Jak informuje Dave Melzter w swoim najnowszym numerze Observera pierwsza jesienna gala WEC odbędzie się 30 września w Broomfield w Kolorado. W walce wieczoru Jose Aldo (MMA 17-1, 1 w rankingu MMARocks) stanie do swojej drugiej obrony tytułu WEC w wadze piórkowej przeciwko Manny’emu Gamburyanowi (MMA 11-4, 2 w rankingu MMARocks).

Obaj zawodnicy po raz ostatni walczyli na znakomitej WEC 48 w kwietniu. Aldo rozbił w walce wieczoru Urijah Fabera, a Gamburyan niespodziewanie wywalczył sobie starcie o pas nokautując Mike’a Browna. Brazylijczyk jak i Ormianin są jak do tej pory niepokonani w WEC, pierwszy wygrał kolejno siedem pojedynków, a drugi od czasu zejścia do wagi piórkowej trzy.

Meltzer informuje też o innych możliwych starciach podczas gali. W wadze koguciej powracający po dwóch porażkach z rzędu Miguel Torres (MMA 37-3, 5 w rankingu MMARocks) miałby się zmierzyć z Ranim Yahyą (MMA 15-6), inny były mistrz Brian Bowles (MMA 8-1, 2 w rankingu MMARocks) jest przymierzany do starcia z Wagnneyem Fabiano (MMA 14-2, 7 w rankingu MMARocks). W wadze piórkowej Mark Hominick (MMA 18-8) najprawdopodobniej powalczy z Leonardem Garcią (MMA 14-5-1), a Koreański Zombie Chan Sung Jung (MMA 10-2) z George’em Roopem (MMA 10-6-1).

Wstępna rozpiska WEC 51.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.