Weili Zhang na gali w Chinach pokonała Jessicę Andrade, a tym samym stała się mistrzynią kategorii słomkowej UFC. Jest to pierwsza Chinka, która zdobyła tytuł mistrzowski największej organizacji MMA na świecie. Teraz o miano pierwszej pretendentki zmierzą się Joanna Jędrzejczyk oraz Michelle Waterson. Podczas UFC 242 Zhang była obecna na gali więc dziennikarze zapytali ją o te zestawienie.

To może być walka o miano pierwszej pretendentki, ale to nieważne. Wszystko zależy od ich występów. Joanna to dobra stójkowiczka, ma bardzo szybkie ciosy, ale teraz nie jest tak dobra jak była w przeszłości, kiedy była mistrzynią. Ta walka to dla mnie 50/50. Obie zawodniczki są naprawdę dobre. Myślę, że Joanna to wygra. Jestem dobrą koleżanką Michelle Waterson. Mam nadzieję, że pokona Jędrzejczyk. Musi mieć jednak dobry plan na tę walkę.

Nie tak dawno Chinka dała znać, że wolałaby walkę o pas mistrzowski kategorii muszej z Valentiną Shevchenko niż potencjalne starcie z Joanną Jędrzejczyk. Wszystko zależy jednak od decyzji organizacji UFC. Biorąc pod uwagę, że nie obroniła ona jeszcze nawet swojego tytułu, prawdopodobnie w kolejnej walce zmierzy się z wygraną pojedynku Jędrzejczyk – Waterson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.