Kamil „Bomba” Łebkowski (MMA 13-4, #3 w Rankingu MMARocks) podpisał kontrakt z organizacją amerykańską World Series of Fighting! Pierwszą walkę popularny „Bomba” stoczy 7 lutego w Tokyo na gali zatytułowanej WSOF Global Championship Japan 1. Nie wiemy jeszcze kto będzie przeciwnikiem jednego z najlepszych piórkowych w kraju. Jak na razie, na galę zapowiedziano udział weterana wagi piórkowej Michihiro Omigawy (MMA 16-14).

Łebkowski w ostatniej swojej walce, pokonał Ashleigha Grimshawa na wrześniowej gali Phoenix Fight Night w Wielkiej Brytanii. W swojej pierwszej poza Polską „Bomba” zachwycił i już w pierwszej rundzie zafundował faworyzowanemu Anglikowi ciężki nokaut. Była to już 8 wygrana z rzędu.

World Series of Fighting to trzecia największa organizacja MMA w USA. Główna siedzibę mieści się w Las Vegas a jej gale pokazywane są na żywo w telewizji NBC Sports Network (USA), TSN2 (Kanada) i w TV Esporte Interativo w Brazylii.

WSOF została utworzona w 2012 roku a niedługo po tym podpisano umowy z siecią NBC Sports Network. Stacja ta już wcześniej transmitowała galę MMA organizacji WEC i UFC, miała wtedy jednak inną nazwę – Versus. Kanał NBC Sports był jednym z głównych kandydatów do nabycia praw transmisji gal UFC ale przegrał tą batalię z siecią Fox co ostatecznie popchnęło włodarzy stacji do podpisania umowy z WSOF.

Gala na której zawalczy polski zawodnik zostanie zorganizowana przez spółkę World Series of Fighting: Japan która powstała po połączeniu organizacji WSOF z legendarną japońską Pancrase. Będzie to już 28 gala zorganizowana przez organizację którą dowodzi znany kickboxer, Ray Sefo.

 

3 KOMENTARZE

  1. O_O wow. Aj Kamil! Miało być UFC! Mimo że nie podoba mi się ta informacja i tak życzę powodzenia. 2,3 walki i do UFC Bomba!

  2. Super, że kontrakt na 1 walkę. Może jeśli wygra to nie będzie problemu żeby do ufc szedł. Chociaż coś pamiętam że Błachowicz też miał tam mieć niby na dwie walki kontrakt z wsof a okazało się że umowa była bardziej skomplikowana i przez to nie podpisali kontraktu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.