Dwóch bardzo wysoko notowanych zawodników wagi koguciej zobaczymy na jeszcze nie ogłoszonej ostatniej gali WEC w tym roku. Jak informuje Sherdog.com były pretendent do tytułu mistrza WEC Takeya Mizugaki (MMA 12-3-2, 4 w rankingu MMARocks) zmierzy się z podopiecznym Grega Jacksona Damacio Page’em (MMA 12-4, 8 w rankingu MMARocks) na WEC 45, 19 grudnia w Las Vegas.

Wcześniej Sherdog informował też innym ciekawym starciu na tę galę pomiędzy Donaldem Cerrone (MMA 10-2) i Edem Ratcliffem (MMA 7-1). Cały czas niewiadomą pozostaje walka wieczoru WEC 45.

Przy okazji kilka innych informacji o pojedynkach.

WEC oficjalnie ogłosiło zmianę na głównej karcie gali WEC 44: Brown vs Aldo, 18 listopada w Las Vegas. Kontuzjowanego Anthony’ego Pettisa w starciu z Robem McCulloughiem (MMA 17-5) zastąpi trenujący z Karo Parisyanem Karen Darabedyan (MMA 8-1).

WEC poinformowało też na swoim twitterze o podpisaniu umowy z utalentowanym lekkim Chrisem Polskim Młotem Horodeckim (MMA 13-1).

Jak informuje SportsNavi Joe Warren z powodu kontuzji kolana nie wystąpi na Vale Tudo Japan 2009, 30 października w Tokio. Zamiast niego z Ruminą Sato (MMA 24-14-2) powalczy jego kolega z Team Quest Corey Grant (3-0).

Weteran Jeff Curran (MMA 29-12-1) po zwolnieniu z WEC podpisał kontrakt ze Strikeforce. Jak informuje 5ouncesofpain Wielka Żaba zmierzy się z Samem Thao (4-1) na zbliżającej się Strikeforce: Fedor vs. Rogers, 7 listopada w Hoffman City koło Chicago.

Na koniec Jon Fitch poinformował na swoim twitterze, że Ricardo Almeida wycofał się z pojedynku z nim na UFC 106 z powodu kontuzji kolana. Fitch zapowiedział też, że jego nowy przeciwnik będzie miał dużo „większe” nazwisko – może Mat Hughes?

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.