W ostatni weekend uwaga fanów MMA skupiona była na finale czternastego TUFa w Vegas, pisaliśmy też o trzech galach w Polsce XCage w Toruniu, Professional MMA 1 w Stargardzie Szczecińskim i Makowski FC 4 w Nowej Soli. Cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z mniejszych gal poniżej.

Dwa pojedynki mistrzowskie odbyły się na piątkowej gali Tachi Palace Fights 11 Lemoore. W wadze piórkowej znany z turniejów Bellatora Georgi Karakhanyan (MMA 17-3-1) poddał trójkątem w pierwszej rundzie Isaaca DeJesusa (MMA 9-4), a w kategorii koguciej Ulysses Gomez (MMA 9-2) odklepał gilotyną w trzeciej odsłonie Cody’ego Gibsona (MMA 5-2). W innym pojedynku mistrz NCAA w zapasach Bubba Jenskins (MMA 1-0) udanie zadebiutował w MMA w dwie minuty zmuszając uderzeniami do poddania Josha Williamsa (MMA 0-1). Wszystkie walki z gali do obejrzenia na Sherdogu.

Ofiara najbardziej makabrycznej kontuzji w historii UFC Corey Hill (MMA 5-4) poddał duszeniem brabo Charlie’ego Radera (MMA 16-5) na gali XFC 15 w Tampa na Florydzie. Na tej samej gali utytułowana zapaśniczka Carla Esparza (MMA 6-2) wypunktowała Felice Herrig (MMA 5-4). Utalentowany półśredni z Grudge Training Center Brandon Thatch (MMA 6-1) potrzebował tylko 15 sekund na odprawienie Patricka Valllee (MMA 7-2-1) na Instinct MMA w Quebec City. Na trzeciej gali Score Fighting Series w Sarnia w Kanadzie perspektywiczny Łotysz Misha Cirkunov (MMA 5-1) wygrał decyzją z Alim Mokdadem (MMA 4-2), a Chris Clements (MMA 10-4) pokonał przez TKO w trzeciej rundzie weterana Richa Clementiego (MMA 42-21-1).

Mitsuhisa Sunabe (MMA 15-7-4) został pierwszym Królem Pancrase w limicie 120 funtów stopując Hiroyukiego Abe (MMA 8-4) na Pancrase Impressive Tour 13 w Tokio. W pojedynku o tytuł w wadze koguciej Shintaro Ishiwatari (MMA 11-4-4) wygrał większościową decyzją z Manabu Inoue (MMA 14-7-2), a w finale turnieju w wadze lekkiej Isao Kobayashi (MMA 10-1-3) zatrzymał w pierwszej rundzie mającego za sobą jeden występ w Polsce Kazukiego Tokudome (MMA 9-3-1). Japoński weteran Shungo Oyama (MMA 11-13) nieoczekiwanie odprawił serię kolan w klinczu będącego ostatnio w beznadziejnej formie Dennisa Kanga (MMA 34-15-2) na Road FC 5 w Seulu. W innej walce najlepszy koreański lekki Yui Chul Nam (MMA 13-3-1) wypunktował efektownego uderzacza Vuyisile Colossę (MMA 4-2).

Wysoko notowany szwedzki piórkowy Martin Svensson (MMA 9-2) zdominował i poddał w piątej rundzie Johna Cullena (MMA 12-5-1) na Scottish Fight Challenge 5 w Glasgow. Inny piórkowy, dobrze znany z występów w Polsce Alan Omer (MMA 17-3) poddał omoplatą Holendra Jozira Boye (MMA 4-0-1) na Real Cage Fight w niemieckim Goppingen, walka poniżej. Czołowy europejski średni Tor Troeng (MMA 14-4-1) znokautował byłego zawodnika KSW Andre Reindersa (MMA 17-10-3) na Gladiator Championship Fighting 7 w Pradze, walka powyżej. Jake Bostwick (MMA 10-8) został nowym mistrzem UCMMA w wadze średniej nokautując Dennistona Sutherlanda (MMA 15-8).

Na naszym podwórku walczono jeszcze na Tsunami Tournament 3 w Dębrznie. Grzegorz Chajek (MMA 2-0) z Tsunami Gold Team znokautował Krystiana Wieszenia (MMA 0-1), Maciej Kwiatek (MMA 1-0) z Jopek Gold Team zastopował w pierwszej rundzie Marcina Molendę (MMA 0-1), Kamil Gniadek (MMA 1-0) z Linke Gold Team zatrzymał Dawida Górnowicza (MMA 0-1).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.