Urijah Faber

O nadchodzącym pojedynku o pas dywizji koguciej pomiędzy mistrzem Seanem O’Malleyem a Merabem Dvalishvilim wypowiedział się były pretendent do tego tytułu i weteran Urijah Faber. Amerykanin przybliżył fanom techniczny aspekt tego zestawienia.

W najbliższej walce mistrzowskiej w dywizji koguciej Sean O’Malley stanie do drugiej obrony swojego pasa – tym razem przeciw czołowemu pretendentowi, jadącemu na fali 10 zwycięstw z rzędu Merabowi Dvalishviliemu.

Urijah Faber, który sam czterokrotnie stawał do walk mistrzowskich w UFC, w rozmowie z LowKick MMA zauważył, że Gruzin będzie dla O’Malleya sporym wyzwaniem:

Myślę, że ciężko będzie to przewidzieć. Nikt nie był w stanie powstrzymać zapasów ze strony Meraba, nawet Henry Cejudo. Szczerze – to niekorzystne zestawienie dla O’Malleya, ponieważ Merab jest super wytrzymały.

Ten gość ma wytrzymałość. Mierzył się z paroma zabójcami i w jakiś sposób przebrnął przez ich najlepszą ofensywę. Jedyny raz, kiedy faktycznie był w tarapatach, to wtedy, kiedy sam się znokautował, uderzając głową w matę podczas obalenia [w walce z Rickym Simonem – przyp. red.].

Faber skomentował także obronę przed obaleniami Seana O’Malleya, który w walce z Aljamainem Sterlingiem zdołał utrzymać się na nogach dwukrotnie:

O’Malley ma to „coś”. Jest finezyjny. Ma styl matadora. Merab zdecydowanie jest bykiem, więc jeśli O’Malley chce odnieść sukces w tej walce, powinien trafiać czystymi ciosami z zewnątrz.

Zapasy O’Malleya są naprawdę dobre. Trenowałem z niektórymi z jego treningowych partnerów, są na naprawdę wysokim poziomie. Znają zapasy, znają jiu-jitsu. Ta walka może pójść w obie strony.

Starcie Sean O’Malley vs Merab Dvalishvili planowane jest na jesień tego roku. Pierwotnie zawodnicy apelowali o miejsce na wrześniowej karcie UFC 306 w hali The Sphere w Las Vegas, jednak w tym momencie nie jest to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,115 komentarzy 101,523 polubień
Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,205 komentarzy 28,161 polubień

Jeszcze musiałeś specjalnie znaleźć typa z różową pelerynką... Tak się nie robi fanom Omaleja :deniro::juanlaugh:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,205 komentarzy 28,161 polubień

@Miskatonic - mi się przypomniało że sam jestem fanem :mjsmile:

Odpowiedz 2 polubień