Ostatni weekend nie obfitował w duże wydarzenia na światowej scenie MMA, my pisaliśmy o Mix Fight Gala 11 w Sindelfingen oraz występie Marcina Elsnera w Lahti. Na naszym podwórku odbyła się gala Ground & Pound 2 w Nowym Sączu. Poniżej cotygodniowa porcja rezultatów z mniejszych gal.

Na pierwszej gali DaMMAge Fight League w Atlantic City czołowa kobieta w MMA Tara LaRosa (MMA 19-2) po niezłym pojedynku pokonała na punkty Takayo Hashi (MMA 13-3), walka powyżej i poniżej. W innym ciekawym starciu były zawodnik UFC Rafaello Oliveira (MMA 12-3) poddał w pierwszej rundzie Kevina Roddy’ego (MMA 9-11-1). Na gali South Texas Fighting Championships 14 w McAllen wygrywali podopieczni Wanderlei Silvy. Utalentowany półśredni Jorge Lopez (MMA 8-1) wypunktował Joeya Gorczynskiego (MMA 18-10), a Michel Costa (MMA 10-5-1) szybko odprawił Danny’ego Salinasa (MMA 5-2). Na NAFC w Milwaukee czwartą kolejną wygraną od czasu zwolnienia z WEC zanotował wyjątkowo solidny piórkowy Jameel Massouh (MMA 25-7), tym razem na punkty zwyciężył Chica Camus (MMA 7-2).

Kontuzją nogi zakończył się wyjazd Kena Shamrocka (MMA 28-15-2) do RPA na galę King of the Cage w Durban. Najniebezpieczniejszy Człowiek na Ziemi przegrał przez kontuzję w drugiej rundzie z Mike’iem Bourke’iem (MMA 10-16-1).

Do sporej niespodzianki doszło na trzeciej gali Brazil Fight w Belo Horizonte. Miejscowy uderzacz porównywany często do Andersona Silvy Thiago Michel (MMA 7-2) przegrał przez poddanie w 70 sekund z mało znanym Alessandro Zoio (MMA 2-1). W innych pojedynkach perspektywiczny półciężki Ronny Markes (MMA 8-1) zastopował w pierwszej rundzie Fernando Silvę (MMA 6-3), a Igor Fernandes (13-6) w 18 sekund znokautował goszczącego kilka razy w Polsce Marcelo Azevedo (MMA 4-8). Wyniki na Sherdogu.

Na ósmej gali Valkyrie w Tokio krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Rin Nakai (MMA 9-0) rozbiła w pięć minut Minohu Sato (MMA 6-5). W walce wieczoru niedawna pogromczyni Yuki Tsuji Mei Yamaguchi (MMA 6-2-1) tylko zremisowała z Kyoko Takabayashi (MMA 11-4-1).

Kobiety walczyły też na Wyspach. W walce wieczoru Cage Warriors 39 w irlandzkim Cork City powracająca po brutalnym nokaucie z rąk Zoili Frausto Rosi Sexton (MMA 11-2) pokonała przez TKO w drugiej rundzie Sally Krumdiack (MMA 8-4), a Irlandka Aisling Daly (MMA 10-1) wypunktowała Molly Helsel (MMA 8-11-1). Wśród panów miejscowy talent Joe Duffy (MMA 8-0) w 38 sekund poddał trójkątem rękami Conora McGregora (MMA 4-2). Wyniki na Sherdogu. Na Shooto Chicago Collision 6 poza walką Marcina Elsnera warto wspomnieć o pojedynku wieczoru, w którym kolejny przedstawiciel kuźni talentów Nova Uniao Rodolfo Marques (MMA 10-1) poddał w drugiej rundzie Mistrza Europy Shooto do 65 kg Matteusa Lahdesmakiego (MMA 9-6-3). Na koniec dwie gale w Szwecji: czołowa postać szwedzkiego MMA August Wallen (MMA 7-2) poddał w 65 sekund Chrisa Greiga (MMA 6-6) w walce wieczoru gali Zone FC: Warriors w Goeteborgu, a uczestnik TUFa 9 Richie Whitson (MMA 10-1) zastopował w trzeciej rundzie Joakima Engberga (MMA 6-6-1) na Rumble of Kings w Sztokholmie.

1 KOMENTARZ

  1. ’Najniebezpieczniejszy Człowiek na Ziemi’ ale teraz tylko i wyłącznie dla siebie 🙁

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.