Alex-Caceres

UFC potwierdziło wczoraj oficjalnie, że starcie w wadze koguciej pomiędzy Alexem Caceresem Urijah Faberem zostało dodane do lipcowej gali UFC 175, która odbędzie się w Las Vegas.

Faber (MMA 30-7, 2. w rankingu MMARocks) zanotował w 2013 roku imponującą passę czterech zwycięstw. „The California Kid” pokonał wtedy kolejno Ivana Menjivara, Scotta Jorgensena, Iuriego Alcantarę oraz Michaela McDonalda. W rezultacie, reprezentant Alpha Male otrzymał kolejną szansę walki o tytuł mistrzowski. Amerykanin przegrał jednak już w pierwszej rundzie po celnych ciosach Renana Barao, choć przerwanie sędziego w tym starciu wzbudziło wiele kontrowersji.

Alex Caceres (MMA 10-5 1NC, 24. w rankingu MMARocks) będzie musiał zmierzyć się z największym wyzwaniem w swojej karierze, kiedy w czerwcu pojawi się w oktagonie. W ostatnich pięciu pojedynkach ręka zawodnika z Miami zawsze wędrowała w górę, jednak po walce z Kyung Ho Kangiem wykryto w organizmie „Bruce Leeroya” ślady marihuany i wynik starcia zmieniono na no-contest. W dotychczasowych występach Caceresa najważniejszym zwycięstwem jest to ostatnie, nad Sergiem Pettisem.

UFC 175 odbędzie się w Mandalay Bay Events Center w Las Vegas. W głównej walce tego wydarzenia staną naprzeciw siebie Chris Weidman oraz Lyoto Machida, a stawką pojedynku będzie tytuł mistrzowski w wadze średniej. Pełną rozpiskę tej gali znajdziecie tutaj.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.