Ostatni weekend był wyjątkowo bogaty w polskie wydarzenia. Na naszym podwórku zawodnicy walczyli na MMA Attack w Warszawie, Iron Fist 4 w Szczecinie i na Finałach Mistrzostw Polski MMA w Chorzowie. Po za granicami naszego kraju udane występy zaliczyli: Daniel Omielańczuk w Londynie i aż pięciu Polaków w słowackim Presovie. Na świecie emocjonowano się UFC 138: Leben vs Munoz w Birmingham i ProElite 2 w Moline. Poniżej cotygodniowa porcja rezultatów z mniejszych gal:

Weteran John Alessio (MMA 33-14) zaliczył udany debiut w wadze lekkiej pokonując decyzją znanego z Pride Luiza Firmino (MMA 13-6) na Superior Cage Combat 3 w Las Vegas. W innym pojedynku Kalifornijczyk Emmanuel Newton (MMA 17-6-1) odklepał duszeniem w pierwszej rundzie byłego zawodnika UFC Jamesa McSweeney (MMA 6-9).

Mikitoshi Yamagami (MMA 7-2) został nowym mistrzem Shooto w limicie 52 kg efektownie nokautując dotychczasowego mistrza Junjiego Ikomę (MMA 14-13-6) na Shooto the Shoot 2011 w Tokio, walka powyżej. W starciu wysoko notowanych muszych były numer jeden na świecie Shinichi Kojima (MMA 12-4-5) wypunktował króla Pancrase w tej kategorii Kiyotakę Shimizu (MMA 10-6-2).

Czołowy brytyjski lekki Tim Radcliffe (MMA 12-4) w niecałe trzy minuty poddał Wesleya Murcha (MMA 9-6) na gali UCMMA, która odbywała się wyjątkowo w Punta Cana na Dominikanie.

W walce wieczoru siedemnastej gali Cage w fińskim Oulu Chorwat Ivica Truscek (MMA 16-9) nieoczekiwanie poddał duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie miejscowego Jarkko Latomakiego (MMA 18-9). Przykrość gospodarzom sprawił też Francuz Olivier Pastor (MMA 14-7), który w trzeciej rundzie odklepał gilotyną Jerry’ego Kvarnstroma (MMA 10-2).

10 KOMENTARZE

  1. Pozwolę sobie odbiec od tematu zadając pytanie: co się dzieje z najbarwniejszym półśrednim War Machine (może zszokuję młodszych stażem czytelników, że nie chodzi o Nicka Diaza)? Siedzi czy jednak postanowił dać drugą szansę branży porno?

  2. Venom, a wiadomo gdzie War Machine teraz trenuje? chciałbym wiedzieć czy jego powrót do mma traktować jako epizod czy ma aspiracje coś znaczyć ;D

  3.  Szkoda, że totalnym nieporozumieniem okazały się planowane walki Polaków na Xtreme Cage Fight: “Underground Fist 2″. Marcin Żaba zrezygnował z wyjazdu do Czech po tym jak organizatorzy zaczęli motać z wynagrodzeniami za walkę. Wojtek Wilk na miejscu się stawił, ale nie zrobił tego jego przeciwnik.

  4. @michaugdynia

    Z tego co piszena Twitterze wynika, że trenuje w Undisputed w San Diego razem z m.in. Kidem Yamamoto

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.