może nie. Ale obecnie nikt nie porównuje zarobów i ich oglądalności do UFC, bo na dzień dzisiejszy to inna liga.

  Serio? Nikt nie porównuje? Takie porównania są cały czas.

 60. Szady

  Bo Penne jest słaba. Nie napiszemy, że jest mocna, bo nie jest mocna. Proste. Co ma do tego fakt bycia pretendentem do pasa? W tekstach analitycznych będziemy nazywać rzeczy po imieniu i moim zdaniem to jest właściwa droga. Mamy ściemniać w imię "dobra MMA"? No ludzie.

  Ale słaba wg Ciebie jest Penne czy cała dywizja? Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne? Van Zant czy może Namajunias? Asia zdominowała Esparze i pojawiła się wyraźna tendencja do deprecjonowania rywalek. Podobnie jest z innymi mistrzami, którzy ostatnio potracili pasy z "gorszymi" zawodnikami.

 61. Szady

  Bo Penne jest słaba. Nie napiszemy, że jest mocna, bo nie jest mocna. Proste. Co ma do tego fakt bycia pretendentem do pasa? W tekstach analitycznych będziemy nazywać rzeczy po imieniu i moim zdaniem to jest właściwa droga. Mamy ściemniać w imię "dobra MMA"? No ludzie.

  Ale słaba wg Ciebie jest Penne czy cała dywizja? Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne? Van Zant czy może Namajunias? Asia zdominowała Esparze i pojawiła się wyraźna tendencja do deprecjonowania rywalek. Podobnie jest z innymi mistrzami, którzy ostatnio potracili pasy z "gorszymi" zawodnikami.

 62. jp78

  Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  poza tymi dwoma reszta jest równie słaba.

 63. jp78

  Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  poza tymi dwoma reszta jest równie słaba.

 64. jp78

  Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  Michelle Waterson
  Jessica Aguilar
  Carla Esparza
  Tecia Torres
  Rose Namajunas

 65. jp78

  Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  Michelle Waterson
  Jessica Aguilar
  Carla Esparza
  Tecia Torres
  Rose Namajunas

 66. Szady

  Michelle Waterson
  Jessica Aguilar
  Carla Esparza
  Tecia Torres
  Rose Namajunas

  To mamy odmienne zdanie i przy nim pozostaniemy. Żadna z wymienionych zawodniczek nie jest w mojej ocenie dużo lepsza od Penne jeśli w ogóle. A Namajunias to jest dno tej dywizji. Miłej niedzieli.

 67. Szady

  Michelle Waterson
  Jessica Aguilar
  Carla Esparza
  Tecia Torres
  Rose Namajunas

  To mamy odmienne zdanie i przy nim pozostaniemy. Żadna z wymienionych zawodniczek nie jest w mojej ocenie dużo lepsza od Penne jeśli w ogóle. A Namajunias to jest dno tej dywizji. Miłej niedzieli.

 68. jp78

  To mamy odmienne zdanie i przy nim pozostaniemy. Żadna z wymienionych zawodniczek nie jest w mojej ocenie dużo lepsza od Penne jeśli w ogóle. A Namajunias to jest dno tej dywizji. Miłej niedzieli.

  Ja swoje argumenty mogę Ci na szybko przedstawić:
  Waterson. Penne przegrała z nią dwa lata temu. Tak, Jessica dość dobrze sobie radziła w tej walce, jednak uważam, że w rewanżu skończyłoby się kolejną porażką.
  Aguilar. Mocna zawodniczka. Słabo wyglądała na tle Gadelhi, ale ustaliliśmy już, że Claudia jest mega mocną fighterką i porażka z nią to nie wstyd.
  Esparza. Penne przegrała z nią w TUF-ie jednogłośna decyzją.
  Torres. Lepsza w stójce. Ugrałaby to na swoją korzyść. Namajunas podobnie. Penne od zawsze miała słabiutką stójkę, słabo poruszała po oktagonie, była mocno przeciętna defensywnie, garda tragiczna.
  Dodajmy do tego ogólną słabość dywizji słomkowej, co nie jest tajemnicą i mamy obraz słabej zawodniczki. Ale nie, lepiej napisać, że jest mocna – dla dobra MMA.

  To w końcu mamy działać jak tuba propagandowa, czy pisać rzetelnie? Każesz nam zachować "równowagę i umiar", a Twoje argumenty mówią zupełnie co innego.

 69. jp78

  To mamy odmienne zdanie i przy nim pozostaniemy. Żadna z wymienionych zawodniczek nie jest w mojej ocenie dużo lepsza od Penne jeśli w ogóle. A Namajunias to jest dno tej dywizji. Miłej niedzieli.

  Ja swoje argumenty mogę Ci na szybko przedstawić:
  Waterson. Penne przegrała z nią dwa lata temu. Tak, Jessica dość dobrze sobie radziła w tej walce, jednak uważam, że w rewanżu skończyłoby się kolejną porażką.
  Aguilar. Mocna zawodniczka. Słabo wyglądała na tle Gadelhi, ale ustaliliśmy już, że Claudia jest mega mocną fighterką i porażka z nią to nie wstyd.
  Esparza. Penne przegrała z nią w TUF-ie jednogłośna decyzją.
  Torres. Lepsza w stójce. Ugrałaby to na swoją korzyść. Namajunas podobnie. Penne od zawsze miała słabiutką stójkę, słabo poruszała po oktagonie, była mocno przeciętna defensywnie, garda tragiczna.
  Dodajmy do tego ogólną słabość dywizji słomkowej, co nie jest tajemnicą i mamy obraz słabej zawodniczki. Ale nie, lepiej napisać, że jest mocna – dla dobra MMA.

  To w końcu mamy działać jak tuba propagandowa, czy pisać rzetelnie? Każesz nam zachować "równowagę i umiar", a Twoje argumenty mówią zupełnie co innego.

 70. jp78

  Pisanie o pretendentce do pasa, że jest słaba, to przesada (…) Ale słaba wg Ciebie jest Penne czy cała dywizja? Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  Ja pisałem ten tekst i według mnie cała dywizja jest słaba, a Penne już w szczególności. Mógłbyś się doczepić – oczywiście jak najbardziej słusznie – gdyby analiza odbiegała od rzeczywistego stanu rzeczy. Ja jednak napisałem, że Penne powinna zostać zgnieciona bo jest fatalna i tak też się stało. Od Penne lepsza jest Gadelha, Namajunas, Torres, VanZant, Aguilar, a pewnie nawet i Herrig, która by ją w stójce również rozpykała.

  I to nie tak, że Asia zdominowała Esparze i nagle uuu wszystkie są słabe, tylko właśnie analiza pod kątem danego zestawienia opiera się na obserwacji. Asia zabiła w stójce Esparzę, a Esparza w stójce jest… no każdy wie, że lepiej się czuje w parterze. Mimo to potrafiła tymi krótkimi rączkami praktycznie zdemolować Penne. Normalnym więc jest, że każdy kto potrafi dodać jeden do jednego, wywnioskuje jaki może być wynik starcia z Jędrzejczyk. W stójce do bani, w zapasach nie obali, a w parterze też taka sobie (wbrew temu co ludzie chcieli wmówić, że hoho mocna grapplingowo! Nie, nie mocna, przeżywałem katusze oglądając jej parter). Penne była, jest i będzie słabą zawodniczką i wymuszoną pretendentką z racji słabej żeńskiej dywizji.

  Ostatnio ktoś mi zarzucił, że napisałem, iż Holly Holm ma słaby boks. Bo to oczywiście tysiąckrotna mistrzyni świata w boksie i kicku i w ogóle! No ale… co ja poradzę jak ma SŁABY boks. Jej stójka jest solidna, ale tylko w kilku aspektach. Bardzo dobrze czuje dystans, świetnie pracuje na nogach oraz zadaje sporo ciosów. Jednak nadal całościowo prezentuje się mizernie. Na potwierdzenie moich słów proszę, oto statystyki: w walce z Raquel Pennington zadała 210 ciosów… z czego doszło zaledwie 44 znaczących uderzeń i 48 licząc ogólnie. No ludzie! Jeśli to ma być specjalistka, która z boksu przeszła do MMA to ja dziękuję. To pokazuje na jakim poziomie stoi żeński sport zawodowy. Nie tylko MMA. To również pokazuje, że nie każdy mistrz świata ma umiejętności by startować w MMA. Jędrzejczyk ma, ale taka Germaine de Randamie już nie. Ronda ma coś w sobie, a taka Holm na razie odstaje, choć w stójce powinna demolować swoje rywalki jak Asia to robi. Polka w ostatniej walce miała 126 celnych ciosów na 204. Ale nie, spoko, mówmy dalej, że Holm jest świetną bokserką bo świadczą o tym jej tytuły w boksie. W MMA tej wielkości nie pokazała, a ja oceniam występy w MMA.

  Będę dalej pisał o tym jak słabe są pretendentki dla Asi, bo nie będę zakrzywiał rzeczywistości. Nie napiszę w ten sposób tylko jeśli pretendentką będzie Gadelha czy Torres (pomimo jej ostatniego występu słabego). Reszta odstaje.

 71. jp78

  Pisanie o pretendentce do pasa, że jest słaba, to przesada (…) Ale słaba wg Ciebie jest Penne czy cała dywizja? Która zawodniczka poza Asią i Gadelhą jest lepsza od Penne?

  Ja pisałem ten tekst i według mnie cała dywizja jest słaba, a Penne już w szczególności. Mógłbyś się doczepić – oczywiście jak najbardziej słusznie – gdyby analiza odbiegała od rzeczywistego stanu rzeczy. Ja jednak napisałem, że Penne powinna zostać zgnieciona bo jest fatalna i tak też się stało. Od Penne lepsza jest Gadelha, Namajunas, Torres, VanZant, Aguilar, a pewnie nawet i Herrig, która by ją w stójce również rozpykała.

  I to nie tak, że Asia zdominowała Esparze i nagle uuu wszystkie są słabe, tylko właśnie analiza pod kątem danego zestawienia opiera się na obserwacji. Asia zabiła w stójce Esparzę, a Esparza w stójce jest… no każdy wie, że lepiej się czuje w parterze. Mimo to potrafiła tymi krótkimi rączkami praktycznie zdemolować Penne. Normalnym więc jest, że każdy kto potrafi dodać jeden do jednego, wywnioskuje jaki może być wynik starcia z Jędrzejczyk. W stójce do bani, w zapasach nie obali, a w parterze też taka sobie (wbrew temu co ludzie chcieli wmówić, że hoho mocna grapplingowo! Nie, nie mocna, przeżywałem katusze oglądając jej parter). Penne była, jest i będzie słabą zawodniczką i wymuszoną pretendentką z racji słabej żeńskiej dywizji.

  Ostatnio ktoś mi zarzucił, że napisałem, iż Holly Holm ma słaby boks. Bo to oczywiście tysiąckrotna mistrzyni świata w boksie i kicku i w ogóle! No ale… co ja poradzę jak ma SŁABY boks. Jej stójka jest solidna, ale tylko w kilku aspektach. Bardzo dobrze czuje dystans, świetnie pracuje na nogach oraz zadaje sporo ciosów. Jednak nadal całościowo prezentuje się mizernie. Na potwierdzenie moich słów proszę, oto statystyki: w walce z Raquel Pennington zadała 210 ciosów… z czego doszło zaledwie 44 znaczących uderzeń i 48 licząc ogólnie. No ludzie! Jeśli to ma być specjalistka, która z boksu przeszła do MMA to ja dziękuję. To pokazuje na jakim poziomie stoi żeński sport zawodowy. Nie tylko MMA. To również pokazuje, że nie każdy mistrz świata ma umiejętności by startować w MMA. Jędrzejczyk ma, ale taka Germaine de Randamie już nie. Ronda ma coś w sobie, a taka Holm na razie odstaje, choć w stójce powinna demolować swoje rywalki jak Asia to robi. Polka w ostatniej walce miała 126 celnych ciosów na 204. Ale nie, spoko, mówmy dalej, że Holm jest świetną bokserką bo świadczą o tym jej tytuły w boksie. W MMA tej wielkości nie pokazała, a ja oceniam występy w MMA.

  Będę dalej pisał o tym jak słabe są pretendentki dla Asi, bo nie będę zakrzywiał rzeczywistości. Nie napiszę w ten sposób tylko jeśli pretendentką będzie Gadelha czy Torres (pomimo jej ostatniego występu słabego). Reszta odstaje.

 72. Szady

  To w końcu mamy działać jak tuba propagandowa, czy pisać rzetelnie? Każesz nam zachować "równowagę i umiar", a Twoje argumenty mówią zupełnie co innego.

  Może mi się źle wydaje, ale redakcja MMARocks powinna pisać bardziej wyważone teksty niż szeregowy forumowicz. Ale to tylko moje zdanie.

 73. Szady

  To w końcu mamy działać jak tuba propagandowa, czy pisać rzetelnie? Każesz nam zachować "równowagę i umiar", a Twoje argumenty mówią zupełnie co innego.

  Może mi się źle wydaje, ale redakcja MMARocks powinna pisać bardziej wyważone teksty niż szeregowy forumowicz. Ale to tylko moje zdanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.