Vicente Luque

Vicente Luque ma doświadczenie w oktagonie zarówno z Leonem Edwardsem, jak i Belalem Muhammadem. W walce mistrzowskiej tych dwóch na UFC 304 przechyla się w stronę Edwardsa – choć jego zdaniem jest to równa walka.

Na następnej numerowanej gali UFC, a więc UFC 304 27 lipca, w walce wieczoru o pas dywizji półśredniej zmierzą się Leon Edwards oraz Belal Muhammad. Będzie to starcie rewanżowe – pierwsze (w marcu 2021 roku) zakończyło się bez rozstrzygnięcia po niefortunnym trafieniu w oko, po którym Muhammad nie mógł kontynuować walki.

Sklasyfikowany na miejscu 13. w rankingu dywizji półśredniej Vicente Luque w rozmowie z MMA Junkie Radio przybliżył swoją wizję na nadchodzącą walkę mistrzowską:

To będzie szalona walka. Patrząc na ich pierwsze starcie, zakończone trafieniem w oko, Leon wyglądał znacznie lepiej i rozbijał Belala tamtej nocy. Ale od tamtej pory Belal zbudował mocną serię zwycięstw. Naprawdę naostrzył swoje bronie i zrozumiał swoje mocne strony. Nie jest gościem, który popełnia dużo błędów w oktagonie.

Luque znokautował Belala Muhammada w pierwszej rundzie na UFC 205 w 2016 roku, a w swojej bezpośrednio następnej walce po paru miesiącach mierzył się z Leonem Edwardsem – jemu uległ przez decyzję.

Od tamtej pory Luque walczył z Muhammadem po raz drugi – w kwietniu 2022 roku. Wtedy górą był Belal, który użył zapasów na swoją korzyść i wygrał przez decyzję po pięciu rundach. Zdaniem Luque, to jednak nie zapasy przesądzą o rezultacie nadchodzącej walki Edwards vs Muhammad 2:

Jak dla mnie, powiedziałbym, że to równa walka. Obaj mogą wygrać. Powiedziałbym, że jest 50-50, ale bardziej przechylam się na stronę Leona, bo Leon ma bardziej wszechstronną stójkę, trafia precyzyjnie i to może odmienić los walki. Wiem, że obaj mają świetne zapasy. Leon ma też świetną kondycję w zapasach.

W mojej walce z Leonem było dużo zapasów i to mnie zmęczyło. Po tym on wyprowadzał ciosy, boksował i mieszał to z parterem. Myślę, że z mojego doświadczenia wynika, że Leon ma nieco większe szanse. Ale wciąż jest to bardzo równa walka.

Gala UFC 304 w Manchesterze odbędzie się 27 lipca i poza mistrzowską walką w dywizji półśredniej zobaczymy tam też Toma Aspinalla, który bronił będzie tymczasowego tytułu w wadze ciężkiej przeciw Curtisowi Blaydesowi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Heavyweight

2,191 komentarzy 4,826 polubień

Leon o ile nie wsadzi Belalowi palucha w oczy to powinien to spokojnie wygrać, ma sporo lepszą stójkę i po walkach z Kamaru wydaje mi się że ma lepsze zapasy defensywne niż Belal ofensywne. Tak czy siak WAR #Nikogo :bleed:

Odpowiedz polub

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Welterweight

1,569 komentarzy 5,222 polubień

Jakby to powiedział Sonnen:
Albo Leon wygra, albo przegra, albo będzie remis. Raczej ale Leon wygra

Odpowiedz polub