Właściciel organizacji UFC, Lorenzo Fertitta zdradził że australijska UFC 193, na której Holly Holm brutalnie odprawiła Rondę Rousey, może zostać drugą najchętniej oglądaną galą PPV w historii UFC!

Wyniki sprzedanych transmisji PPV cały czas spływają do siedziby organizacji w Las Vegas. Gala na której walczyła również Joanna Jędrzejczyk zajmuje obecnie 3 miejsce, tuż za UFC 100 (1.6 miliona) i UFC 116 (1.116). Obie te gale firmował swoim nazwiskiem gwiazdor WWE Brock Lesnar.

Współwłaściciel organizacji zdradził również, że gala firmowana walką Rousey-Holm przekroczyła już milion sprzedanych PPV, nie podał jednak konkretnej liczby. Patrząc na wcześniejsze informacje dotyczące UFC 193 można się było spodziewać dobrego wyniku.

Informowaliśmy już wcześniej że pobito rekord widzów na arenie, wynoszący obecnie 56 214. Wpływy z bramki przyniosły 6.8 miliona dolarów i jest to 4 najlepszy wynik w historii UFC za UFC 129 ($12.08 milionów), UFC 189 ($7.2 milionów) oraz UFC 168 ($6.9 milionów).

Ponad 6000 klubów i innych lokali wykupiło komercyjną licencję na transmisję gali, co jest rekordem UFC. Pobito tym samym wynik z 2010 roku i walki Brocka Lesnara z Cainem Velasquezem.

Fertitta dodał że Ronda Rousey brała udział w dwóch z trzech największych gal PPV w sportach walki w tym roku. Liderem jest oczywiście majowa walka Floyda Mayweathera Jr. z Mannym Pacquiao która pobiła wszystkie rekordy i sprzedała 4.6 miliona transmisji.

 

Walka która przyciągnęła tylu fanów na stadion i przed telewizory nie zakończyła się jednak po myśli UFC. Będąca zdecydowaną faworytką Ronda Rusey z kretesem poległa w starciu ze skazywaną na porażkę Holly Holm. Zawodniczka z Nowego Meksyku w pełni wykorzystała nadarzającą się okazję, doskonale poruszała się na nogach uciekając przed fatalnymi technicznie ciosami „Rowdy”. Mistrzyni, zamiast obalać, skupiła się na doścignięciu rywalki i z sekundy na sekundę przyjmowała coraz więcej ciosów.

Pretendentka w świetnym stylu schodziła  z linii ciosów Rondy, przez co ta traciła równowagę, potykając się – dosłownie – o własne nogi. Po jednej z takich chaotycznych kombinacji zainicjowanych przez Rousey Holm znalazła się za plecami mistrzyni, błyskawicznie wystrzeliła wysokim kopnięciem i zwaliła rywalkę z nóg. Dodatkowe kilka ciosów zadanych na ziemi było tylko formalnością, bo siła kopnięcia była tak duża, iż w momencie dojścia celu było już praktycznie po walce.

Relacja i wyniki z gali UFC 193 można przeczytać tutaj

23 KOMENTARZE

 1. Aldo z Conorem teraz nie zawalczy.
  Zrobią UFC 200 z walkami:
  Conor vs Aldo
  Ronda vs Holm II
  JBS vs Cormier II

  i mają rekord na 3 mln

 2. A co jeżeli to wszystko zostało ukartowane? Nakręcanie hype'u na Rondę, wysyłanie jej do filmów, żeby szkoliła swoje umiejętności aktorskie i potem podłożenie się w walce a następnie udawane załamanie m. in. na lotnisku gdy wróciła do USA? Wszystko po to, żeby wykręcić rekordowe PPV z walki rewanżowej…
  (Nie chce mi się tego wklejać do tego mema z Keanu….)

 3. krzychu88

  A co jeżeli to wszystko zostało ukartowane? Nakręcanie hype'u na Rondę, wysyłanie jej do filmów, żeby szkoliła swoje umiejętności aktorskie i potem podłożenie się w walce a następnie udawane załamanie m. in. na lotnisku gdy wróciła do USA? Wszystko po to, żeby wykręcić rekordowe PPV z walki rewanżowej…
  (Nie chce mi się tego wklejać do tego mema z Keanu….)

  Ty tak na serio? Czy ironizujesz?

 4. halibut

  Aldo z Conorem teraz nie zawalczy.
  Zrobią UFC 200 z walkami:
  Conor vs Aldo
  Ronda vs Holm II
  JBS vs Cormier II

  i mają rekord na 3 mln

  Conor z Aldo zawalczą ale na ufc 200 będzie rewanż 😀

 5. Póki co UFC daje dupy z wykorzystaniem CM Punka. Facet w WWE był topową gwiazdą i PPV z nim spokojnie sięgnęłoby 2 mln. Tymczasem raz że coraz dłużej zwlekają z debiutem (tak wiem, kontuzja), to Brooks nie angażuje się w mediach, poza jakimiś durnymi wpisami na twitterze z Pendredem, o facecie jedna wielka cisza.

 6. Jeśli Ronda wróci w ciągu kilku miesięcy to rewanż przebije wszystko. W innym wypadku, wydaje mi się że popularność damskiego MMA mocno spadnie w UFC

 7. defthomas

  Jeśli Ronda wróci w ciągu kilku miesięcy to rewanż przebije wszystko. W innym wypadku, wydaje mi się że popularność damskiego MMA mocno spadnie w UFC

  Spokojnie, Dana z Ferritami siedzą właśnie u Rondy na mieszkaniu i mniej więcej wygląda to tak: Ronda wróc, plis
  [​IMG]

 8. Serio myślicie, że UFC jest w stanie wygenerować chociażby te półtora miliona nie wspominając już o dwóch czy trzech jak tutaj pisaliście? Radze to jeszcze raz przemyśleć.

 9. Ja bym nie płakał za Rondą. Umarła królowa, niech żyje królowa. Kto wie czy Holm nie osiągnie podobnej popularności.

 10. baxx

  Ja bym nie płakał za Rondą. Umarła królowa, niech żyje królowa. Kto wie czy Holm nie osiągnie podobnej popularności.

  Podobną może nie choć życzę jej tego za jej umiejętności, za jej wygraną w fenomenalnym stylu i skromność, ale żeby mieć podobny fejm musiała by zachowywać się jak jej poprzedniczka, a chyba tego nie chcemy poza Daną.

 11. Benoit

  Póki co UFC daje dupy z wykorzystaniem CM Punka. Facet w WWE był topową gwiazdą i PPV z nim spokojnie sięgnęłoby 2 mln. Tymczasem raz że coraz dłużej zwlekają z debiutem (tak wiem, kontuzja), to Brooks nie angażuje się w mediach, poza jakimiś durnymi wpisami na twitterze z Pendredem, o facecie jedna wielka cisza.

  Do tanga trzeba dwojga. Przeciwnikiem musiałaby być również postać przyciągająca widzów, bo wątpię, aby starcie z ww Pendredem odniosłoby taki sukces.

 12. Shajs

  Do tanga trzeba dwojga. Przeciwnikiem musiałaby być również postać przyciągająca widzów, bo wątpię, aby starcie z ww Pendredem odniosłoby taki sukces.

  Nie bluźnij!
  Pendred to zawodnik, który sam ściągnął na siebie 895 tysięcy widzów na UFC 189

 13. Orest

  Spokojnie, Dana z Ferritami siedzą właśnie u Rondy na mieszkaniu i mniej więcej wygląda to tak: Ronda wróc, plis
  [​IMG]

  Jak rozumiem Danka to ten po lewej 😀

 14. Ronda najwieksza gwiazda UFC, Conor to jej buty moze czyscic
  on nawet przy ogromnej promocji i zajebistej rozpisce nie mogl zrobic miliona, Ronda przy rozpisce zbudowanej tylko na jej nazwisku zrobila 2 najlepszy wynik UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.