Michał Oleksiejczuk z potencjalnym naruszeniem przepisów antydopingowych – takie oświadczenie widnieje dziś na oficjalnej stronie UFC.

Polakowi grozi grzywna oraz zawieszenie, a jego wygrana z Khalilem Rountreem może zostać uznana jako no-contest jeśli śledztwo potwierdzi, że naruszył przepisy. USADA poinformowała już UFC oraz samego zawodnika, że w ciele Michała w czasie zawodów, znaleziono niedozwoloną substancję. Nie wiadomo jeszcze jaka to była substancja.

Tego typu potencjalne naruszenia są wynikami testów z próbek „A” i zadaniem USADA będzie teraz zbadanie próbek „B”. Jak na ironię, pierwszy przeciwnik Oleksiejczuka Ion Cutelaba został wycofany z boju z nim, właśnie z powodu naruszeń przepisów antydopingowych.

92 KOMENTARZE

 1. Co kurwa?  Się okaże że bucha zajarał czy coś w ten deseń. Wierzę.

  – przeziębienie, gorączka.  Kiedyś w jakimś wywiadzie któryś Polak, chyba nawet Daniel wspominał że na tej liście znajdują się składniki leków, albo ogólnie niektóre leki(nie pamiętam dokładnie) , i że w razie przeziębienia czy coś ciężko jest się z tego względu leczyć. Okaże się że Michał wziął coś na zbicie gorączki albo chuj wie na co, ale moim skromnym zdaniem o coś takiego może w tym wszystkim chodzić. . Teraz mi się tak coś przypomniało i skleiłem fakty

 2. Oj to teraz ta fraza "sylwetka nie walczy" zemści się na nim okrutnie jeśli oskarżenia okażą się prawdą. Mam nadzieję, że tak jak @Siedem pisze, wszystko okaże się jednym ze składników jakiegoś lekarstwa :/

 3. @Cloud weź edytuj mojego posta i skasuj to że nie ma newsa jak możesz, bo to głupio teraz wygląda 😀 i jak myślisz, jeśli wyjdzie ze to przez lekarstwo, zostanie zawieszony czy nie? Nie chce mi się przeszukiwać internetu w poszukiwaniu regulaminu a później punktu który odpowie na moje pytanie.

  A do tych co rano przeczytają postuluje aby wstrzymać się z osądami, do czasu aż sprawa się całkowicie wyjaśni,  Bo jak na razie tak na prawdę nic nie wiadomo.

 4. @Cloud weź edytuj mojego posta i skasuj to że nie ma newsa jak możesz, bo to głupio teraz wygląda 😀

  Wiesz, o 3:30 rano dziwiłeś się, że nie ma newsa jeszcze 🙂 (Co samo w sobie jest już sporym wymogiem nawet dla nas :D), ale o 3:45 news już był – MMARocks: najlepsze i najszybciej podawane newsy ze świata MMA, nawet w środku nocy! (ⓒ by Cloud).

  jak myślisz, jeśli wyjdzie ze to przez lekarstwo, zostanie zawieszony czy nie? Nie chce mi się przeszukiwać internetu w poszukiwaniu regulaminu a później punktu który odpowie na moje pytanie.

  Zakazana substancja to zakazana substancja. Nie po to zawodnik dostaje listę z tym czego nie można brać, by później przejmowano się czy wziął dany specyfik osobno czy minimalną dawkę w lekarstwie na kaszel. Należy jednak pamiętać, że nadal jest to tylko potencjalne naruszenie. Bardzo źle to wróży, ale nie ma co jeszcze ferować wyroki.

 5. przeziębienie, gorączka. Kiedyś w jakimś wywiadzie któryś Polak, chyba nawet Daniel wspominał że na tej liście znajdują się składniki leków, albo ogólnie niektóre leki(nie pamiętam dokładnie) , i że w razie przeziębienia czy coś ciężko jest się z tego względu leczyć.

  Oj to teraz ta fraza "sylwetka nie walczy" zemści się na nim okrutnie jeśli oskarżenia okażą się prawdą. Mam nadzieję, że tak jak @Siedem pisze, wszystko okaże się jednym ze składników jakiegoś lekarstwa :/

  Michał w którejś rozmowie z jakimś portalem mówił, ze nawet odżywek nie brał przygotowując się do walki. Co do lekarstw to Aśka kiedyś mówiła, ze krople do nosa otrivin są zakazane przez usada więc to mogło być cokolwiek biorąc pod uwagę grypę która go dopadła a próbował się ratować…

 6. Należy jednak pamiętać, że nadal jest to tylko potencjalne naruszenie. Bardzo źle to wróży, ale nie ma co jeszcze ferować wyroki.

  Przecież jak piszą potencjalne i podają do wiadomości publicznej to jest już po ptokach. Czy kiedykolwiek było inaczej, że podali publicznie, a okazało się że zawodnik jest czysty?

 7. Jak to szło? "Jestem pewien, że on niczego nie bierze. Wystarczy zobaczyć, że jego sylwetka nie wyglada jak po sterydach"

 8. Kurwa Michał przecież mówił, że nie brał nawet suplementów.

  Oby faktycznie było to coś z leków, bo będzie dramat.

 9. Nie zdążyłem edytować. Oczywiście mam nadzieję, że to pomyłka i próbka B będzie czysta. Szkoda jakby tak zajebał sprawę.

 10. Napewno nic nie bral,  napewno nic  nie wie,  zatrute odrzywki…  ze 100 razy to slyszalem.

  Jak juz poszlo w swiat to znaczy ,ze wykryto prochy a probka B ma to potwierdzic

  Szkoda.. :siara:

 11. Przecież jak piszą potencjalne i podają do wiadomości publicznej to jest już po ptokach. Czy kiedykolwiek było inaczej, że podali publicznie, a okazało się że zawodnik jest czysty?

  Przyklad naszego Daniela O. przyszedl mi od razu na mysl. Byl po jakims zabiegu czy chorobie. Pewnie pamietasz. Wybronil sie bo przedstawil dokumentacje od lekarza i nie zawiesili go w koncu…

 12. Przyklad naszego Daniela O. przyszedl mi od razu na mysl. Byl po jakims zabiegu czy chorobie. Pewnie pamietasz. Wybronil sie bo przedstawil dokumentacje od lekarza i nie zawiesili go w koncu…

  Nie do końca jest tak jak piszesz. Tutaj wyjaśnienie. Daniel miał trochę szczęscia, bo zażywał coś w 2015 zanim substancja została zakazana, więc go nie ukarali. http://www.lowking.pl/usada-daniel-omielanczuk-zostanie-poddany-karze-obecnosc-meldonium-tescie-ze-stycznia-2016/

  Ale fakt, Daniel jest tym jednym z niewielu przypadków, gdzie udało się wywinąć 🙂

 13. Przyklad naszego Daniela O. przyszedl mi od razu na mysl. Byl po jakims zabiegu czy chorobie. Pewnie pamietasz. Wybronil sie bo przedstawil dokumentacje od lekarza i nie zawiesili go w koncu…

  Pytanie czy ma dokumentację…

  Bo jak się sam leczył gripexem i otrivinem to już po nim.

  Paragon z apteki nie wystarczy.

 14. Daniel miał kiedyś potencjalne i go oczyscili, wierzę że tu też tak będzie. Niestety ale USADA nie lubi odpuszczać zawodnikom więc zawieszenie wielce prawdopodobne. Strasznie chujowo jeśli to przypadkowa substancja z lekarstw, bo to oznacza ze nie warto ryzykować zdrowiem i wychodzić do walki nawet podczas przeziębienia.

 15. @Dispel :igła::jjsmile::śmiech::nono::DC::NOK:

  A co jeśli okaże się podobnie jak w przypadku Omielańczuka ? Michał to ostatnia osoba, którą bym podejrzewał o doping chyba nie muszę tłumaczyć czego 😀 Na moje oko ma to związek z tą chorobą która go dopadła przed walką i stawiam na jakieś leki także nie wyrokuje tylko poczekam aż się sytuacja wyjaśni.     

  Ps. @TYTUS wiedziałem, że to kwestia czasu jak wspomnisz mnie w tym temacie 😆

 16. Przecież jak piszą potencjalne i podają do wiadomości publicznej to jest już po ptokach. Czy kiedykolwiek było inaczej, że podali publicznie, a okazało się że zawodnik jest czysty?

  Racja ale kilka razy oczyszczali tak jak romero np

 17. Ja sie nie dziwie bo bezkitu duzo suplementow ma dodatkich gowien co jest zakazane przez USADA w Tristar gym maja np taka aplikacje co skanuje ci odzywke i pokazuje ci zielonego ptaszka lub czerwony krzyzyk

 18. Ja sie nie dziwie bo bezkitu duzo suplementow ma dodatkich gowien co jest zakazane przez USADA w Tristar gym maja np taka aplikacje co skanuje ci odzywke i pokazuje ci zielonego ptaszka lub czerwony krzyzyk

  Jak ptaszek zielony to też bym się do lekarza zgłosił:cool:

 19. No niewesoło , wierzę że to pomyłka . Jeśli będzie zaniechanie sprawdzenia jakie lekarstwa zażył na przeziębienie może być po wszystkim .

 20. Ja sie nie dziwie bo bezkitu duzo suplementow ma dodatkich gowien co jest zakazane przez USADA w Tristar gym maja np taka aplikacje co skanuje ci odzywke i pokazuje ci zielonego ptaszka lub czerwony krzyzyk

  Kowalika nie stac jeszcze na takie rzeczy… Ale fajna ciekawostka Norbi!

 21. A co jeśli okaże się podobnie jak w przypadku Omielańczuka ? Michał to ostatnia osoba, którą bym podejrzewał o doping chyba nie muszę tłumaczyć czego 😀 Na moje oko ma to związek z tą chorobą która go dopadła przed walką i stawiam na jakieś leki także nie wyrokuje tylko poczekam aż się sytuacja wyjaśni.    

  Ps. @TYTUS wiedziałem, że to kwestia czasu jak wspomnisz mnie w tym temacie 😆

  Jak maichjanem to głupota i lekkomyślność. Jak jakiś mało aktywny składnik leku na przeziębienie to śmiech z sztabu. Jak standardowe koksiki to norma ale jeszcze większa :lol::rofl: ze względu na mylącą fizyczność.

 22. Ja sie nie dziwie bo bezkitu duzo suplementow ma dodatkich gowien co jest zakazane przez USADA w Tristar gym maja np taka aplikacje co skanuje ci odzywke i pokazuje ci zielonego ptaszka lub czerwony krzyzyk

  aplikacja skanuje EAN ?

 23. Chciał chłopak dobrze wyglądać, bo się z niego śmialiście, to Kowalik mu koksy pochytał, a to, że dostał mieszankę z olejem, to efekt było widać na ważeniu. Jakieś minimalne stężenie było w fiolce i teraz jest problem.

 24. Racja ale kilka razy oczyszczali tak jak romero np

  Ale tak czy owak, pół roku zawieszenia to minimalnie każdy wyłapał.

  Niezależnie od wszystkiego mam nadzieję, że to jakaś pierdoła.

 25. Pewnie zażył Gripex :beczka:

  Wiem o co Ci chodzi, ale właśnie nawet gripex ma zakazaną pseudoefedrynę a w jakiś sposób musiał się wspomagać w walce z chorobą. Tylko oczywiście głupotą by było nie sprawdzić co siedzi w środku a Kowalik ma już trochę za dużo epizodów z UFC, żeby tego nie skontrolować i nie wystąpić o zgodę od USADA, więc też ciężko mieć tu nadzieję.

  @Orest Cris Cyborg po fakcie wystąpiła o zgodę na stosowanie zakazanej substancji i uznali jej to (po przeanalizowaniu dokumentacji i przesłuchaniu jej lekarzy)

 26. Mam nadzieje że Tosię wyjaśni ale Panowie to że nie miał kaloryfera to nie znaczy że nic nie brał, jest masa rzeczy do brania wzmacniające wytrzymałość i sile chociażby które nie wycinają. Chciałbym się mylić ale myśle ze jednak coś takiego Michał wziął.

 27. Jeśli była by wtopa to szkoda że przygotowywał się tylko na kotlecie mielonym i ziemniaczkach… Zrobił by dobrą reklame producentowi odżywek, wszyscy by zaczęli takie brać 😛

 28. Co kurwa? Się okaże że bucha zajarał czy coś w ten deseń. Wierzę.

  – przeziębienie, gorączka. Kiedyś w jakimś wywiadzie któryś Polak, chyba nawet Daniel wspominał że na tej liście znajdują się składniki leków, albo ogólnie niektóre leki(nie pamiętam dokładnie) , i że w razie przeziębienia czy coś ciężko jest się z tego względu leczyć. Okaże się że Michał wziął coś na zbicie gorączki albo chuj wie na co, ale moim skromnym zdaniem o coś takiego może w tym wszystkim chodzić. . Teraz mi się tak coś przypomniało i skleiłem fakty

  Michał w którejś rozmowie z jakimś portalem mówił, ze nawet odżywek nie brał przygotowując się do walki. Co do lekarstw to Aśka kiedyś mówiła, ze krople do nosa otrivin są zakazane przez usada więc to mogło być cokolwiek biorąc pod uwagę grypę która go dopadła a próbował się ratować…

  Też to pamiętam. Ostatnio (ostatnio znaczy się jakiś miesiąc temu) Joanna też o tym mówiła, że jak jest przeziębienie, to nie stosuje żadnych leków, tylko owoce i witaminy, w kontekście USADY.

  Co do Michała winny czy niewinny, syf i tak się przyklei.

 29. No to lipa. Mam nadzieję że jeszcze nie wszystko stracone i jakimś cudem sprawa się wyjaśni na korzyść Michała.

 30. Też to pamiętam. Ostatnio (ostatnio znaczy się jakiś miesiąc temu) Joanna też o tym mówiła, że jak jest przeziębienie, to nie stosuje żadnych leków, tylko owoce i witaminy, w kontekście USADY.

  Co do Michała winny czy niewinny, syf i tak się przyklei.

  Hehe to ja widze, ze czesto jade na dopingu jak jestem przeziebiony. Tylko dlaczego mi tak muly i kondycja nie rosna?! :mamed:

 31. Hehe to ja widze, ze czesto jade na dopingu jak jestem przeziebiony. Tylko dlaczego mi tak muly i kondycja nie rosna?! :mamed:

  bo nie trenujesz?

 32. bo nie trenujesz?

  Mialem okres w zeszlym roku ze trenowalem codziennie i przy otrivinie bicek nie rosnie, ani kondycja:beczka:

 33. Mialem okres w zeszlym roku ze trenowalem codziennie i przy otrivinie bicek nie rosnie, ani kondycja:beczka:

  Jakby otrivin pomagał w przyroście bicka to wyglądałbym jak Pudzian. Jebana alergia…..:razz:łacz:

 34. Mialem okres w zeszlym roku ze trenowalem codziennie i przy otrivinie bicek nie rosnie, ani kondycja:beczka:

  a skad wiesz? Moze jakbys nie bral otrivinu to bys mial gorsze wyniki.

 35. Głupio by było jakby się jednak okazało, że "rzeźba nie walczy", ale koks już tak…

  Póki co na 99% jestem przekonany, że to były jakieś lekki na tę grypę czy co to tam było przed walką. Ale to by świadczyło, że odjebali straszną amatorkę.

 36. Polecam przeczytać oświadczenie Amanda Ribas: http://cohones.mmarocks.pl/threads/amanda-ribas-jestem-niewinna-i-czuję-się-poniżona-to-zanieczyszczony-suplement.42052/ – to może być podobny schemat.

  Po wydaniu góry pieniędzy na prywatne testy suplementów, nie byliśmy w stanie stwierdzić, który z nich zawiera ostarynę. Znaleźliśmy jednak klenbuterol, który również jest zakazany, ale co dziwne, on nie wyszedł na testach USADA. Nigdy nie użyłam podobnych specyfików. Czuję się okropnie poniżona, jak ofiara nad którą ktoś się znęca za coś, czego nie popełniła. Fakt, że klenbuterol został znaleziony w jednym z tych suplementów, pokazuje tylko jak marnej jakości są suplementy sprzedawane w Brazylii i na całym świecie.

  (…)

  To zdarzyło się nie tylko mnie, ale też innym sportowcom z Brazylii, jak i również z innych krajów. Chciałabym zadeklarować, że jestem niewinna i jednocześnie przestrzec innych sportowców: To się zdarza!

 37. Jakby otrivin pomagał w przyroście bicka to wyglądałbym jak Pudzian. Jebana alergia…..:razz:łacz:

  Nastepnym razem bede napierdalal gripex, zobaczymy moze mnie dojebie:igła:

  a skad wiesz? Moze jakbys nie bral otrivinu to bys mial gorsze wyniki.

  Bo nie bralem caly czas i roznicy nie odczulem. Tak poza tym to troche jaja sobie robie. Czysta glupota jest to ze juz lekow na przeziebienie nie mozna. Poza tym w roznych krajach rozne leki sa, rozne rzeczy lekarze przepisuja. A jak z antybiotykiem? Albo niech ta usada napisze po prostu jakie leki mozna konkretnie brac

 38. Nastepnym razem bede napierdalal gripex, zobaczymy moze mnie dojebie:igła:

  Bo nie bralem caly czas i roznicy nie odczulem. Tak poza tym to troche jaja sobie robie. Czysta glupota jest to ze juz lekow na przeziebienie nie mozna. Poza tym w roznych krajach rozne leki sa, rozne rzeczy lekarze przepisuja. A jak z antybiotykiem? Albo niech ta usada napisze po prostu jakie leki mozna konkretnie brac

  Zeby nie bylo ja tez sobie zartuje. Aktualnie jestem na gripexie dobrze klepie 😀

 39. Czysta glupota jest to ze juz lekow na przeziebienie nie mozna. Poza tym w roznych krajach rozne leki sa, rozne rzeczy lekarze przepisuja. A jak z antybiotykiem? Albo niech ta usada napisze po prostu jakie leki mozna konkretnie brac

  Są podane konkretne substancje i jeśli ja potrafię znaleźć dokument i porównać z nim skład jakiegoś gripexu to tym bardziej powinien to ogarnąć Michał czy Żmija.

  Ta przykładowa pseudoefedryna z gripexu może być chyba stosowana do maskowania jakichś koksów. I tego typu substancje pewnie wykluczają właśnie ze względu na takie dodatkowe działanie, bo inaczej każdy co chwilę by był "chory" 🙂

 40. Zeby nie bylo ja tez sobie zartuje. Aktualnie jestem na gripexie dobrze klepie 😀

  Ja jak bylem chory to z tabletek sie przerzucilem na proszek i lepiej sie wchlania i klepie szybciej:mamed:

  Są podane konkretne substancje i jeśli ja potrafię znaleźć dokument i porównać z nim skład jakiegoś gripexu to tym bardziej powinien to ogarnąć Michał czy Żmija.

  Ta przykładowa pseudoefedryna z gripexu może być chyba stosowana do maskowania jakichś koksów. I tego typu substancje pewnie wykluczają właśnie ze względu na takie dodatkowe działanie, bo inaczej każdy co chwilę by był "chory" 🙂

  A sa jakies leki, ktore mozna brac albo cokolwiek?

 41. Jakby otrivin pomagał w przyroście bicka to wyglądałbym jak Pudzian. Jebana alergia…..:razz:łacz:

  A co do alergii to mi przeszlo po 5 letnim odczulaniu, co zniwelowalo rozne objawy jak kaszel czy zapalenie spojowek. A w katarze pomogla operacja przegrody

 42. szanuje ze sa jeszcze tacy ludzie, ja rowniez mu wierze, to nie jego wina on nic nie wiedział.

  To dobry chłopak był i mało pił.

 43. Wcale sie nie dziwie, ze wszyscy ida w zaparte, zawsze sie znajdzie grupa takich co uwierza . Armstrong sie przyznal i tylko mu to na zle wyszlo – przyznanie sie do koksowania nie niesie zadnych korzysci a wrecz przeciwnie . Co do Michala to nie wiem jak bylo ale mam takie przekonanie, ze co najmniej 90% tlumaczen w tym temacie to kit .

 44. Wcale sie nie dziwie, ze wszyscy ida w zaparte, zawsze sie znajdzie grupa takich co uwierza . Armstrong sie przyznal i tylko mu to na zle wyszlo – przyznanie sie do koksowania nie niesie zadnych korzysci a wrecz przeciwnie . Co do Michala to nie wiem jak bylo ale mam takie przekonanie, ze co najmniej 90% tlumaczen w tym temacie to kit .

  Tylko Jones bierze.

 45. Oczywiście, że się okaże, że to składnik jakiś leków czy odżywek. A było w jakimś przypadku inaczej ? :DC:

 46. Jeśli była by wtopa to szkoda że przygotowywał się tylko na kotlecie mielonym i ziemniaczkach… Zrobił by dobrą reklame producentowi odżywek, wszyscy by zaczęli takie brać 😛

  Może zrobi reklamę sklepu mięsnego i farmy z ziemniaczkami…to by dopiero było!

  "Nasze kotlety wkurwiają USADĘ niestety!"

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.