Centralnym punktem ostatniego weekendu była oczywiście gala KSW 20 w Gdańsku/Sopocie. Oprócz tego pisaliśmy też o wygranej Piotra Hallmana na Botnia Punishment 12 w Finlandii, porażkach Polaków na Superior FC w Niemczech oraz gali Fight Nights w Rosji. Poniżej tradycyjna porcja wyników z innych gal:

Aż cztery pojedynki mistrzowskie odbyły się na gali Ring of Combat 42 w Atlantic City. W najciekawszym w wadze średniej mający za sobą epizod w Strikeforce Ronald Stallings (MMA 11-4) zatrzymał kolanem na korpus znanego z UFC Mike’a Massenzio (MMA 13-8). W wadze piórkowej Litwin Deividas Taurosevicius (MMA 15-5) odklepał balachą w drugiej rundzie Mike’a Santiago (MMA 7-5), w wadze niżej Jimmie Rivera (MMA 10-1) wypunktował Joela Robertsa (MMA 7-4), a w limicie 205 funtów Anton Talamantes (MMA 5-2) również w pełnym wymiarze czasu pokonał Eda Gordona (MMA 5-1). Na Aggression FC w kanadyjskim Winnipeg weteran Joe Doerksen (MMA 49-16) zwyciężył decyzją sędziów innego obieżyświata Kaliba Starnesa (MMA 12-8-1).

W walce wieczoru gali Road FC 9 w Wonju w Korei Południowej popularny holenderski kickbokser Melvin Manhoef (MMA 25-9-1) niejednogłośnie na punkty pokonał Jae Young Kima (MMA 14-10). Inny zawodnik sportów uderzanych Afrykańczyk Vuyisile Colossa (MMA 5-2) zastopował w pierwszej rundzie Seok Mo Kima (MMA 5-6), walka poniżej.

Rob Sinclair (MMA 12-2) obronił tytuł w wadze lekkiej zwyciężając przez niejednogłośną decyzję finalistę dziewiątego TUFa Andre Winnera (MMA 14-7-2) na gali BAMMA 10 w Londynie. W innych ciekawych pojedynkach Jack Marshman (MMA 11-1) odklepał trójkątem Andrew Punshona (MMA 11-6-1), a możliwy rywal Irokeza na KSW 21 Curt Warburton (MMA 11-3) po trzech rundach okazał się lepszy od Lee Wieczorka (MMA 11-4).

9 KOMENTARZE

  1. Sapp jest obecnie jak zespół disco polo. Czekam tylko na taki weekend, kiedy da się znokautować 2 razy (gale piątek/niedziela).

  2. Sappu widać w formie zwyżkowej, pokazał więcej niż w ostatnich dziesięciu walkach razem wziętych, chłop się rozkręca.

  3. @def
    Jestem ciekaw dwóch spraw. Pierwsza czy jego wypłata utrzymuje się na jednym poziomie i jeżeli to jak bardzo pikuje w dół. Drugą sprawa jest to jak bardzo zażenowani czują się jego oponenci.
    „Zawodnik wygląda jak świniak w rzeźni, a sędzia mówi, że wszystko w porządku” || „Z ciebie to dopiero ancymon”

  4. Bobek jeszcze z 20 czeków zgarnie i może w końcu pokusi się o celny cios. 🙂

  5. Ale widzieliście z jaką determinacją Bobek wyciągał tą rękę żeby odklepać?:P

  6. Melvin Manhoef schodzi na psy, do dziś dnia nie mogę uwierzyć że znokautował Marka Hunta…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.