Jeden z największych promotorów boksu na świecie, Eddie Hearn ogłosił podczas rozmowy z SiriusXM Boxing, że walka YouTuberów KSI vs Logan Paul 2 pobiła dotychczasowy rekord platformy transmitującej sporty walki – DAZN.

Rewanżowe starcie internetowych celebrytów było najchętniej oglądaną walką na żywo, jaką do tej pory transmitowała platforma DAZN. Walka bokserska KSI vs Logan Paul pobiła również tegoroczny rekord ilości sprzedanych PPV w UK, w tym hitowe starcie Anthony`ego Joshuy z Andy Ruiz Jr.

Nie pobiła jednak wpływów ze sprzedaży z powodu o połowę niższej ceny niż starcie bokserskich mistrzów. Walka transmitowana była również w Polsce na kanale TVP Sport oraz online na stronie TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Bokserski promotor Hern nie zdradził dokładnej liczby osób która wykupiła transmisję ale dodał, że było to dużo więcej niż 1.2 mln transmisji PPV które sprzedało się przy pierwszej walce.

Walka cieszyła się tak dużą popularnością w sieci, że aż 11 000 widzów oglądało ją w odbiciu okularów jednego z Youtuberów który transmitował swoją reakcję z gali na żywo

Oczekuje się, że grudniowe rewanżowe starcie Ruiz vs Joshua 2 do jakiego dojdzie w Arabii Saudyjskiej, transmitowane tym razem o bardziej przystępnej dla angielskiego widza porze odzyska palmę pierwszeństwa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.