Nie ukrywam, że jutrzejsza gala ekipy WVR, Sengoku I bardzo mnie ciekawi. W przeciwieństwie do DREAM (o które jestem spokojny) , Sengoku jest dla mnie całkowitą zagadką. Ciekawi mnie oprawa gali, wszystkie „wstawki”, filmiki, komentatorzy, „zapowiadacz” – po prostu wszystko.
W głowie za to utarło mi się (zupełnie nie wiem dlaczego), że będzie to coś pomiędzy UFC a PRIDE FC. Być może ze względu na zasady – 3 pięciominutowe rundy oraz zakaz soccerkick’ów ( tu bliżej UFC), plus zakaz łokci, stompy i kolana w parterze dozwolone, no i oczywiście ring zamiast klatki (tutaj z kolei bliżej PRIDE). W środku zapowiedź Sengoku I, zapraszam.

Jak zwykle na początek rozpiska:

– Hidehiko Yoshida vs. Josh Barnett
– Kazuo Misaki vs. Siyar Bahadurzada
– Makoto Takimoto vs. Evangelista Santos
– Takanori Gomi vs. Duane Ludwig
– Ryo Kawamura vs. Antonio Braga Neto
– Fabricio Monteiro vs. Nick Thompson
– Kazuyuki Fujita vs. Peter Graham

Mamy zatem siedem pojedynków, kilka znanych nazwisk oraz kilka mega gwiazd. Nieźle jak na początek. Z całą pewnością najbardziej przyciąga Main Event, walka Barnett’a z Yoshidą, jednak reszta pojedynków również wygląda dobrze.

Kazuyuki Fujita vs. Peter Graham
Weteran PRIDE FC kontra znakomity Kick-Boxer. Graham do pojedynku z Fujita trenował w Team Quest, czyli jest szansa, że zobaczymy ciekawą walkę. Kazuyuki już młody nie jest a twarda głowa może nie wystarczyć. Z drugiej strony na korzyść Japończyka przemawia doświadczenie. Jak bym miał obstawiać, to myślę, że jednak doświadczenie zwycięży. Liczę na dobry fajt.

Fabricio Monteiro vs. Nick Thompson
Monteiro to zawodnik walczący w mniejszych organizacjach (DEEP, Shooto, czy GFC). Ostatnio nie idzie mu najlepiej (dwie przegrane) dlatego myślę, że dużo bardziej doświadczony Thompson, który obecnie jest na fali dziesięciu zwycięstw (wszystkie przed czasem) poradzi sobie z nim stosunkowo łatwo. Może być ciekawy pojedynek.

Ryo Kawamura vs. Antonio Braga Neto
Kawamura, podobnie jak Monteiro jest znany głównie w Japonii (występy w Pankrace). Antonio Braga Neto, to…szczerze? Nie mam pojęcia kto. Sprawdzałem na sherdog’u i nawet jego zdjęcia nie mają. Ma za sobą cztery wygrane walki w MMA, z tego trzy przez submission. Stawiam na Japończyka – większe doświadczenie.

Takanori Gomi vs. Duane Ludwig
Gomiego przedstawiać nie trzeba. Od siebie dodam, że nie cierpię tego zawodnika…według mnie najbardziej przereklamowany mistrz…papierowy mistrz. Ale to tylko moja prywatna (dość kontrowersyjna) opinia. I tutaj „promowania ciąg dalszy”, czyli Gomi znowu wygrywa. Nie twierdzę, że Ludwig to słaby zawodnik (wszak kiedyś nawet wygrał z Genki Sudo), jednak Gomiemu raczej nie zagrozi. Tym samym Japończyk kolejny raz poprawi sobie rekord…choć – nie ukrywam, chciałbym się mylić.

Makoto Takimoto vs. Evangelista Santos
„Cyborg” to średni zawodnik, jednak znacznie bardziej doświadczony od Takimoto. Ne zmienia to jednak faktu, że ostatnio przegrał dwie walki, a Makoto ostatnio zanotował dwie wygrane. Wygrane z nie byle kim bo z Murillo Bustamante oraz Zelg’iem Galesic. Wszystko zależy od tego w jakiej formie będzie Brazylijczyk. Jeżeli się przygotuje, to myślę, że Japończyk zaliczy TKO.

Kazuo Misaki vs. Siyar Bahadurzada
Misakiego nie lubię, bardzo nie lubię. Życzę mu przegranej, jednak zdrowy rozsadek podpowiada, że to raczej niemożliwe. „Człowiek z dziwnym nazwiskiem” jest mi kompletnie nieznany. Ma dosyć dobry rekord, jednak nikogo ze znanym nazwiskiem nie pokonał. Misaki by Sub.

Hidehiko Yoshida vs. Josh Barnett
Barnett to czołówka, ścisła czołówka. Według wielu (ja się do nich zaliczam) to wraz z Couture’m jedyny zawodnik, który jest w stanie pokonać Fedora. Yoshida to mega gwiazda w Japonii, mistrz olimpijski Judo, zwycięzca Jigoro Kano Cup…jednym słowem Legenda. Sengoku to jednak nie Judo a MMA, w którym Hidehiko jest „jedynie” dobry. Myślę, że nie wystarczy być ‘jedynie dobrym’ by wygrać z Barnett’em.

Gala według mnie zapowiada się bardzo dobrze. Ja na pewno ją obejrzę i jestem pewien że emocji nie zabraknie (dzięki występom zarówno lubianych przeze mnie jak i nie lubianych fajterów). Miły przerywnik od coraz lepszych, jednak miejscami monotonnych gal UFC.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.