Weili Zhang na gali w Chinach pokonała Jessicę Andrade, a tym samym stała się mistrzynią kategorii słomkowej UFC. Jest to pierwsza Chinka, która zdobyła tytuł mistrzowski największej organizacji MMA na świecie. Teraz o miano pierwszej pretendentki zmierzą się Joanna Jędrzejczyk oraz Michelle Waterson. Podczas UFC 242 Zhang była obecna na gali więc dziennikarze zapytali ją o te zestawienie.

To może być walka o miano pierwszej pretendentki, ale to nieważne. Wszystko zależy od ich występów. Joanna to dobra stójkowiczka, ma bardzo szybkie ciosy, ale teraz nie jest tak dobra jak była w przeszłości, kiedy była mistrzynią. Ta walka to dla mnie 50/50. Obie zawodniczki są naprawdę dobre. Myślę, że Joanna to wygra. Jestem dobrą koleżanką Michelle Waterson. Mam nadzieję, że pokona Jędrzejczyk. Musi mieć jednak dobry plan na tę walkę.

Nie tak dawno Chinka dała znać, że wolałaby walkę o pas mistrzowski kategorii muszej z Valentiną Shevchenko niż potencjalne starcie z Joanną Jędrzejczyk. Wszystko zależy jednak od decyzji organizacji UFC. Biorąc pod uwagę, że nie obroniła ona jeszcze nawet swojego tytułu, prawdopodobnie w kolejnej walce zmierzy się z wygraną pojedynku Jędrzejczyk – Waterson.

9 KOMENTARZE

 1. Ktos wie czy Aska w ogole trenuje jeszcze na powaznie? Jezeli tak to zmieli ja jak Torres tylko pewnie w 3 rd sie to skończy bo szkoda buzki.

 2. Obie zawodniczki są naprawdę dobre. Myślę, że Joanna to wygra. Jestem dobrą koleżanką Michelle Waterson. Mam nadzieję, że pokona Jędrzejczyk

  :travolta:

 3. No uważa, że wygra Asia, ale lubi Waterson i jej kibicuje. Mózg vs. serce. Klasyk.

  Bez cienia owijania swojego zdania w ładne słowa typu: "Michelle czeka ciężka walka z JJ", "walka może iść w obie strony, obie mają swoje argumenty". Po prostu – "Pewnie moja koleżanka to przegra, ale będę trzymać kciuki".

  Rozumiem zależność serce-rozum, ale mimo wszystko trochę mi się to gryzie. Może właśnie przez brak ładnych słówek.

  :fjedzia:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.