UFC 101

Dave Meltzer podaje, że pierwsze informacje na temat sprzedaży PPV sobotniej gali wskazują, że UFC 101: Declaration mogło sprzedać w graniach 1 mln płatnych subskrypcji. Nawet jeśli ostateczny wynik okaże się niższy w okolicach 800-900 tys. cały czas będzie to ogromny i raczej niespodziewany sukces.

Bezpośrednie sąsiedztwo niezwykle udanej i rekordowej UFC 100 miało na pewno decydujące znaczenie w niespodziewanie wysokiej sprzedaży UFC 101. Jednak od UFC 98 najwiękzsa organizacja na świecie co galę zaskakuje analityków rynku MMA. UFC 98 nieoczekiwanie sprzedało ponad 600 tys., rozgrywana w Niemczech UFC 99 prawie 400 tys., wynik UFC 100 zaskoczył nawet włodarzy UFC. Wygląda na to, że popularność gry UFC: Undisputed, której sprzedano ponad 3 mln kopii, produkuje kolejne rzesze nowych fanów organziacji braci Fertitta.

Sukces UFC 101, jest tym większy, że po znakomitych występach Andersona Silvy i B.J. Penna powinien przełożyć się na oglądalność kolejnych walk obu zawodników.

10 KOMENTARZE

  1. U mnie w małej gminie tylko ja i kumpel oglądaliśmy UFC, a z powodu gry doszły jeszcze 4 osoby, więc na pewno gra jakieś znaczenie miała. Zapewne to też przez UFC 100, które z powodu dobrej reklamy z ciekawości wiele osób nie oglądających MMA/UFC, obejrzało przez PPV i przekonało się do tej gali.
    A tak na marginesie, to tylko udowadnia, że MMA powoli zdobywa jeszcze większą sławę 🙂

  2. A na mma tv można oglądać under card? pytam bo zawsze wstaje na main card i nie wiem

  3. Under card ma to do siebie, że nie jest transmitowany na żywo 🙂
    Choć w przypadku Affliction2 główna karta była dostępna na PPV a under card na HDNet

  4. Bez jaj. Gale co niecały miesiąc i takie sprzedaże… UFC zaczyna pełną dominację w umysłach fanów.

  5. Świetnie! Każdy taki news mnie bardzo cieszy. Im więcej na tym sporcie da się zarobić tym więcej go w TV a w konsekwencji prędzej zobaczymy go u nas w Polsce… Czekam na dzień w którym w nocy z soboty na niedzielę włączę TV i na żywo będę mógł oglądać najwspanialsze widowisko sportowe – galę UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.