Walka z Joanną Jędrzejczyk była dla Valerie Letourneau nie tylko najważniejszą w karierze, ale też najbardziej przerażającą.

W programie Ariela Helwaniego The MMA Hour zawodniczka przyznała, że była blisko śmierci podczas zbijania wagi do pojedynku o mistrzostwo wagi słomkowej UFC.

„Najgorsze było w momencie, gdy siedziałam w saunie między „Bigfootem” a Markiem Huntem” – powiedziała Leoturneau Helwaniemu. „Zabrano mnie do szpitala tuż po ważeniu. Nie byłam w stanie pić, jeść i mówić. I – nie wiem, czy pamiętasz – ale udzieliłam Ci wywiadu zaraz po tym, jak zeszłam ze sceny, i nie mogłam przestać się trząść. Cały czas się trzęsłam i nie byłam w stanie chodzić”.

„Usiadłam jakoś na krześle i zaraz po tym nie mogłam się ruszyć, było mi bardzo zimno, zimno w środku. Czułem jak moje kości się o siebie obijały i musieli podać mi kroplówkę. Byłam blisko śmierci.

„Kroplówki w UFC nie są dozwolone, ale to był krytyczny moment” – kontynuowała zawodniczka. „Moje ciśnienie krwi na początku ścinania wagi wynosiło 80 do 35, tak było niskie. Możesz sobie wyobrazić, jak się czułam? Próbowałam jakoś rozmawiać, próbowałam jakoś poprawnie myśleć. Traciłam głos, wzrok. Mój słuch się pogarszał. Czułam, że moje serce zaraz przestanie bić.”

„Zaczęłam mówić do swojego ciała tak, jakby nie było częścią mnie, jakby było maszyną, a ty po prostu idziesz, robisz, co trzeba. Ale ile razy mogę coś takiego robić? Im więcej to robisz, tym bardziej wyniszczasz swoje ciało. Za każdym razem bardziej się przejmujesz – na tydzień przed walką myślałam więcej o tym, jak będę cierpieć przy zbijaniu wagi, niż o samej walce”.

Leteurnou na szczęście nie będzie już musiała schodzić z wagą do limitu kategorii słomkowej, czyli 115 funtów. Zawodniczka podpisała kontrakt z organizacją Bellator MMA, gdzie będzie się bić w kategorii muszej z limitem 125 funtów. Debiut u nowego pracodawcy będzie miał miejsce 14 lipca na gali Bellator 181, gdzie Valerie zmierzy się z Emily Ducote.

2 KOMENTARZE

  1. Dooobra co kogo to obchodzi trzeba było nie wp*erdalać tiramisu albo walczyć w wyższej kategorii. dziekuje dobranoc. mma rocks apeluje o niewrzucanie takich smutów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.