Vinicius Oliveira

Vinicius Oliveira, który zasłynął w miniony weekend swoim szalonym nokautem latającym kolanem na gali UFC Vegas 87, ma na oku kolejnego przeciwnika o równie słynnym nazwisku – Umara Nurmagomedova.

Na karcie wstępnej gali UFC Vegas 87 Brazylijczyk Vinicius Oliveira ustrzelił swojego oponenta, Bernardo Sopaja, potężnym latającym kolanem na 20 sekund przed końcem walki. Debiutował w UFC po udanym występie na Dana White’s Contender Series.

Na tej samej gali, lecz na karcie głównej, Umar Nurmagomedov walczył z Bekzatem Almakhanem, którego pokonał decyzją sędziowską po trzech rundach. Choć sam Nurmagomedov chciałby zmierzyć się w następnej walce z Corym Sandhagenem, Vinicius Oliveira jest przekonany, że z łatwością poradziłby sobie z walczącym w przewidywalny sposób Rosjaninem:

Chciałbym zawalczyć z Umarem Nurmagomedovem. Jestem pewien, że walka z nim będzie dla mnie łatwą walką, bo on ma tylko zapasy. Byłby w stanie mnie obalić, ale bardzo mocno pracowałem nad swoją defensywą.

Jestem niemal pewien, że pokonałbym tego gościa w pierwszej rundzie, bo dzisiaj moim jedynym błędem była obrona przed obaleniami. Teraz wrócę do treningów i będę ostro ćwiczył, aby coś takiego już się nie powtórzyło.

Vinicius Oliveira wyraził też zadowolenie z powodu tak spektakularnego nokautu w swoim debiucie w największej federacji MMA na świecie:

Ten nokaut latającym kolanem był wspaniały. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Przejdzie do historii UFC. Mój debiut w UFC był wspaniały. Będą o nim mówić przez długi czas. Wszyscy będą o tym wspominać. Kiedy ludzie będą mówić o nokautach latającym kolanem, będą pamiętać moją ksywkę: Lok Dog.

Zwycięstwo nad Bernardo Sopajem było dwudziestym zwycięstwem w profesjonalnej karierze Viniciusa Oliveiry. Aż szesnaście razy triumfował przez nokaut, dwa razy przez poddanie i dwa przez decyzję sędziów. Brazylijczyk ma na koncie także trzy porażki przez nokaut – ostatnią w lipcu 2022 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,858 komentarzy 70,809 polubień

Tadżyk go nawet na chwilę podączył ale 3 sekundy później leżał dociążony - Nurmagomedov to jednak nie jest etykieta na tanie wino.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of majkelo89
majkelo89

UFC
Middleweight

13,537 komentarzy 50,050 polubień

Umar ma też dobre kopy na mordę.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Bantamweight

1,856 komentarzy 3,956 polubień

Umar ma też dobre kopy na mordę.

Umar to mało nie umar w ostatniej walce, KO na nim wisi w powietrzu :jjsmile:

Odpowiedz 1 Like