Wczoraj na łamach MMARocks.pl ukazał się wpis informujący o wpadce dopingowej Amandy Ribas – perspektywicznej i urodziwej zawodniczki dywizji słomkowej. USADA zawiesiło ją na 2 lata za ostarynę, którą znaleziono w jej organizmie. Dziś Amanda wydała oświadczenie w tej sprawie przestrzegając innych zawodników przed zanieczyszczonymi suplementami:

Nazywam się Amanda Ribas. Jestem zawodniczką związaną kontraktowo z UFC. Niedawno jeden z moich testów antydopingowych wyszedł pozytywny na steryd ostarynę. To miał być mój debiut w UFC i spełnienie marzeń. Ci, którzy mnie znają, wiedzą co myślę o nielegalnych wspomagaczach. Byłam w kadrze Brazylii w Judo i jestem zawodniczką MMA. Zawsze byłam przeciwko jakiemukolwiek oszukiwaniu i używaniu tego typu produktów.

Kiedy mój test wrócił pozytywny, wraz z menadżerem i trenerem, usiedliśmy i sprawdziliśmy wszystkie suplementy i środki medyczne, których używałam. Wysłaliśmy to wszystko do USADA, by dowiedzieć się, który z nich wpłynął na wyniki testów. Nie tylko nie użyłam ostaryny, ale również do tej pory nawet o niej nie słyszałam!

Po wydaniu góry pieniędzy na prywatne testy suplementów, nie byliśmy w stanie stwierdzić, który z nich zawiera ostarynę. Znaleźliśmy jednak klenbuterol, który również jest zakazany, ale co dziwne, on nie wyszedł na testach USADA. Nigdy nie użyłam podobnych specyfików. Czuję się okropnie poniżona, jak ofiara nad którą ktoś się znęca za coś, czego nie popełniła. Fakt, że klenbuterol został znaleziony w jednym z tych suplementów, pokazuje tylko jak marnej jakości są suplementy sprzedawane w Brazylii i na całym świecie. Za całą pewnością użyłam jakiegoś suplementu zawierającego ostarynę, ale skoro nie mogłam o tym wiedzieć, to pewnie zużyłam ten suplement i wyrzuciłam opakowanie.

To zdarzyło się nie tylko mnie, ale też innym sportowcom z Brazylii, jak i również z innych krajów. Chciałabym zadeklarować, że jestem niewinna i jednocześnie przestrzec innych sportowców: To się zdarza! To ogromne ryzyko dla naszych karier i naszego zdrowia! To teraz moja misja by opowiedzieć światu co mi się przytrafiło, by może ktoś inny nie padł ofiarą i podobna rzecz nie przytrafiła się komuś innemu.

Przeczekam to zawieszenie, będę ciężko trenować, wrócę i zostanę mistrzynią UFC!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy moje suple też są zanieczyszczone jakąś ciekawą substancją?

  2. Nigdzie tak nie zanieczyszczają tak dobrze jak w Brazylii… Nigdzie 😀

  3. Modra Brazylijka po Swietach…. czy to Polak byl? A p.s . Wiecie ze w Polsce kazdy moze produkowac suplementy diety .np odzywki witaminy itp I nikt tego nie kontroluje nie bada. Przypuszczam ze w Brazylii pewnie jest podobnie. Odnosnie oswiadczenia to ta baba cos sciemnia . Pozdro

  4. Za niedługo będą wodę importować. Tak wszystko sterydami zanieczyszczone 🙂 Piękny kraj. Wstajesz rano. Idziesz po rogala do piekarni na rogu. A tutaj rogal dietetyczny z clenem na pokładzie 🙂 Można przepis :)?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.