Spong

Mamy dobra wiadomość dla fanów talentu Tyrone’a Sponga (MMA 2-0). 29-letni zawodnik po dłuższej przerwie powraca do MMA. Kolejną walkę walkę stoczy na gali World Series of Fighting 22, która odbędzie się 1 sierpnia w Las Vegas. Informację portalowi MMAFighting potwierdził wice prezydent WSOF, Ali Abdel-Aziz. Nazwisko rywala utytułowanego kickboksera mamy poznać w najbliższym czasie.

„The King of the Ring”, znany z występów w Glory, jest jednym z najlepszych kickbokserów na świecie. Urodzony w Surinamie zawodnik niedawno sprawdzał się także w ringach jako zawodowy pięściarz – w marcu wygrał swoje dwie pierwsze walki bokserskie. Spong miał przerwę w walkach spowodowaną kontuzją – złamał nogę podczas starcia z Gokhanem Sakim na gali Glory w kwietniu ubiegłego roku.

Tyrone, który umiejętności stójkowe szlifuje w Blackzillinas, do tej pory stoczył dwa pojedynki w MMA – oba na galach organizacji World Series of Fighting. W listopadzie 2012 roku na pierwszej gali WSOF w pięknym stylu znokautował Travisa Bartletta (MMA 5-4). Drugi, a zarazem ostatni do tej pory występ w MMA, zanotował w sierpniu 2013 roku – wtedy jednogłośnie na punkty pokonał Angela DeAndę (MMA 13-5). Tyrone powróci więc po dwuletnim rozbracie z klatką.

Sierpniowa gala WSOF 22 odbędzie się w Las Vegas. Walką wieczoru tej gali ma być pojedynek między Rousimarem Palharesem a Jake’em Shieldsem o pas mistrzowski dywizji półśredniej.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.